Per keletą mėnesių apgaule įtariamai moteriai pavyko pasisavinti apie 57 tūkst. eurų. Šią moterį praėjusios savaitės pabaigoje sulaikė Kauno apskrities policijos kriminalistai.
Praėjusių metų pabaigoje, gruodžio mėnesį, kaip teigiama Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime, į pareigūnus kreipėsi dvi moterys, kurios suprato buvusios apgautos, kai nepavyko susigrąžinti savo pinigų, kuriuos buvo patikėjusios būrėja prisistačiusiai moteriai.
Tyrimo metu pareigūnai išsiaiškino, kad patiklios moterys į apgavikės pinkles įkliuvo ieškodamos būdų į savo gyvenimą pritraukti sėkmę, laimę, sveikatą ir pinigus. Dar 2019-ųjų rudenį, nesisekant verslui, klaipėdietė (gim. 1977 m.) ėmėsi ieškoti pagalbos ir socialiniuose tinkluose susipažino su būrėja prisistačiusia moterimi. Ši tikino galinti pritraukti sėkmę, finansinę gerovę, stabilumą, o sėkmingus jos darbo rezultatus garantuoja 20 metų būrimo patirtis.
Už „pritrauktą sėkmę versle“ iš moters imta reikalauti atlygio nedidelėmis sumomis, kurios laikui bėgant vis didėjo. Iki 2020 metų pabaigos būrėjos paveikta moteris įvairiomis sumomis pervesdavo pinigus į nurodytą sąskaitą. Taip pat atiduodavo ir grynuosius, kuriuos, kaip buvo patikinta, būrėja „išvalys ir įkraus geros energijos“. Iš viso moteris būrėjai atidavė apie 25 000 eurų.
Panašiomis aplinkybėmis, kaip teigiama Kauno apskrities policijos pranešime, įtariamoji apgavo ir vilnietę (gim. 1978 m.), kuri, ieškodama pagalbos dėl nelaimingų santykių, prastos sveikatos ir turtinių klausimų, taip pat socialiniuose tinkluose pradėjo bendrauti su būrėja. Ši iš pradžių už asmenines konsultacijas ir pagalbą jokio piniginio atlygio neprašė. Tačiau palaipsniui ėmė įvardinti pinigų sumas, kurias taip pat ketinta „įkrauti gera energija“, o vėliau grąžinti. Per keletą mėnesių moteris būrėjai atidavė apie 32 000 eurų, kurie, priešingai nei buvo tikinta, nebuvo sugrąžinti.
„Praėjusią savaitę, sausio 28 d., apie 11.40 val. tariama būrėja (gim. 1970 m.) buvo sulaikyta Kauno r., Bubių k. Paaiškėjo, kad kaunietė praeityje jau teista už sukčiavimą stambiu mastu. Po moters apklausos bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo“, – teigiama policijos pranešime.
Tuo pačiu pažymima, kad Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai praėjusių metų pabaigoje pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo (už tai įtariamajai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų) ir dėl svetimo turto pasisavinimo (už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų).
Tyrimą organizuoja bei jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo skyriaus ir Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai.