respublika.lt

„Bilietai.lt“ vadovas: susisieksime su kiekvienu klientu, prie kurio asmens duomenų galimai įgijo prieigą piktavaliai

Publikuota: 2023 kovo 30 16:07:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Trečiadienį vėlai vakare ir ketvirtadienį rytą viešai pasklido informacija apie galimą neteisėtą prieigą prie Bilietai.lt klientų duomenų. Asociatyvi pixabay nuotr.

Klientų įsigyti Bilietai.lt pirkiniai yra galiojantys ir saugūs, sako bendrovės vadovas Ramūnas Šaučikovas, pasklidus informacijai apie galimai neteisėtą prieigą prie įmonės tvarkomų duomenų.

 

Žiniasklaidai išplatintame komentare dėstoma, kad trečiadienį vėlai vakare ir ketvirtadienį rytą viešai pasklido informacija apie galimą neteisėtą prieigą prie Bilietai.lt klientų duomenų.

„Norėtume užtikrinti visus savo klientus – šią situaciją vertiname itin rimtai. Sužinoję apie galimą incidentą iš karto pradėjome vidinį tyrimą. Remiantis preliminariomis tyrimo išvadomis, identifikavome paveiktą sistemos vietą. Nedelsiant nutraukėme ir uždarėme bet kokią galimą neteisėtą prieigą prie klientų duomenų.

Pranešėme policijai ir kitoms atsakingoms institucijoms apie galimą nusikalstamą veiką – be neteisėtų kaltininko veiksmų nebūtų įvykęs duomenų saugumo pažeidimas. Apie galimą asmens duomenų saugumo pažeidimą informavome kompetentingą nacionalinę priežiūros instituciją – Estijos duomenų apsaugos instituciją, kuri turėtų būti vadovaujanti šioje situacijoje. Taip pat tinkamai informuosime ir Lietuvos duomenų apsaugos inspekciją.

Su kiekvienu klientu, prie kurio asmens duomenų galimai įgijo prieigą piktavaliai, susisieksime“, – dėstė R. Šaučikovas.

Jis pridūrė norintis užtikrinti, kad klientų įsigyti Bilietai.lt pirkiniai yra galiojantys ir saugūs.

„Remiantis mūsų atliekama incidento analize, galimai buvo paveikti tik šie duomenys: klientų vardai, pavardės (jei pateiktos), el. pašto adresai, retais atvejais – telefono numeris. Pabrėžiame, kad klientų finansiniai duomenys nebuvo paveikti.

Incidentą, jo priežastis ir poveikio mastą tiriame toliau. Tam pasitelksime išorės ekspertus, kurie nustatys priežastis ir pateiks rekomendacijas, kaip pašalinti padarinius ir užkirsti kelią spragoms ateityje. Padarysime viską, ką galime, kad ši problema būtų išspręsta.

Atsiprašome visų už galimus nepatogumus, kuriuos sukėlė šis incidentas. Kaip ir minėjome, laikysimės visų teisės aktų reikalavimų, informuosime kiekvieną duomenų subjektą atskirai bei toliau skaidriai teiksime informaciją visiems, įskaitant žiniasklaidą“, – teigiama komentare.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s