respublika.lt

Ar Šiaulių politikas sumušė tremtinę? (11)

2020 lapkričio 13 07:10:56
Jūratė RAUDUVIENĖ, „Šiaulių krašto“ žurnalistė

Šiaulių miesto Tarybos narys Saulius Stasiūnas galimai smurtavo prieš 88 metų moterį, kurios kaimynystėje pats užaugo. 14 metų praleidusi tremtyje, senolė sakė net šautuvų buožes atstatę prižiūrėtojai ten jos netrankė ir nespardė. Moterį žeidžia ne tik mėlynės, bet ir ją pažeminusio 50-mečio vyro elgesys.

×
nuotr. 2 nuotr.
Garbingo amžiaus sulaukusi tremtinė Aleksandra Plungienė rodė kiemo vietą, kur miesto politikas ir kaimyno sūnus, anot jos, ją nuvertė. Artūro Staponkaus nuotr.

 

Politikas trenkė moteriai ir ją spardė?

Dviejų aukštų name Varpo gatvėje, pačiame miesto centre, gyvena dvi šeimos: pirmame aukšte - Plungių ir antrame - Stasiūnų. Aleksandra Plungienė neslėpė, kad didelių draugysčių su antrame aukšte gyvenančiais kaimynais neturėjo, nes jie - tremtiniai, o kaimynas esą buvęs komunistas. Skyrėsi požiūriai. Tačiau gyvenant tame pačiame name, kyla ir bendrų rūpesčių.

Moteriškė sakė, kad su kaimynu atsidalino vamzdyną, tačiau jam priklausantys vamzdžiai liko ir pirmame aukšte. Pastebėjusi, kad kaimynų vamzdis baigia prarūdyti ir jau rasoja, pranešė buto savininkui. Tikina sulaukusi iš jo atsakymo, kad butą užrašė sūnui Sauliui, jis tegu ir rūpinasi vamzdžiais.

A.Plungienė redakcijai pasakojo, kad lapkričio 8 d. pavakarę pamatė, jog prie namo automobilyje sėdi S.Stasiūnas. Pasiramsčiuodama lazdele ji priėjusi prie automobilio, vairuotojas atidarė dureles. Į jas įsikibusi senolė paklausė politiko, ką darys su vamzdžiais, o jis pareiškęs, kad jeigu jai bėga, tegul pati ir tvarkosi. Jis pareikalavo moteriškės pasitraukti ir leisti jam važiuoti. Bet A.Plungienė primygtinai klausinėjo, kaip bus su tais vamzdžiais.

„Jis man „tekšt" - trenkė per veidą. Negana to, kad aš nenukritau, spyrė su koja. Dar nenukritau, nes ranka laikiausi už durelių. Tada stipriai spyrė su antra koja ir tada nukritau. Kadangi nieko daugiau negalėjau padaryti ėmiau šaukti: „Gelbėkit, muša ir spardo!" Mane krėtė drebulys", - taip įvykių seką dėstė senjorė Aleksandra.

Ji gyvena dviese kartu su panašaus amžiaus ligotu savo vyru. Antrame aukšte gyvenusio S.Stasiūno tėvo ir jo brolio tuo metu namuose nebuvo. Į pagalbos riksmą atsiliepė priešais esančio namo gyventojai. Kaimynas iš S.Stasiūno atėmė automobilio raktelius ir iš pradžių neleido išvažiuoti.

Senolė pasakojo: kol incidento vietoje nebuvo kaimynų, S.Stasiūnas tik stovėjo ir liepė moteriai keltis. Kai atėjusi kaimynė paėmė moterį už rankos padėti atsikelti, už kitos rankos ją paėmė bei padėjo stotis ir S.Stasiūnas.

„Kaimynas paklausė, ar kviesti greitąją. Aš pasakiau, kad nereikia, išgulėsiu ir praeis", - prisiminė senolė Aleksandra.

S.Stasiūnas skubiai išvažiavo. Ponia Aleksandra iškvietė policiją. Moteris aiškino, kad ant veido nuo smūgio buvo mėlynė. Veidas buvo purvinas, keliai - taip pat. Atvykę iškviesti policijos pareigūnai tik pasiūlė senolei duoti savo skriaudiką į teismą.

„Žinote, ką reiškia duoti į teismą. Reikia daryti ekspertizę, dabar ta „korona", baisu užsikrėsti. Aš vos paeinu, kas mane į teismą vežios. O dar karantinas. Nesinori su tais teismais. Kad vieną kartą nueitum ir viskas. Juk reikės ir advokato, ir ekspertizės. Bet man taip skaudu, kad jaunas stiprus vyras, čia gimęs ir augęs, taip pasielgė", - aiškino moteris.

Ji sakė, kad nesikreipti į teismą patarė ir kartu su S.Stasiūnu tame pačiame kieme augusi moters dukra.

Į pagalbą atėjo kaimynai

Kaimynų šeima redakcijai patvirtino, kad matė incidento pasekmes, tačiau pačio smurto - ne. Išgirdę šaukiančią kaimynę išėjo į kiemą ir pamatė ją gulinčią ant žemės. Moteris taip šaukė, kad vyrui pasirodė, jog ji elgiasi neadekvačiai ir net kilo įtarimas, kad galbūt pavartojusi alkoholio, nors pripažino, kad jokio kvapo nejautė nei jis, nei žmona.

Jis patvirtino, kad iš pradžių buvo paėmęs S.Stasiūno automobilio raktelius, kol nebuvo aiški situacija.

„Man regėjosi, kad bėgti jam nebuvo prasmės, jei jam kilo kokių abejonių, jis pats turi kviesti policiją. Aš nuėjau ir jie paliko aiškintis. Jie ten visi tame name gyvena. Tas Saulius praktiškai yra Plungių užaugintas, nes mama anksti mirė. Saulius mums sakė, kad nemušė, tik jie jam neleido išvažiuoti", - dėstė įvykių liudininkas ir dar pridūrė, kad jo žmona pareikalavo S.Stasiūno moteriškės atsiprašyti, jis esą taip ir padarė.

Aleksandra Plungienė patikino, kad nei ji, nei vyras alkoholio nevartoja, nes ir taip sunkiai vaikšto. Jos vyras apskritai yra ligotas, turi slaugą. O S.Stasiūno atsiprašymo ji neišgirdo, gal buvo pernelyg susijaudinusi.

Policija patvirtino, kad incidentas buvo užregistruotas. „Pareiškėja į medikus nesikreipė, pareiškimų, skundų negauta", - sakė policijos atstovė.

Senolė jaučiasi pažeminta

A.Plungienė pasakojo, kad dar iš gimnazijos suolo buvo išvežta į Sibirą. Tremtyje pragyveno 14 metų, susituokė su kitu tremtiniu, susilaukė dukters. Grįžusi ne vieną dešimtmetį dirbo buhalterijoje, dainavo tremtinių chore, kituose kolektyvuose.

„Visuomet buvau aktyvi ir gerbiama. Net įsivaizduoti negalėjau, kad sulaukusi beveik 90 metų patirsiu tokių dalykų. Labai mane pažemino, pažeidė mano orumą. Širdis ėmė tabaluotis. Kad būčiau nors balsą pakėlusi. Už ką mane turėjo mušti? 14 metų išgyvenau Sibire, ten keikėsi, su šautuvais varinėjo - bet manęs nei spardė, nei mušė", - guodėsi senolė.

Ėmė gerbti orumą

Redakcija stengėsi susisiekti su Tarybos nariu S.Stasiūnu, tačiau telefonu jis neatsiliepė. Žurnalistė nusiuntė jam elektroninį laišką su klausimais apie incidentą. Gavo štai tokį atsakymą: „Gerbdamas Varpo (...) gyvenančių, tame tarpe labai solidų amžių pasiekusių, žmonių orumą, į jūsų klausimus neatsakysiu ir įvykių nekomentuosiu".

S.Stasiūnui nelabai sekasi ir politinė veikla. Neseniai rašėme, kad nuo su mero A.Visocko sąrašu Tarybos nariu tapusio S.Stasiūno arogancijos pavargę miesto bendruomeninių organizacijų pirmininkai pareiškė šiam politikui nepasitikėjimą ir surinko parašus po reikalavimu miesto Tarybai jį atstatydinti iš Bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininko pareigų.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRAMONĖS: 2017–2020 m. Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijai (IFPA) priklausančios kompanijos mūsų šalyje investavo 137,4 mln. eurų.
  • SĄRAŠAI: Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.
  • MOKESTIS: Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, ketinama didinti registravimo mokestį taršiausiems automobiliams bei įvesti metinį taršos mokestį, o taip pat žadama didinti akcizo mokestį degalams.
  • RINKIMAI: Vokietijoje vykusius nacionalinius rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija.
  • VAKCINOS: „Pfizer“ vykdantysis direktorius Albertas Bourla teigė, kad „mes turėsime vakcinas, kurių apsauga galios mažiausiai metus, todėl realiausias scenarijus bus kasmetinė revakcinacija, tačiau to iki galo dar nežinome, reikės palaukti daugiau duomenų.“
  • SANTUOKA: Šveicarijoje referendumu buvo pritarta homoseksualių porų santuokoms.
  • PASAS: Italijoje, nuo spalio 15 dienos, visi dirbantieji turės pateikti „Žaliąjį pasą“.
  • SKOLOS: Valstybei už studijas skolingi apie 17,5 tūkst. asmenų, daugiausia – už paskolas, teiktas iki 2010 metų, dėl kai kurių skolininkų kasmet teismus pasiekia keli šimtai ieškinių.
  • ŠILDYMAS: Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas - kaip ir praėjusiais metais, kauniečiams šilumos kaina bus mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
  • MIGRANTAI: Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti į Lietuvą 44 migrantams, vienas asmuo dėl humanitarinių priežasčių buvo įleistas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar teismas pripažins, jog GP yra segreguojantis ir pažeidžia žmogaus teises?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +8 C

+6 +11 C

 

+6 +10 C

+11 +16 C

+10 +15 C

 

+11 +13 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos