respublika.lt

Kaliniams - naujutėlaitis prabangus pastatas

(0)
Publikuota: 2020 vasario 08 10:15:02, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 6 nuotr.
Teisingumo ministerijos vizualizacija

Mūsų valdžia pasišovė už 43 mln. eurų pastatyti naują Šiaulių tardymo izoliatorių. Tikslas - užtikrinti geresnes prižiūrėtojų darbo ir kalinių gyvenimo sąlygas.

 

Kalėjimų departamentas dar 2015 metais pradėjo įgyvendinti investicijų projektą „Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimas iš miesto centrinės dalies į Šiaulių r. sav., Ginkūnų sen., Malavėniukų kaimą“. Pagal šį projektą turėjo būti pastatyta 600 vietų įkalinimo įstaiga Malavėniukų kaime, o senasis Šiaulių tardymo izoliatorius, esantis miesto centrinėje dalyje - uždarytas. Tiesa, kam turėtų būti naudojamas dabartinis pastatas, neskelbiama. Matyt, kol kas nėra idėjų, kaip ir su jau nebeveikiančiu Lukiškių tardymo izoliatoriumi-kalėjimu, kuris stovi tuščias.

Projekto įgyvendinimui buvo numatyta skirti apie 43 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų ir jį baigti 2022 metais. Per pastaruosius 5 metus projektas įgyvendintas tik 6,2 proc. (pastatytos tvoros, pradėti inžinerinių tinklų statybos darbai ir pan.), išleista 2,6 mln. eurų. Pinigų prireikė ir pradėto objekto konservavimo darbams bei objekto apsaugai.

Teisingumo ministerija nurodo, kad per likusius dvejus metus projektas nebus įgyvendintas, nes tam nėra skirta lėšų. Todėl siūlo Vyriausybei atsižvelgti į didelį naujos įkalinimo įstaigos poreikį, taip pat į valstybės ribotas galimybes savarankiškai ir greitai įgyvendinti panašaus pobūdžio projektus ir priimti sprendimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto inicijavimo.

Numatoma, kad naujajame pastate būtų 360 vienviečių ir 120 dviviečių kamerų. Paskaičiuota, esą naudojant naująjį pastatą jo eksploatavimas sutaupytų apie kiek per 1 mln. eurų per metus arba 26,7 mln. eurų per 25 metus - per tiek, kiek galios viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis. Kitaip tariant, per šį laikotarpį atsipirktų tik kiek daugiau nei pusė išlaidų, todėl pagrįstai kyla klausimas, ar ekonomiškai statybos apsimoka. Juo labiau kad toliau - dar gražiau. Planuojama, kad statybos truks apie 3 metus, o jau aštuntais objekto eksploatavimo metais prireiks pinigų jo... remontui.

Kaip gi planuojama kasmet sutaupyti po maždaug 1 mln. eurų? Skaičiuojama, esą vandens dabar sunaudojama apie 156 tūkst. kubinių metrų per metus - už 397,8 tūkst. eurų, o bus sunaudojama apie 50,4 tūkst. kubų, už 138 tūkst. eurų. Elektros dabar sunaudojama 840 tūkst. kilovatvalandžių per metus (už 92,4 tūkst. eurų), o naujame objekte esą turėtų užtekti 480 tūkst. kilovatvalandžių (už 52,8 tūkst. eurų). Tikimasi, kad gerokai sumažės išlaidos šildymui, mat vietoj 69,6 tūkst. kilovatvalandžių per metus tereikės 17,4 tūkst. kilovatvalandžių. Eurais tai būtų nebe 36,9 tūkst., o tik 9,09 tūkst. Be to, esą apsauginių darbuotojų etatus nuo 263 būtų galima sumažinti iki 223, todėl darbo užmokesčiui, kuriam dabar išleidžiame 4,82 mln. eurų per metus, tereikės 4,11 mln. eurų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s