Alytuje gyvenantiems pusamžiams sutuoktiniams jų klientų sveikata ar net gyvybė rūpėjo mažiausiai. Drambliams ir kitiems stambiems gyvūnams slopinti ar migdyti skirtą veterinarinį preparatą vietos narkomanams pardavinėjusi pora pergyveno tik dėl savo pačios saugumo. Tačiau net ir sustiprinta konspiracija policininkų dėmesio išvengti nepadėjo.
Alytaus apskrities VPK pareigūnai sulaikė 50 metų alytiškį ir metais vyresnę jo žmoną. Sutuoktiniai įtariami neteisėtu labai didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimu, turint tikslą jas platinti. Už šį nusikaltimą jiems gresia nuo 10 iki 15 metų laisvės atėmimas. Ikiteisminį tyrimą atliekantiems teisėsaugininkams pavyko surinkti pakankamai kaltės įrodymų, tad teismas vyrui ir moteriai skyrė griežčiausias kardomąsias priemones - leido suimti.
Neseniai paprasti alytiškiai pastebėjo, kad mieste padaugėjo sunkiai aplinkoje besiorientuojančius asmenų. Ir nesunku buvo suprasti, kad jie yra apsvaigę ne nuo alkoholio, o nuo narkotikų. Nepraslydo tai ir pro su organizuotu nusikalstamumu kovojančių policininkų akis. Juos ypač neramino, jog iškviesti medikai ne visiems kvaišalų vartotojams suspėdavo padėti. Neišvengta ir mirtinų apsinuodijimų. Išaugusį narkomanų skaičių lydėjo ir Alytuje padažnėjusios vagystės, kuriomis prasimanyta pinigų kasdieninėms kvaišalų dozėms.
Tyrimas pareigūnus nuvedė į Nemuno gatvę, pas čia gyvenančius sutuoktinius. Abu jie anksčiau jau yra teisti už narkotinių medžiagų laikymą ir platinimą. Teisėsaugininkų viešnagę alytiškių namuose vainikavo sėkmė. Per sulaikymo operaciją ir atliktas kratas rastas didelis kiekis pardavimui paruoštų kvaišalų bei už juos jau gauti pinigai.
Sutuoktiniai vietos narkomanams pardavinėjo sintetinį opioidą - karfentanilį. Vieną dozę, taip vadinamą „čekį" už 10 eurų. Jis tarp narkomanų populiarus dėl sąlyginai mažos, lyginant su heroinu, kainos. O nusikaltėliams leidžia gerai uždirbti, nes iš vieno opioido lašo galima padaryti net 1000 kvaišalų dozių.
Pasak pareigūnų, karfentanilis, kurio sudėtyje yra heroino, yra labai pavojingas ir dar iki galo neištirtas. Jis net apie 10 tūkst. kartų stipresnis už morfijų. Šią medžiagą, dažniausiai sumaišytą su metadonu, kokainu ar psichotropiniais vaistais, narkotikų prekeiviai pradėjo naudoti prieš kelis metus, tačiau visoje Europoje ji sparčiai plisti ėmė 2016-ųjų rugsėjį. Paprastai šis veterinarinis preparatas yra skirtas stambiems gyvūnams slopinti ar užmigdyti. Specialistai įspėja, jog nuo šių narkotikų galima mirti net neviršijus dozės. Paprasčiausiai dėl ilgo vartojimo organizmas jų netoleruoja.
Pardavinėdami šiuos pavojingus kvaišalus sutuoktiniai puikiausiai suprato ką daro, dėl to ir laikėsi labai griežtos konspiracijos. Savivaldybės skirtame socialiniame būste gyvenantys alytiškiai klientų jame nepriiminėjo. Sandėriai vykdavo ūkiniame pastate, kuriame laikomos avys. Tarp gyvulių gardų įrengtas specialus skambutis, kurį paspaudę narkomanai išsikviesdavo pardavėją. Nusipirktą kvaišalų dozę šis išsinešti leisdavo tik burnoje, kad pasirodžius policijai ją būtų galima iš karto praryti ir sunaikinti įkalčius. Narkotikų šioje vietoje bet kada nusipirkti nebuvo galima. Teko laikytis nustatyto darbo ir poilsio valandų grafiko.