respublika.lt

Du Čepkelių pelkėje įstrigusius egiptiečius gelbėtojai išnešė neštuvais

2023 sausio 24 15:26:00
Eltos inf.

Čepkelių pelkėje pasieniečiai gelbėjo du Egipto piliečiais prisistačiusius neteisėtus migrantus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Pasieniečiai ir jiems talkinę ugniagesiai abu vyrus iš pelkės išnešė neštuvais. Vėliau VSAT pareigūnai migrantams suteikė visą reikalingą pagalbą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi VSAT nuotr.

 

Šie užsieniečiai kartu su dar 12 kitų į Lietuvą iš Baltarusijos Varėnos rajone neteisėtai sieną kirto šeštadienį vėlai vakare. Šioje vietovėje dėl pelkės, nebuvo galimybės pernai įrengti fizinio barjero.

„Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai pažeidėjus matė per sienos stebėjimo sistemą. Iškart į šią vietą buvo pasiųstos aplink patruliavusios VSAT sargybos. Vos perėję sieną migrantai pasklido į visas puses – tokios taktikos laikomasi siekiant apsunkinti sulaikymą. Pasieniečiai greitai išgaudė į pelkę nespėjusias toliau įeiti kelias grupeles migrantų, iš viso 11 vyrų. 8 iš jų turėjo Afganistano ir Sirijos piliečių dokumentus, trys buvo be dokumentų“, – praneša VSAT. Vėliau buvo sulaikytas dar vienas atsiskyręs migrantas, Sirijos pilietis su dokumentais.

Kol vyko šie sulaikymai, pasinaudoję tamsa du migrantai, kaip vėliau paaiškėjo, spėjo per pelkę paeiti į Lietuvos gilumą maždaug kilometrą. Ten jie ir įstrigo. Šioje vietoje akivarus, į kuriuos abu užsieniečiai keliskart įsmuko, keičia sausumos salelės. Vieną tokią jie pasiekė ir eiti gilyn į Lietuvą jau nebesiryžo, praneša VSAT.

Pasieniečiams teko sudėtingas uždavinys – pavojingomis sąlygomis tamsoje sekti šių dviejų migrantų pėdsakais stengiantis juos išgelbėti. Tik sekmadienį paryčiais šią vietovę žinantys VSAT pareigūnai pelkėje aptiko minėtus du Egipto piliečiais prisistačiusius vyrus be dokumentų. Jų drabužiai buvo drėgni.

VSAT pareigūnų teigimu, buvo akivaizdu, kad patys per pelkę pavargę migrantai išeiti į sausą mišką negalės. Pasieniečiai iškvietė ugniagesius ir greitąją pagalbą. Atvykusiems ugniagesiams teko užtrukti, kol vadovaujantis pasieniečių nuorodomis irgi šiaip ne taip pavyko pasiekti migrantų buvimo vietą. Gelbėtojai atsigabeno neštuvus ir kartu su pasieniečiais jais pradėjo į atsargiai sausumą nešti abu užsieniečius.

Nugabenus migrantus į Kabelių užkardą, greitosios pagalbos medikai atliko jų apžiūrą. Konstatuota, kad pavojaus nei sveikatai, nei juo labiau gyvybei nėra, medicinos pagalbos migrantams nereikia.

Pasieniečiai abiem vyrams sudarė sąlygas pailsėti, jie užkardoje pavalgė, sušilo ir greitai atsigavo. Abu migrantai vis dėkojo VSAT pareigūnams už išgelbėjimą ir pasakojo negalėję įsivaizduoti, kad Lietuvoje yra tokių „pavojingų“ vietų kaip Čepkeliai.

Pasieniečiai jiems davė naujas žiemines striukes, šiltus džemperius, apatinius ir kitus drabužius. VSAT pareigūnai turi užtektinai tiek aprangos, tiek avalynės įvairiems atvejams, kai sulaikomų migrantų drabužiai neatitinka sezono orų ar būna netinkami.

Nors šiltus naujus drabužius abu egiptiečiai paėmė, tačiau pasiūlytų naujų žieminių batų atsisakė. Jie užkardoje išsidžiovino savo turėtus ir jais vėliau apsiavė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F
  • PAJAMOS: Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su dukterine įmone dujų birža „GET Baltic“ neaudituotais duomenimis pernai kartu uždirbo 98,2 mln. eurų pajamų.
  • GINČAS: Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“.
  • DOKUMENTAI: Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika.
  • SAVIVALDA: Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai.
  • REABILITACIJA: Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių - tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais.
  • SKUNDAS: Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.
  • UŽDRAUDĖ: Teismas sausio pabaigoje uždraudė aštuoniems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriams laikinai – šešis mėnesius užsiimti šia veikla: tokia sankcija pritaikyta Daliui Volskiui, Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Vaidotui Lemešovui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švedkauskui.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vasario 6-7 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą.
  • BYLA: Baudžiamoji byla dėl konflikto Vilniaus prekybos centre, kai per karantiną dėl nedėvimos kaukės pastabą gavęs pirkėjas Darius Varnas sumušė apsaugininką, o paskui lauke šovė į jį iš turėto ginklo, pasiekė Konstitucinį Teismą.
  • GALIA: 2022-aisiais vėjo elektrinių galia Lietuvoje, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - siekė 1,51 teravatvalandės (TWh).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate šiemet atostogauti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +2 C

-6 +3 C

 

-6 +2 C

-1 +4 C

-2 +3 C

 

-3 +1 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s