respublika.lt

Ligonių kasas mulkinę ortopedinės įrangos pardavėjai keliauja į teismą

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 13 20:00:31, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Ortopedine įranga prekiavusios įmonės apgaule galėjo gauti 1,5 mln. eurų. Irmanto Sidarevičiaus asociatyvi nuotr.

Dvi ortopedine įranga prekiavusios įmonės ir trys vadovaujantys asmenys teisme aiškinsis dėl galimai apgaule iš Valstybinės ligonių kasos (VLK) gautų 1,5 mln. eurų už ortopedinius gaminius. Didelės apimties ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės sprendimu buvo baigtas kaltinamuoju aktu. Tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.


Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Lietuvoje ortopedinėmis priemonėmis prekiavusios 2 įmonės bei jų du direktoriai ir pardavimų vadovė, įtariama, nuo 2018 metų VLK teikė galimai suklastotus dokumentus. Tai buvo nustatytos formos prašymai apie neva asmenų užsakytus ir jiems perduotus įtvarus, ortopedinę avalynę ir kitą ortopedinę įrangą. Už tai kaltinamieji gaudavo pinigines lėšas iš VLK.

 

Taip pat įtariama, kad didžioji dalis gydytojų konsultacijų, reikalingų norint gauti ortopedines prekes, realiai nevyko, o dokumentai apie jas - gali būti suklastoti. Skaičiuojama, kad per dvejus metus asmenys savo ir įmonių naudai iš viso apgaule galėjo įgyti per 1,5 mln. eurų VLK lėšų.

Per dvejus metus šios įmonės, net nebūdamos didžiausiomis rinkos žaidėjomis, pagal, įtariama, suklastotus dokumentus ir juose nurodytus ortopedinių prekių kiekius, būtų galėjusios įtvarais ar kitais gaminiais aprūpinti kas penktą šalies pilietį. Tačiau tokio kiekio prekių ir medžiagų joms pagaminti įmonės nebuvo įsigijusios.

Dviem įmonėms ir dviem fiziniams asmenims - abiejų įmonių direktoriams - pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, bei didelės vertės sukčiavimo. Pardavimų vadovė kaltinama dėl didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Laikinai apribotas kaltinamųjų turtas, kurio vertė - per 532 tūkst. eurų. VLK pateikė civilinį ieškinį, kuris siekia per 1,5 mln. eurų.

Byla perduota teismui. Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Dokumentų klastojimas, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų, o už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki ketverių metų.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Jums dažnai tenka naudotis mokamomis medicininėmis paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo ekonominę padėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+3 +6 C

0 +6 C

+1 +9 C

+4 +7 C

+8 +14 C

+13 +16 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s