respublika.lt

Dėl Vilniuje dingusio 15-mečio tikrinamos įvairios versijos, tarp kurių – galimo nusikaltimo, nelaimingo atsitikimo

(71)
Publikuota: 2023 vasario 09 10:32:00, Gytis Pankūnas, Irtautė Gutauskaitė (Elta)
×
nuotr. 1 nuotr.
Mykolas Davidonis. "Facebook" nuotr.

Penktą parą tęsiama Vilniuje savaitgalį dingusio paauglio Mykolo Davidonio paieška, pareigūnai tikrina įvairias įvykio versijas, tvirtina sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja. 

 

Kaip Eltai teigė J. Samorokovskaja, ketvirtadienį pareigūnai tęsia dingusio 15-mečio paieškas. Anot jos, policijai padeda Viešojo saugumo tarnybos, krašto apsaugos sistemos, kitų tarnybų pareigūnai. Tuo metu paauglio artimieji ir savanoriai, kaip skelbiama specialiai jaunuolio paieškai sukurtoje „Facebook" grupėje, paieškas plečia už Vilniaus ribų - Neries upės pakrantėmis link Elektrėnų, Kauno.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja J. Samorokovskaja teigė, kad pareigūnai 15-mečio paiešką vykdo Vilniaus miesto savivaldybės ribose, remdamiesi turima informacija.

„Informacijos yra daug, ir vaizdinės medžiagos daug, tai pareigūnai ją analizuoja", - teigė policijos atstovė.

Anksčiau skelbta, kad paieškų metu Vilniuje yra rasti dingusio nepilnamečio daiktai - ausinės, mobiliojo ryšio telefonas, banko kortelė, striukė.

J. Samorokovskaja tvirtino, kad dėl 15-mečio dingimo yra tikrinamos įvairios versijos. Tiesa, anot policijos atstovės, oficialiai pradėtas tyrimas dėl asmens dingimo nėra perkvalifikuotas.

„Tikrinamos visos galimos versijos, taip pat ir versija, kad vaikinas galėjo tapti nusikaltimo auka, taip pat ir nelaimingo atsitikimo galimybė. Šiai dienai oficialiai yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jaunuolio paieškos. Kol nėra įvertinta visa informacija, kol nėra patvirtina bent viena iš versijų, kurios yra keliamos, o keliama tikrai ne viena versija, tai ikiteisminis tyrimas nėra nei perkvalifikuojamas, nei pradeda kažkoks naujas tyrimas", - sakė J. Samorkovskaja.

Kaip Eltai teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Edita Zdanevičienė, ketvirtadienį paauglio paieška toliau bus vykdoma ir ugniagesių gelbėtojų, narų pagalba.

„Apie 10 val. ugniagesiai tęs paieškos darbus. Atvyko ugniagesiai gelbėtojai, narai iš Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, jiems padės ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai", - sakė PAGD atstovė.

Anot E. Zdanevičiūtės, ugniagesiai gelbėtojai, narai tikrins Neries upę, upės dugną nuo Žirmūnų tilto, taip pat tikrins upės pakrantes.

Paramos vaikams centro vadovės, psichologės-psichoterapeutės Aušros Kurienės teigimu, tokiais kritiniais atvejais mokykla pirmiausia turėtų sušaukti krizių valdymo komandą ir parengti informacinį pranešimą mokiniams.

„Mokykloms pirma rekomendacija yra, kad kaip įmanoma greičiau susirinktų mokyklų krizių valdymo komanda, grupė. Jeigu tokios nėra pastovios, tai ji turėtų būti įsteigta tą pačią minutę, turbūt, kai gauta pirma žinia, kad yra įvykęs kažkoks įvykis – ar dingimas, ar nusikaltimas, ar savižudybė, ar kas tai bebūtų“, – LRT radijui sakė A. Kurienė.

„Ta grupė turėtų parengti tokį vieningą informacinį pranešimą, kuriame būtų tik tai, kas yra tiksliai žinoma. Jame turėtų būti informacija, kas yra daroma, ką darys mokykla, kokia pagalba bus kam teikiama arba kokios priemonės bus įgyvendintos“, – tęsė psichologė-psichoterapeutė.

Informacinis pranešimas, anot A. Kurienės, turėtų būti perskaitomas mokiniams kitą dieną po įvykusio krizinio įvykio.

„Ir tada paprastai yra grupiniai susitikimai, taip vadinamas toks ventiliavimas situacijos su grupe, štai, sakykime, su ta klase ar su kažkokia kita grupe, kur konkretus vaikas dalyvavo. Yra pasiūloma pagalba, nes vaikai gali būti paveikti individualiai. Vieni gal buvo artimi draugai, kiti galbūt ką nors leptelėjo išvakarėse, treti gal jaučia daug nerimo apie tai, kas įvyko“, – paaiškino paramos vaikams centro vadovė.

Anot jos, tokia pati pagalba turi būti suteikta ir mokytojams, kurie dirbo klasėje su dingusiu ar nusižudžiusiu vaiku.

„Nes irgi gali turėti labai įvairių jausmų, gali turėti daug liūdesio, gali baimės, gali kalčių kažkokių turėti. Mes visi esam žmonės ir tokioj netekties ar nežinios situacijoje reaguojame labai stipriai emocionaliai“, – pažymėjo A. Kurienė.

„Iš esmės, visa ta intervencija yra tam, kad mokykla kuo greičiau galėtų grįžti į normalią, įprastą rutiną ir normalią, įprastą veiklą“, – akcentavo prichologė-psichoterapeutė.

Jos teigimu, vienas iš geriausių metodų, kuris padeda krizių atvejais, yra kalbėjimasis, galimybė išsakyti jausmus ir pasidalinti pagalbos priemonėmis su kitais.

„Tai čia nėra kažkoks ilgalaikis ir labai sudėtingas procesas. Tai yra aiškiai struktūruotos intervencijos. Ir tada, kai jos įvyksta, tada atsiranda galbūt atskiri vaikai ar atskiri tėvai, kuriems reikia daugiau pagalbos. Bet pirminė tokia intervencija yra į visą mokyklos bendruomenę“, – pabrėžė paramos vaikams centro vadovė A. Kurienė.

ELTA primena, kad pranešimas policijoje apie dingusį paauglį Vilniuje gautas šeštadienį, apie 21 val.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (71)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s