respublika.lt

Ant durų kabojusi spyna nenuslėpė žiauraus nusikaltimo

2023 sausio 24 12:59:16
Vytas VARUNGIS

Dingusį vyrą rado negyvą, bet ant kūno smurto žymių policininkai nepastebėjo. Vis tik medicinos ekspertų išvada tyrimą pakreipė visai kita linkme.

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Kaip pasakoja Šiaulių apskrities policijos atstovė Gaila Smagriūnienė, nuo sausio 11-osios dienos nutrūkęs ryšys su Mažeikių rajone, Auksūdžio kaime, gyvenusiu 67 metų tėvu sukėlė nerimą Mažeikiuose gyvenantiems jo vaikams. Paskutinį kartą vyras su dukra bendravo sausio 1-ąją, sveikindamas ją su Naujaisiais metais, o sūnus su tėvu matėsi sausio 7-ąją, kai šis buvo atvažiavęs jo aplankyti.

Tačiau po keturių dienų tėvas tapo nepasiekiamas - vienas jo telefonas buvo išjungtas, kitu neatsiliepė. Sunerimę vaikai sausio 14 d. atvyko į tėvo namus, tačiau ant durų kabanti spyna bylojo, kad namuose nieko nėra.

Per namo langus jie nieko neįžiūrėjo. Vaikai pamanė, kad vyras laiką leidžia pas pažįstamus, gal net ir kilnodamas stikliuką. Brolis su seserimi aplankė jiems žinomus tėvo draugus ir kaimynus, tačiau niekur jo nerado. Mažeikiškiai sausio 16 d. kreipėsi į policiją.

Mažeikių rajono policijos pareigūnai nuvyko į dingusio vyro namus ir pamatė tą patį vaizdą, kaip ir prieš keletą dienų jo vaikai - ant durų kabojo spyna. Patekę į namo vidų pareigūnai šeimininką rado negyvą gulintį ant žemės. Ant kūno išorinių smurto žymių nebuvo matyti, todėl pamanyta, kad vyrą mirtis ištiko dėl sveikatos problemų. Vis tik žinios iš medicinos ekspertų tyrimą pakreipė visai kita linkme. Paaiškėjo, kad vyras yra patyręs lūžių, kurie atsirasti dėl žmogaus griuvimo negalėjo.

Tyrimas dėl nužudymo buvo perduotas Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams. Tą pačią savaitę areštinėje atsidūrė du įtariamieji. Teismas trims mėnesiams sankcionavo 23 ir 58 metų Mažeikių rajono gyventojų suėmimą. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F
  • PAJAMOS: Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su dukterine įmone dujų birža „GET Baltic“ neaudituotais duomenimis pernai kartu uždirbo 98,2 mln. eurų pajamų.
  • GINČAS: Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“.
  • DOKUMENTAI: Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika.
  • SAVIVALDA: Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai.
  • REABILITACIJA: Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių - tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais.
  • SKUNDAS: Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.
  • UŽDRAUDĖ: Teismas sausio pabaigoje uždraudė aštuoniems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriams laikinai – šešis mėnesius užsiimti šia veikla: tokia sankcija pritaikyta Daliui Volskiui, Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Vaidotui Lemešovui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švedkauskui.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vasario 6-7 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą.
  • BYLA: Baudžiamoji byla dėl konflikto Vilniaus prekybos centre, kai per karantiną dėl nedėvimos kaukės pastabą gavęs pirkėjas Darius Varnas sumušė apsaugininką, o paskui lauke šovė į jį iš turėto ginklo, pasiekė Konstitucinį Teismą.
  • GALIA: 2022-aisiais vėjo elektrinių galia Lietuvoje, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - siekė 1,51 teravatvalandės (TWh).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate šiemet atostogauti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +2 C

-6 +3 C

 

-6 +2 C

-1 +4 C

-2 +3 C

 

-3 +1 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s