Teisėjų garbės teismas atidėjo Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjai Vidai Jegorovienei iškeltos drausmės bylos nagrinėjimą.
Kaip informavo Nacionalinės teismų administracija, šį penktadienį V.Jegorovienės drausmės byla buvo nagrinėjama neviešame Teisėjų garbės teismo posėdyje, kuriame dalyvavo pati teisėja ir Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis. Teismas priėmė sprendimą atidėti bylos nagrinėjimą iki gegužės 3 dienos, nes V.Jegorovienė pateikė naują dokumentą bei informaciją apie tai, kad ji pateiks papildomus duomenis, svarbius nagrinėjamai drausmės bylai.
A.Purvainis tikina, kad sunku ir turbūt neįmanoma išvardinti visų teisėjos padarytų pažeidimų: „Skundų jos atžvilgiu pastaruoju metu daugėjo, jie buvo susiję su elgesiu tiek procesinėje, tiek neprocesinėje veikloje. Manau, kad kaip teismo pirmininkas ėmiausi visų galimų priemonių, jog tokia situacija nesitęstų, mano teikimais teisėjai buvo iškeltos trys drausmės bylos, kurių viena dar tik bus pradėta nagrinėti. Situacija buvo pasiekusi tokį lygį, kad jos nebuvo galima daugiau toleruoti, dėl to, deja, reikėjo taikyti pačias griežčiausias priemones, tame tarpe ir panaudoti kraštutinę priemonę - kreiptis dėl teisėjos įgaliojimų sustabdymo."
Kaip rašė „Vakaro žinios", Teisėjų taryba kovo 18 d. kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad teisėjai V.Jegorovienei būtų sustabdyti įgaliojimai. Kovo 20 d. jis pasirašė dekretą, kuriuo sustabdė teisėjo įgaliojimus. Įgaliojimų sustabdymo metu teisėjai nebus skiriamos naujos bylos, o gautos arba jau pradėtos nagrinėti bus perskiriamos kitiems teisėjams.
Kauno apylinkės teismo pirmininko pateiktame komentare taip pat tvirtinama, kad tokios kraštutinės priemonės panaudojimas buvo objektyviai neišvengiamas.
„Pasiekus kritinį lygį, dėl teisėjos netinkamai atliekamų funkcijų buvo pernelyg sudėtinga užtikrinti visų asmenų teisę į teisingą teismą, garantuoti deramą pagarbą kiekvieno iš jų teisėms ir užtikrinti, kad kiekviena žmogaus byla būtų išnagrinėta taikant tik patį aukščiausią standartą. Kalbame ne tik apie pažeidimus, susijusius su bylų nagrinėjimu ir procesine veikla, bet ir apie teisėjos elgesį neprocesinėje veikloje, susijusį tiek su kitais teismo darbuotojais, tiek ir teisme nedirbančiais asmenimis. Kaip teismo pirmininkas, privalau užtikrinti Teisėjų etikos kodekso reikalavimų laikymąsi ir siekti, kad teisme būtų geras mikroklimatas, o nuolat gaunami darbuotojų skundai dėl nepagarbaus, įžeidžiančio bei neteisėto teisėjos elgesio su geru mikroklimatu darbuotojams nėra suderinami", - teigė A.Purvainis.