Trečiadienio vakarą Kauno rajone nugriaudėjęs sprogimas ir kilęs gaisras dar kartą priminė kokį didžiulį pavojų kelia buityje neatsargiai naudojamos gamtinės dujos. Nelaimės metu nukentėjęs garbingo amžiaus namo savininkas liko gyvas, tačiau atsidūrė ligoninėje.
Vakar vakare, apie 17.45 val., Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad Ringaudų gyvenvietėje (kiek daugiau nei 9 kilometrai nuo Kauno) sprogo dujų balionas ir gaisras kilo gyvenamajame name (apie 112 kv/m ploto). Į įvykio vietą atvykus iš karto kelioms ugniagesių autocisternoms, dviejų aukštų mūrinio namo su mansarda stogas degė atvira liepsna.
Per apie valandą likviduoto gaisro metu nudegė stogas, išdegė antro aukšto patalpa, išdužo visi pastato langai, patalpos sulietos vandeniu. Pavyko apsaugoti du šalia (5 ir 6 metrai) gaisravietės stovinčius gyvenamuosius namus. Vanduo gaisrui gesinti vežiotas iš už vieno kilometro esančio gaisrinio hidranto.
Medikų pagalbos prireikė namuose nelaimės metu buvusiam šeimininkui. Greitosios medicininės pagalbos brigada sąmoningą 79 metų senolį nuvežė į Kauno klinikas. Jam diagnozuoti antrojo laipsnio rankų ir veido nudegimai.
Tiksli gaisro priežastis paaiškėjo ne iš karto. Pasak ugniagesių, jie jokio sprogusio dujų baliono nerado. Šiandien Kauno apskrities VPK pranešė, kad sprogimas įvyko ir gaisras kilo dėl galimai name nutekėjusių gamtinių dujų. Neatmesta ir nusikaltimo galimybė. Policininkai pradėjo rinkti medžiaga dėl svetimo turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.
Tačiau nusikaltimo versija greitai paneigta. Vienas gyvenantis namo šeimininkas papasakojo, kad prieš gamindamas viryklėje vakarienę atsuko dujas, tačiau jų iš karto neuždegė. Kai tai padarė vėliau, nugriaudėjo sprogimas ir plykstelėjo liepsna.