respublika.lt

Vyriausybė pritarė socialinio verslo kūrimui

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 08 15:24:51, Ieva Vidūnaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Stasio Žumbio nuotr.

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam Socialinio verslo plėtros įstatymui, kuriuo padedami pamatai socialinio verslo kūrimui ir augimui: numatomos socialinio verslo steigimo sąlygos ir valstybės paskatos.

 

„Šiuo metu socialinis verslas vis dar tapatinamas tik su socialinėmis įmonėmis, gaunančiomis valstybės paskatas už negalią turinčių žmonių įdarbinimą. Taigi kiti socialinio verslo modeliai lieka užribyje. Visapusiškai sureguliavę socialinio verslo teisinę padėtį, galėsime skatinti socialinio verslo, kaip galimybės versliais būdais spręsti visuomenei aktualias socialines problemas, kūrimąsi ir augimą, juolab kad socialinio verslo naudą pajus daugiau šalies gyventojų“, - Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime cituojamas ministras Virginijus Sinkevičius.

Socialinio verslo plėtros įstatymo projektu nustatoma socialinio verslo subjekto samprata, veiklos kriterijai, statuso suteikimo ir netekimo tvarka, socialinio verslo subjektui taikomos skatinimo formos.

Įstatymo projekte numatoma, kad socialinis verslas turi vykdyti nuolatinę ekonominę veiklą nustatytose srityse: neįgaliųjų, pensininkų, priklausomybių turinčių asmenų, prievartą patyrusių asmenų integravimo srityje ar spręsti tam tikras socialines problemas tokiose srityse, kaip visuomenės sveikatinimas, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga, bei daugiau nei 80 proc. gauto pelno skirti socialiniam poveikiui.

Socialinio verslo subjektai kaip valstybės paramą galės gauti valstybės ir savivaldybių turtą panaudos pagrindais, turės galimybę dalyvauti supaprastintuose viešuosiuose pirkimuose, taip pat galės naudotis kitomis smulkiajam ir vidutiniam verslui skirtomis skatinimo priemonėmis.

Verslumo skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ duomenimis, praėjusių metų pradžioje veikė 62 įmonės, kurios gali būti priskirtos socialinio verslo įmonėms. Prognozuojama, kad, priėmus Socialinio verslo plėtros įstatymą, kasmet socialinio verslo subjekto statusą galėtų gauti apie 30 įmonių. Taigi po 2-3 metų Lietuvoje galėtų veikti apie 150 socialinio verslo įmonių.

Europos Komisijos duomenimis, socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. ES bendrojo vidaus produkto. Kas ketvirta ES įsteigiama nauja įmonė yra priskiriama socialiniam verslui. Socialinės ekonomikos srityje ES dirba daugiau kaip 11 mln. darbuotojų, t. y. 6 proc. dirbančių ES. Daugiausia socialinio verslo įmonių orientuojasi į paslaugų teikimo veiklą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s