Kauno geležinkelio stotyje lifte užstrigusi moteris pusvalandį laukė liftų avarinės tarnybos specialistų atvykimo. Šie labai neskubėjo, tad moteriai teko šauktis ugniagesių ir geležinkeliečių pagalbos.
Laikinosios sostinės ugniagesiai iškvietimo į M.K. Čiurlionio gatvę sulaukė užvakar pavakare. Apie 15.36 val. pranešta, kad Kauno geležinkelio stoties keleivių rūmuose sugedo liftas ir jame užstrigo moteris. Ši bendrosios pagalbos telefono numerį 112 surinko ne iš karto. Pirmiausiai susisiekė su liftų avarine tarnyba ir informavo apie įvykį. Palaukusi dar apie 30 minučių paskambino į BPC.
Prie spąstais tapusio lifto atskubėjo ne tik ugniagesiai, bet ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai" darbuotojai. Jie bendromis pastangomis atidarė lifto duris ir moterį išleido.
Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Džiugintos Vaitkevičienės, nepavydėtinoje situacijoje atsidūrusi moters galėjo būti išlaisvinta kur kas greičiau.
„Šį liftą prižiūri ne liftų tarnyba, o geležinkeliečiai. Todėl liftininkai ir neatvyko. Jame yra specialus mygtukas, kurį paspaudus pastaruosius galima iškviesti nelaimės atveju. Matyt, dėl netikėto įvykio vyresnio amžiaus moteris supanikavo ir jo nepastebėjo", - teigė Dž.Vaitkevičienė.
Užvakar daugiabučio namo devintajame aukšte lifte įstrigusiam vaikui padėjo ir Vilniaus ugniagesiai. Kol Viršuliškių gatvėje pasirodė liftų avarinės tarnybos darbuotojai, jie parankinėmis priemonėmis praplėtė lifto duris ir į jo vidų įleido oro, nuramino nepilnametį bei su juo bendravo. Atidarius lifto duris šis sėkmingai išlaisvintas.
Paskaičiuota, kad per metus Lietuvoje dėl sugedusių liftų ar jame įstrigusių žmonių pagalbos šaukiamasi mažiausiai apie 6,5 tūkstančius kartų. Nenuostabu, nes vidutiniškai kiekvienas daugiaaukščio namo gyventojas liftu per mėnesį pasinaudoja apie 200 kartų.