Ketvirtadienį pajūrio medikai vis dar kovojo dėl jaunos moters gyvybės. Jei išgyvens, trečiadienį gimimo dieną šventusi klaipėdietė nuo šiol tą pačią dieną galės švęsti ne vieną, o iš karto du gimtadienius. Antrąjį jai padovanojo keturi uostamiesčio buriuotojai, išgelbėję nuo Klaipėdos pilies uosto krantinės į vandenį nukritusią ir sunkiai susižalojusią sukaktuvininkę.
Jau apie dešimtmetį kiekvieną trečiadienį Klaipėdos buriuotojai organizuoja pavakario pasiplaukiojimus, dar žinomus „PaPa“ pavadinimu. Jų metu jachtomis plaukiojama po Klaipėdos uosto akvatoriją ir Kuršių marias.
Keturiems nuolatiniams „PaPa“ dalyviams užvakarykštis pasiplaukiojimas įsimins jei ne visam gyvenimui, tai tikrai labai ilgam. Ir ne dėl įvykio buriuojant, kai netrūksta pačių įvairiausių nuotykių ir incidentų. Kova su mirtimi jų laukė jau išlipus ant kranto.
Pasak klaipėdiečio Gedimino, tuo metu vakarinis pasiplaukiojimas jau buvo pasibaigęs ir jachtas prišvartavę jo dalyviai kuo ramiausiai skirstėsi po namus.
„Buvo jau sutemę, kažkur apie 22 val. Mes, keturiese, stovėjome prie pat kruizinių laivų terminalo esančio elingo vartų ir ruošėmės skirstytis po namus. Tuo metu ir pastebėjome tarp netoliese esančio restorano ir Pilies uosto krantinės keistai besiblaškančią moterį. Ji kažką negarsiai kalbėjo. Netrukus išgirdome „žmonės padėkite“, - prisiminė Gediminas.
Keturi buriuotojai, trys vyrai ir moteris, nedelsdami nubėgo prie moters. Ši puolė pasakoti, kad ką tik dingo kartu su ja buvusi sesuo. Buriuotojams iš karto kilo įtarimas, jog ji galėjo nukristi nuo uosto krantinės.
„Supratome, kad brangi kiekviena akimirka, todėl nuo krantinės šokome žemyn tiesiai ant pontono, prie kurio švartuojasi jachtos, o ne bėgome keliasdešimt metrų iki vartelių. Pasisekė, kad pontonas buvo pakilęs gana aukštai. Iki krantinės viršaus buvo apie du metrai. Kai vanduo nuslūgsta, aukštis būna kur kas didesnis“, - „Vakaro žinioms“ ketvirtadienį sakė klaipėdietis Audrius.
Pradėjus tamsoje dairytis, būtent pastarasis buriuotojas pirmiausia vandenyje pamatė ryškų batą, o netrukus ir plūduriuojantį žmogaus kūną. Jis buvo įkritęs į siaurą tarpą tarp krantinės ir pontono.
„Pačiupę moterį už rankų, bendromis pastangomis ištraukėme ant pontono. Buvo be sąmonės ir kruvinu veidu. Matyt, susižalojo, kai krito, nes tarpas tarp pontono ir krantinės yra vos apie metrą. Audrius ėmė daryti dirbtinį kvėpavimą. Aš dar bandžiau užčiuopti pulsą ir puoliau skambinti bendrosios pagalbos telefonu 112. Moteris iš pradžių net nekvėpavo, bet Audriaus pastangos veltui nenuėjo, nes kol kviečiau pagalbą, ji pradėjo kvėpuoti. Tačiau labai sunkiai ir neatgavusi sąmonės. Kiek suprantu, ji greičiausiai krisdama susižalojo į pontoną, nes pavertę ant šono supratome, jog vandens prigėrusi nebuvo. Jei būtų nukritusi tiesiai į vandenį, veidas nebūtų buvęs kruvinas“, - „Vakaro žinioms“ sakė Gediminas.
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio teigimu, moteris ketvirtadienį dar buvo gydoma reanimacijos skyriuje. Jos būklė vertinama kaip labai sunki.
„Moters būklė kraštutinai sunki, ji yra ventiliuojama. Labai sunku pasakyti, kaip viskas klostysis toliau - ar išliks gyva ir kokie bus liekamieji reiškiniai. Lieka tik laukti, kol įvyks lūžis į vieną arba į kitą pusę“, - sakė V.Janušonis.
Pagalbą kvietusi moteris buriuotojams spėjo papasakoti, kad trečiadienio vakarą su seserimi šventė jos 39-ąjį gimtadienį. Tai liudijo ir nelaimės vietoje pabirusios gėlės. Neatmetama galimybė, kad abi seserys prieš įvykį vartojo alkoholį.
Moterį gelbėję uostamiesčio buriuotojai liko kuklūs ir savo pavardžių viešinti nepanoro. Patikino, kad užteks parašyti tik vardus - Jurga, Audrius, Gediminas ir Arūnas.