respublika.lt

Atsitiktinis darbelis Lietuvoje baltarusiams kainavo teistumą

2022 rugsėjo 22 16:11:47
Vytas VARUNGIS

Lenkijoje skalsesnės duonos ieškantys du baltarusiai susigundė lengvais pinigais Lietuvoje - sutiko pergabenti kontrabandinių cigarečių krovinį, apie kurį jau žinojo pasieniečiai. Už tokį nusikaltimą gali pasodinti už grotų iki 8 metų, bet uždarbiautojai iš užsienio šį kartą lengvai atpirko.

×
nuotr. 1 nuotr.
VSAT nuotr.

 

Įkliuvo tik uždarbiautojai

Nusikaltimo organizatoriai nerizikavo patys pasiimti cigarečių kontrabandos iš Baltarusijos įvažiavusio ir per Radviliškį į Klaipėdą vykusio traukinio, kurio vagone rūkalai buvo sudėti kartu su medžio plokštėmis. Jų atsargumas buvo pagrįstas, nes mūsų pasieniečiai turėjo informacijos apie nelegalų krovinį. Tad už kontrabandos turėjimą Šiaulių apygardos teisme atsakė du nusikaltėlių pasamdyti 36 ir 21 metų baltarusiai.

Kaip pranešė Šiaulių apygardos teismas, nustatyta, kad Pavelas B. ir Andrejus H. šių metų gegužės 18-osios vėlų vakarą siekė nugabenti į Kauną 5500 kontrabandinių cigarečių „Minsk Capital MS", kurių bendra vertė daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Dėžės su kontrabanda buvo sukrautos ties geležinkelio bėgiais Gimbogalos gyvenvietėje, Radviliškio rajone. Tačiau nusikaltimo baltarusiai nebaigė, nes čia juos sulaikė pasieniečiai.

Pasiūlė po 350 eurų

Teisme Pavelas B. papasakojo, kad turi galiojančią darbo vizą dirbti Lenkijoje ir ten kartu su pažįstamu Andrejumi H. uždarbiauja statybose. Pasak kaltinamojo, vieną dieną darbe vyriškis, kurio vardas Karimas, jam ir bendradarbiui pasiūlė papildomai užsidirbti gabenant kontrabandines cigaretes. Kaltinamojo teigimu, už rūkalų gabenimą nepažįstamasis pasiūlė po 350 eurų. Abu vyrai susiviliojo „lengvais" pinigais. Anot Pavelo B., gegužės 13 d. jį ir Andrejų H. Karimas su savo „Škoda" išvežė iš Lenkijos į Kauną, kur ir paliko. Traukinio vagono tikslios koordinatės, Pavelo B. tvirtinimu, jam buvo atsiųstos.

Paskolino iš draugiškumo

Kaltinamasis teigė, kad Karimas pasiūlė išsinuomoti kokį nors automobilį kontrabandai gabenti, bet Pavelas nusprendė mašiną pasiskolinti ir savo pažįstamos kaunietės. Anot baltarusio, ši sutiko paskolinti automobilį „VW Passat" tiesiog iš draugiškumo.

Abu kaltinamieji šia mašina nuvyko į Vilnių ir laukė tolimesnių nurodymų. Maždaug po poros dienų Karimas vyrams pranešė, kad traukinys su cigaretėmis jau važiuoja Radviliškio link ir ten tikrai sustos.

Abu baltarusiai sąstatą nuo Vilniaus lydėjo iki numatytos sustojimo vietos - vyrams buvo žinoma, kad kontrabanda yra paskutiniame vagone. Jie abu užlipę ant užplombuoto vagono paketus su cigaretėmis iškrovė, o po to juos mėtė į krūmus kuo toliau nuo bėgių. Neilgai trukus jie buvo sučiupti.

Neturi turto ar santaupų

Teisme abu teisme vyrai pripažino savo kaltę pripažino ir gailėjosi. Pavelas B. prašė skirti kuo švelnesnę bausmę, nes išlaiko šeimą, augina tris mažamečius vaikus, niekada nėra turėjęs reikalų su teisėsauga.

Baltarusiams paskelbtas nuosprendis sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka. Kaltinamųjų padėtį sunkino tai, kad nusikaltimą padarė bendrininkų grupe. Teismas pabrėžė, kad gali būti skiriama bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Tačiau nusikaltimas nutrūko pasikėsinimo stadijoje. Abu kaltinamieji oficialiai nedirba oficialiai, neturi turto ar santaupų, yra Baltarusijos piliečiai, todėl teismas baudos neskyrė.

Jiems paskirtos trečdaliu sumažintos bausmės - laisvės atėmimas 4 mėnesiams. Įskaitytas nuo gegužės 18 d. iki rugsėjo 15 d. jau praleistas už grotų laikas. Valstybės naudai iš Pavelo B. turės būti išieškoti 275 eurai, iš Andrejaus H. - 215 eurų už suteiktą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Šis nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s