respublika.lt

Žemaitaitis: koalicijai buvo pateikti kitokie gynybos biudžeto skaičiai nei dabar

(70)
Publikuota: 2025 spalio 21 11:43:00, Vilius Narkūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Remigijus Žemaitaitis. Eltos nuotr.

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad jo frakcija palaikys iniciatyvą gynybai kitų metų biudžete skirti 5,38 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP).

 

Vis dėlto, politikas tikina, kad valdančioji koalicija iš pradžių buvo sutarusi krašto apsaugai skirti  5 proc. nuo BVP.

Todėl, pažymi „aušrietis“, jo frakcija dabar aiškinasi, iš kur atsirado papildomi 0,38 proc.

„Praeitą penktadienį pateiktas finansavimas gynybai. Yra aiškiai numatyta – 5 proc. Dabar jūs man paaiškinkite, kaip stebuklingai atsiranda šitos lentelės – nei koalicija, nei niekas nežino“, – antradienį Seime žurnalistams rodydamas Finansų ministerijos pateiktas prezentacijas komentavo R. Žemaitaitis.

Nepaisant to, parlamentaras tikino palaikysiantis iniciatyvą skirti 5,38 proc. nuo BVP gynybai.

„Už tokį gynybos biudžetą ir balsuosime. Bet dar kartą sakau, turi pateikti, kam priaugo 0,38 proc., dėl ko? Ar tai yra infrastruktūra, ar tai yra geležinkeliai, ar tai yra keliai?“, – tvirtino R. Žemaitaitis.

„Mes šitos informacijos šiandien neturime, kažkas čia santykius aiškinasi ketvirtą parą iš eilės, bet niekas nesugeba paaiškinti, kam tie 0,38 proc. bus naudojami“, – sakė jis.

Kitų metų valstybės biudžeto projekte gynybai finansuoti numatyta 5,38 proc. nuo BVP arba 4,79 mlrd. eurų.

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) vyko neoficialus susitikimas su visuomenininkais ir žurnalistais, kurio metu esą tvirtinta, kad kitąmet gynybos biudžetas bus mažesnis, nei yra iš tikrųjų.

Visgi vėliau paaiškėjo, kad gynybai kitų metų biudžete bus skiriama 5,38 proc., tačiau krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė aiškino, kad spalio pradžioje pateiktame pirminiame biudžeto projekte krašto apsaugai numatytas finansavimas išties buvo gerokai mažesnis ir nesiekė net 5 proc. nuo BVP.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
26
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (70)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar kasdien skiriate laiko fiziniam aktyvumui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar išdirbs Ingos Ruginienės Vyriausybė iki kadencijos pabaigos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +2 C

+2 +6 C

+6 +9 C

+4 +9 C

+6 +11 C

+9 +12 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s