respublika.lt

Du Čepkelių pelkėje įstrigusius egiptiečius gelbėtojai išnešė neštuvais

(13)
Publikuota: 2023 sausio 24 15:26:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi VSAT nuotr.

Čepkelių pelkėje pasieniečiai gelbėjo du Egipto piliečiais prisistačiusius neteisėtus migrantus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Pasieniečiai ir jiems talkinę ugniagesiai abu vyrus iš pelkės išnešė neštuvais. Vėliau VSAT pareigūnai migrantams suteikė visą reikalingą pagalbą.

 

Šie užsieniečiai kartu su dar 12 kitų į Lietuvą iš Baltarusijos Varėnos rajone neteisėtai sieną kirto šeštadienį vėlai vakare. Šioje vietovėje dėl pelkės, nebuvo galimybės pernai įrengti fizinio barjero.

„Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai pažeidėjus matė per sienos stebėjimo sistemą. Iškart į šią vietą buvo pasiųstos aplink patruliavusios VSAT sargybos. Vos perėję sieną migrantai pasklido į visas puses – tokios taktikos laikomasi siekiant apsunkinti sulaikymą. Pasieniečiai greitai išgaudė į pelkę nespėjusias toliau įeiti kelias grupeles migrantų, iš viso 11 vyrų. 8 iš jų turėjo Afganistano ir Sirijos piliečių dokumentus, trys buvo be dokumentų“, – praneša VSAT. Vėliau buvo sulaikytas dar vienas atsiskyręs migrantas, Sirijos pilietis su dokumentais.

Kol vyko šie sulaikymai, pasinaudoję tamsa du migrantai, kaip vėliau paaiškėjo, spėjo per pelkę paeiti į Lietuvos gilumą maždaug kilometrą. Ten jie ir įstrigo. Šioje vietoje akivarus, į kuriuos abu užsieniečiai keliskart įsmuko, keičia sausumos salelės. Vieną tokią jie pasiekė ir eiti gilyn į Lietuvą jau nebesiryžo, praneša VSAT.

Pasieniečiams teko sudėtingas uždavinys – pavojingomis sąlygomis tamsoje sekti šių dviejų migrantų pėdsakais stengiantis juos išgelbėti. Tik sekmadienį paryčiais šią vietovę žinantys VSAT pareigūnai pelkėje aptiko minėtus du Egipto piliečiais prisistačiusius vyrus be dokumentų. Jų drabužiai buvo drėgni.

VSAT pareigūnų teigimu, buvo akivaizdu, kad patys per pelkę pavargę migrantai išeiti į sausą mišką negalės. Pasieniečiai iškvietė ugniagesius ir greitąją pagalbą. Atvykusiems ugniagesiams teko užtrukti, kol vadovaujantis pasieniečių nuorodomis irgi šiaip ne taip pavyko pasiekti migrantų buvimo vietą. Gelbėtojai atsigabeno neštuvus ir kartu su pasieniečiais jais pradėjo į atsargiai sausumą nešti abu užsieniečius.

Nugabenus migrantus į Kabelių užkardą, greitosios pagalbos medikai atliko jų apžiūrą. Konstatuota, kad pavojaus nei sveikatai, nei juo labiau gyvybei nėra, medicinos pagalbos migrantams nereikia.

Pasieniečiai abiem vyrams sudarė sąlygas pailsėti, jie užkardoje pavalgė, sušilo ir greitai atsigavo. Abu migrantai vis dėkojo VSAT pareigūnams už išgelbėjimą ir pasakojo negalėję įsivaizduoti, kad Lietuvoje yra tokių „pavojingų“ vietų kaip Čepkeliai.

Pasieniečiai jiems davė naujas žiemines striukes, šiltus džemperius, apatinius ir kitus drabužius. VSAT pareigūnai turi užtektinai tiek aprangos, tiek avalynės įvairiems atvejams, kai sulaikomų migrantų drabužiai neatitinka sezono orų ar būna netinkami.

Nors šiltus naujus drabužius abu egiptiečiai paėmė, tačiau pasiūlytų naujų žieminių batų atsisakė. Jie užkardoje išsidžiovino savo turėtus ir jais vėliau apsiavė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (13)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s