Parlamente trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešėjai tiesiai šviesiai pareiškė, jog su pandemija ir planuojamais ribojimais užsižaidusi Lietuvos Vyriausybė tokiais savo veiksmais ne tik kenkia šaliai, bet ir „pamiršta“ daugybę kitų, gerokai aktualesnių už koronaviruso infekciją, problemų.
Švietimo sistema - sužlugdyta
Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas negailėjo kritikos dabartinei šalies valdžiai dėl sužlugdytos švietimo sistemos.
„Šių metų egzaminų rezultatai - prasčiausi per visą Nepriklausomybės laikotarpį, tačiau valdžia, užuot investavusi į mokytojus, vadina juos Kremliaus agentais ir išlaikytiniais. Tad ar reikia stebėtis, kad žmonės bėga iš šio „prestižinio“ darbo, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, visus rūpesčius dėl naujų ribojimų užkrovusiai mokykloms, nebeužtenka pinigų išeitinėms pašalpoms?“ - retoriškai teiravosi Tėvų forumo pirmininkas.
Priminė jis ir specialistų bei visuomenės kritikuotą, bet būtent dabartinės valdžios priimtą, Vaiko teisių apsaugos įstatymą.
Greitieji testai, kuriuos, jo teigimu, gerokai permokėdama Sveikatos apsaugos ministerija pirko visiškai be reikalo, dabar dalinami į kairę ir į dešinę, nors naudos iš jų nėra.
„Valdantieji galėjo šiuos pinigus panaudoti padėdami nuo pandemijos nukentėjusiam verslui ar paremdami smulkiuosius ūkininkus, kuriuos baigia „suvalgyti“ stambieji žemvaldžiai. Deja, to padaryta nebuvo, tad visiškai suprantama, kad Lietuvos žmonės dabartine šalies valdžia, kuri neina į jokį dialogą, o jos priimami sprendimai prieštarauja vieni kitiems, nebepasitiki“, - sakė D.Trečiakauskas.
„Žalieji“ parodė savo tikrąjį veidą
Nieko gero apie šalį valdančius ir jos likimą sprendžiančius asmenis negalėjo pasakyti ir aplinkosaugos specialistas Vidas Pocius.
„2015 m. baigė galioti Vyriausybinė aplinkos apsaugos strategija. Rinkdami dabartinę valdžią, žmonės tikėjosi, kad ji bus atnaujinta ir papildyta. Deja, pagrindinis šalies aplinkosauginis dokumentas buvo sėkmingai „pamirštas“, - liūdną tiesą priminė specialistas. - Todėl šiandien valdantieji viena ranka tarsi ir kovoja su klimato kaitos pasekmėmis bei pasisako už taršos mažinimą, o kita tą taršą, beatodairiškai kirsdami miškus ir statydami perteklinių pajėgumų šiukšlių deginimo įmones, tik didina.“
Jo teigimu, Europa šiukšlių deginimo praktikos atsisako, o Lietuva ją kažkodėl nusprendė diegti.
„Europoje šiukšlių deginimo įmones turi tik tos šalys, kuriose jos statytos prieš 50 ar daugiau metų. Jos tapo savotiškomis šios sistemos įkaitėmis, o Lietuva šiandien sąmoningai kuria sau problemas. Kalbu ne tik apie šiukšlių deginimą, bet ir apie planus prismaigstyti pajūrį vėjo jėgainių ar statyti naujus išorinius uostus. Nors teigiama, kad visa tai - žmonių labui, visgi labiau panašu, kad iš už viso šito kyšo įtakingų verslininkų ausys ir Lietuvos Vyriausybė šiandien dirba būtent jiems“, - prielaidomis dalinosi V.Pocius.
Tauta reikalauja
Baigdami spaudos konferenciją, jos pranešėjai pristatė beveik 8000 žmonių pasirašytą kreipimąsi į valdžią ir perspėjo, jog, jeigu tautos valia ir toliau bus ignoruojama, bus imamasi kitų „teisėtų poveikio priemonių“.
Jame primenama, kad Konstitucijoje aiškiai išdėstyta, jog valstybę kuria Tauta, kuriai ir priklauso suverenitetas. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką, o dabartinius valdančiųjų veiksmus galima traktuoti kaip konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą.
Būtent todėl savo kraštui neabejingi Lietuvos piliečiai reikalauja:
1. Laisvai ir be trukdžių teikiamų sveikatos apsaugos paslaugų ir sergančių artimųjų lankymo.
2. Atšaukti perteklinius apribojimus ir grąžinti mokymo įstaigas į normalų, priešpandeminį, ritmą.
3. Subsidijuoti nuo apribojimų ir prastovų nukentėjusį smulkų ir vidutinį verslą.
4. Moratoriumo miškų kirtimui, patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenis, atsakingus už gamtos teršimą. Sustabdyti pajūrio zonos niokojimą ir paskelbti ją Nacionaline vertybe.
5. Remiantis Latvijos pavyzdžiu, nedelsiant atšaukti privalomą kaukių dėvėjimą, palikti tik rekomenduojamą.
6. Stabdyti bet kokias iniciatyvas dėl priverstinių skiepų įteisinimo, paliekant laisvo pasirinkimo galimybę ir kt.