respublika.lt

Demonstruoti nacistinę svastiką Lietuvoje uždrausta – ar tikrai?

(32)
Publikuota: 2022 liepos 14 17:25:00, Vytas Varungis
×
nuotr. 1 nuotr.
Svastikos fragmentas. Asociatyvi Eimanto Chachlovo nuotr.

Prie Rusijos konsulato Klaipėdoje per 50 metų vyras ir moteris piketavo iškėlę plakatus, kuriuose buvo nupiešta nacistinė svastika. Dalyvė metų atsipirko oficialiu įspėjimu, bet nepatenkinta kreipėsi į teismą.

 

Istorija prasidėjo šių metų kovo 23 d., kai policijai kažkas pranešė, kad prie rusų konsulato stovi asmenys su plakatais, kuriuose - svastikos ženklai. Kaip ką tik informavo Klaipėdos apylinkės teismas, bylos duomenimis, atvykus pareigūnams V.P. ir V.J. stovėjo su plakatais. Juos paėmus ir apžiūrėjus buvo matyti, kad nupiešta nacistinė svastika. Pasak pareigūnų, tą pačią dieną V.J. nurodė, jog protesto metu prie konsulato naudojo plakatus, kuriose nupiešta nacistinė svastika, tai yra protesto dėl Rusijos agresiją prieš Ukrainą išraiška.

Policija balandžio 1 d. V.J. atžvilgiu nutraukė administracinio nusižengimo bylos teiseną. Pareigūnų supratimu, V.J. veiksmuose nėra tiesioginės tyčios, o būtent, kad nėra gauta duomenų apie tai, jog „V.J. nacistinę svastiką naudojo propaguodama nacistines idėjas, okupacinį režimą, skatindama nacistinę bei panašią simboliką naudojančių antidemokratines idėjas propaguojančių organizacijų kūrimąsi".

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, nacistinės svastikos platinimas, naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitoks viešas demonstravimas, asmenims užtraukia baudą nuo 300 iki 700 eurų. V.J. tebuvo surašytas oficialus įspėjimas dėl neleistino priešingo visuomenės ar jos narių interesams elgesio. Tačiau piketo dalyvė pasiskundė dėl esą perteklinių teisėtvarkos veiksmų. Jos įsitikinimu nei nutarimas, nei įspėjimas neturėjo būti surašyti, nes jokio plakato su nacistine svastika nedemonstravo. Anot pareiškėjos, visi plakatai buvo kito asmens, o ji - tik piketo dalyvė.

Kai pranešė teismas, nustatyta, kad jokių neigiamų teisinių pasekmių dėl pradėtos administracinio nusižengimo bylos teisenos pareiškėja negali patirti, nepriklausomai nuo to, kokiu pagrindu ši teisena buvo nutraukta. Be to, oficialus įspėjimas asmeniui nesukelia jokių teisinių pasekmių, todėl teismas V.J. skundą atmetė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (32)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+1 +8 C

+2 +9 C

+7 +12 C

+10 +15 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s