Šiaulių gimnazijoje per pamoką keturiolikmetis, kuriam buvo liepta pasidėti telefoną, trenkė mokytojui į veidą ir sulaužė akinius. Vyras nugabentas į ligoninę. Medikų pagalbos dėl sužaloto mokykloje kaklo paprašė ir gimnazistas su tėvais.
Buvo psichologinis šokas
Skambus incidentas Šiaulių S.Daukanto inžinerijos gimnazijoje įvyko ketvirtadienį po 14 valandos per technologijų pamoką. Pirminiais duomenimis, 14 metų moksleivis galimai sumušė savo 56 metų mokytoją, kai šis paėmė jo mobiliojo ryšio telefoną. Nukentėjęs vyras buvo nugabentas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.
Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Irma Riukienė „Vakaro žinioms" sakė: „Kiek žinoma, mokytojas paprašė gimnazistą laikytis nustatytos tvarkos ir pasidėti mobilųjį telefoną. Įvyko incidentas. Buvo sulaužyti mokytojo akiniai. Pirmiausia jam, aišku, buvo psichologinis šokas. Po smurto prieš mokytoją atitinkamai sureagavo gimnazijos darbuotojai. Buvo iškviesti moksleivio tėvai, medikai, informacija perduota pareigūnams."
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė „Vakaro žinioms" komentavo, kad šiuo metu vyksta įvykio aplinkybių tikslinimas: „Pranešimą apie tai, kad mokinys sužalojo, sulaužė akinius gavome 14.17 val. Mokytojas gydomas ambulatoriškai. Iš ligoninės apie 16 val. buvo pranešta, kad į medikus kreipėsi keturiolikmetis su tėvais dėl mokykloje sužaloto kaklo. Penktadienį policija gavo tėvų pareiškimą dėl nukentėjusio vaiko."
Pirmas kartas mokyklos istorijoje
S.Daukanto inžinerijos gimnazijoje keturiolikmetis pradėjo mokytis šį rudenį. I.Riukienė pastebėjo, kad mokytojai informuodavo apie naujoko daromus gimnazijos tvarkos pažeidimus - pavyzdžiui, per pamokas padegė popierių, mėtė kiaušinius ir kt.: „Nusižengimai tam tikru momentu išbalansuodavo pedagogo darbą, bet nekėlė grėsmės. Moksleivio konfliktų su klasės draugais nebuvo fiksuota. Ėmėmės visų mokyklos teisiškai turimų priemonių."
Pasak direktoriaus pavaduotojos, po incidento atvykę gimnazisto tėvai nenorėjo kalbėtis ir pasiėmė vaiką. Gimnazijos psichologo pagalbos atsisakyta.
„Mokytojus įvykis šokiravo. Tokio incidento per visą gimnazijos istoriją nesame turėję", - kalbėjo I.Riukienė.
Ką patyrė vaikas?
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių skyriaus vedėjas Donatas Žakaris „Vakaro žinioms komentavo, kad po gautos policijos informacijos nedelsiant reagavo: „Vykome į įvykio vietą, bendravome su vaiku, jo tėvais, mokykla. Šiuo metu toliau renkame informaciją ir aiškinamės situaciją. Šeimai pagalba inicijuota ir anksčiau."
Anot jo, kai nustatome, kad smurtavo vaikas, dažniausiai būna reikalinga kompleksinė pagalba vaikui ar visai šeimai: „Visais atvejais, kai kalbame apie netinkamą vaikų elgesį, tame tarpe ir smurtą, pirmiausia reikia klausti, ką šis vaikas patyrė, kokį pavyzdį matė gyvenime, kokia pagalba buvo suteikta jam ir šeimai, kiek ta pagalba buvo efektyvi ir ar žmonės pajėgė ją priimti."
Nemato masinio reiškinio
Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, KTU inžinerijos licėjaus direktorius dr. Dainius Žvirdauskas „Vakaro žinioms" tvirtino, kad S.Daukanto inžinerijos gimnaziją žino tik
geros pusės: „Galiu sakyti tik geriausius žodžius. Negalima pateisinti, kad švietimo įstaigoje būtų naudojamas tiek psichologinis, tiek fizinis smurtas - ir juo labiau prieš mokytoją. Manau, visos aplinkybės bus detaliai išsiaiškintos ir bus imtasi priemonių, kad tokie atvejai nesikartotų."
Jo pastebėjimu, smurto prieš mokytojus atvejų pasitaikydavo ir anksčiau, bet tai nėra masinis reiškinys: „Toks įvykis gali paskatinti diskusiją apie padidintą saugumą, tam tikras priemones."