Prieš savaitę Kauno apskrities kriminalistų Garliavoje įvykdyta sėkminga, ką tik senolę apgavusių sukčių bendrininko sulaikymo, operacija slėpė kur kas platesnį tyrimą. Jo metu demaskuotas Marijampolės pataisos namuose veikęs narkotikų platinimo ir telefoninių sukčių tinklas.
Už įvairius nusikaltimus bausmes Marijampolės pataisos namuose atliekantys nuteistieji, net ir už grotų nesiliauja pažeidinėti įstatymų bei daryti naujų nusikaltimų. Tai atskleidė Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnų tyrimas. Jo metu išaiškintas pataisos namuose veikęs narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo bei telefoninių sukčių tinklas.
Nustatyta, kad tarp nuteistųjų kvaišalus platinusiems asmenims talkino laisvėje esantys bendrai. Vienas jų sulaikytas Jonavoje. Įtariama, jog jonaviškis prisidėjo prie neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimo į laisvės atėmimo vietų įstaigą.
Marijampolės pataisos namų gyventojai lengvatikius apgaudinėjo pasinaudodami internetiniame tinklalapyje viešinamais skelbimais. Nusikaltėliai „pardavinėjo" automobilius. Kadangi jų kaina buvo nurodoma kur kas mažesnė už rinkos, susidomėjusiųjų netrūko. Pranešus, kad mašinos savininkas yra išvykęs, pastarųjų prašyta pervesti pradinį įnašą. Patikėję, likdavo ir be transporto priemonės, ir be pervestų pinigų. Dviem nukentėjusiesiems pasisekė, nes nutraukus nusikalstamą veiką, jiems pinigus teisėsaugininkai grąžino.
Nemenkų nuostolių išvengė ir Garliavoje gyvenanti senolė, kuri sulaukė Marijampolės pataisos namuose kalinčio nuteistojo skambučio. Jis prisistatė Vilniaus miesto finansinės policijos tyrėju ir pokalbio metu įtikino, jog paštininkai senatvės pensiją atneša padirbtomis kupiūromis, todėl būtina pinigus patikrinti. Netrukus pensininkės namuose pasirodė „pareigūnas". Jam šeimininkė atidavė 2000 eurų bei juvelyrinius dirbinius.
Nesenai iš įkalinimo vietos paleistą ne kartą už įvairius nusikalstamus teistą 29 metų įtariamąjį sulaikė Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos ir Kauno apskrities VPK pareigūnai. Jis prisipažino padėjęs apgauti moterį. Pas sukčių rasti grynieji pinigai ir auksiniai papuošalai grąžinti savininkei.
Tai ne pirmas kartas, kai į Marijampolės pataisos namus teismo bausmes atlikti bei pasitaisyti pasiųsti nusikaltėliai elgiasi priešingai, toliau darydami naujus nusikaltimus. Pagrindine darbo priemone tampa nelegaliai į jų rankas patenkantys mobilieji telefonai.
Ir ši įkalinimo įstaiga nėra išimtis. „Vakaro žinios" rašė ir apie Kybartų pataisos namuose kalinčių sukčių „numegztą" voratinklį, kurio gijos buvo apraizgiusios didelę dalį Lietuvos. Naujus nusikaltimus telefoniniams sukčiams netrukdė daryti net ir buvimas skirtingose belangėse. Lengvatikius šiauliečius apgaudinėjo gauja, kurios nariai kalėjo Kybartų, Alytaus ir Pravieniškių pataisos namuose. Į gerai organizuotą grupuotę susibūrę patyrę nusikaltėliai, kai kurie išklausę net dešimt nuosprendžių, savo tikslams įgyvendinti net nusipirko vieną Šiauliuose veikusią mažąją bendriją.