respublika.lt

Iš prostitucijos liūno Klaipėdoje ir Tauragėje traukė ukrainietes

2022 lapkričio 24 14:35:45
Vytas VARUNGIS

Gavę informacijos apie užsieniečių galimą išnaudojimą policijos pareigūnai atliko dvi operacijas. Jų metu dėl galimo pelnymosi iš moterų prostitucijos sulaikyti ukrainietė ir du uostamiesčio gyventojai. Užkluptos ir sekso paslaugas teikusios merginos, rasti tūkstančiai eurų, galimai uždirbti iš šios nusikalstamos veikos.

×
nuotr. 4 nuotr.
Klaipėdos AVPK nuotr.

 

Suvienijo interesai

Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policija, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, jog pelnomasi iš ukrainiečių merginų, atvykusių į Lietuva, prostitucijos. Nustatyta, kad jos sekso paslaugas klientams teikė Klaipėdoje ir Tauragėje, o skelbimai apie tai buvo publikuojami internete.

Šių metų lapkričio viduryje uostamiesčio ir Tauragės apskričių policijos kriminalistai viename Tauragės bute aptiko už pinigus sekso paslaugas vyrams teikiančią 23 metų ukrainietę. Rastos ir priemonės paslaugoms atlikti, galimai iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai ir, kaip įtariama, narkotinės medžiagos.

Tą pačią dieną Tauragėje sulaikyti ir šios nusikalstamos veikos organizavimu įtariami asmenys - 29 metų Ukrainos pilietė ir 47 metų klaipėdietis, dirbantis uždaroje akcinėje bendrovėje, anksčiau neteistas. Atlikus kratas jų namuose Klaipėdoje rastos priemonės sekso paslaugoms atlikti ir galimai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti pinigai - įvairia valiuta daugiau nei 21 tūkst. eurų.

Abu įtariamieji buvo uždaryti į areštinę. Vėliau jiems paskirtos kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Laikinai apribotos nuosavybės teisės daugiau nei 21 tūkst. eurų ir automobilį.

Nusitaikė ir į pabėgėles

Įtariama, kad minėta ukrainietė surado 23 metų savo tėvynainę ir jai pasiūlė atvykti į Lietuvą dirbti prostitute, išnuomojo Klaipėdoje ir Tauragėje butus. Jos galimas bendrininkas klaipėdietis, kaip įtariama, talpino skelbimus, bendravo su klientais, kuriuos nukreipdavo tam tikrais adresais. Turimais pareigūnų duomenimis, pusė pinigų sumos, gautos iš klientų, atitekdavo sąvadautojams.

Šiemet kovą Seime buvo kalbėta, kad kai kurie asmenys ukrainietes pabėgėles galimai bandė verbuoti dirbti prostitutėmis jau Lietuvoje registracijos centruose. Tačiau ši galima problema ryškėjo ir iki karo Ukrainoje. Kaip rašė „Vakaro žinios", policija dar 2020 m. Klaipėdoje atakavo ukrainiečių prostitučių sąvadautojus. Kriminalistai trijuose uostamiesčio butuose pričiupo galimai prostitucija užsiiminėjusias keturias 25, 30, 37 ir 40 metų ukrainietes. Kaip įtariama, iš jų pelnėsi klaipėdietis su dviem bendrininkėmis.

Užklupo masažo salone

Gavus duomenų, kad anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą, pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos teista, individualią veiklą vykdanti, 30 metų klaipėdietė organizuoja ir pelnosi iš moterų prostitucijos, pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas.

Šių metų spalio pabaigoje KPONTV pareigūnai viename iš uostamiesčio butų įrengtame masažo salone aptiko tokias sekso paslaugas teikusią 20 metų lietuvaitę. Kratos metu minėtoje patalpoje rastos priemonės sekso paslaugoms atlikti ir galimai iš šios veikos uždirbti per 400 eurų.

Tą pačią dieną policininkai Klaipėdoje sulaikė minėtą prostitucijos organizatorę. Atliktos kratos metu moters namuose rastos, kaip įtariama, dopingo medžiagos ir galimai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti 1000 eurų.

Įtariamoji buvo uždaryta į areštinę, vėliau jai paskirtos kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje

Už prostitucijos organizavimą ar vadovavimą numatytas laisvės atėmimas iki 6 metų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s