Karantino metu uždrausti susibūrimai, apribota klubų veikla turėjo bent šiokios tokios naudos. Pasirodo, sumažėjo narkotikus vartojančių asmenų.
Europos narkotikų ir narkomanijos centras inicijavo tyrimą, kurio metu įvertino COVID-19 poveikį narkotikų vartojimo įpročiams.
Vertinant narkotikų vartojimą COVID-19 metu, beveik pusė respondentų (46 proc.) nurodė, kad vartoja mažiau. Sumažėjusį vartojimą respondentai paaiškino sumažėjusiu narkotikų prieinamumu, socialinio gyvenimo nutrūkimu (apriboti susibūrimai, uždaryti barai, klubai, atšaukti festivaliai), taip pat atsirado ir finansinių sunkumų, dalis respondentų dėl pandemijos neteko pajamų.
Labiausiai pakito kokaino ir MDMA vartojimas. Tai susiję su naktinės narkotikų prekybos uždarymu ir judėjimo apribojimo priemonėmis. Šių psichoaktyvių medžiagų vartojimo sumažėjimą taip pat patvirtina ir nuotekų tyrimai Europos miestuose.
O štai nereguliariai kanapes vartojantys asmenys buvo linkę vartojimą nutraukti visai ar jį sumažinti COVID-19 metu, tačiau tie, kurie vartojo reguliariai ir prieš pandemiją, vartojimą dar labiau padidino. Taip pat pastebėta, kad išaugo susidomėjimas narkotikų prekyba internetu: buvo stebimas susidomėjimas „Google“ paieškoje tokiomis sąvokomis, kaip „kanapių pirkimas“, „sėklos“, „kanapių auginimas“, „kanapių pristatymas į namus“ įvairiose Europos šalyse.
Ataskaitoje pranešama, kad tarp kai kurių grupių padidėjo alkoholio ar receptinių vaistų, ypač benzodiazepinų, vartojimas. Pabrėžiama, kad šių medžiagų vartojimo padidėjimas galimai siejasi su asmenų siekiu sumažinti nerimą dėl COVID-19 ir su tuo susijusiomis karantino priemonėmis.