Šiuo metu kai kurių sričių darbuotojai gali toliau dirbti net jei yra nepasiskiepiję, tik turi kas 7-10 dienų testuotis valstybės lėšomis. Vyriausybė Seimui siūlys ypatingos skubos tvarka nustatyti, kad testų valstybė nebeapmokėtų, o nesitestavę dirbti nebegalėtų.
Šiuo metu Vyriausybės nutarimu yra patvirtintas darbų ir veiklų sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19 liga, sąrašas. Periodiškai testuotis (kas 7-10 dienų) privalo nepasiskiepiję ar COVID-19 nepersirgę: sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, švietimo įstaigų ir vaikų stovyklų darbuotojai; vaistinių darbuotojai; tarptautinių krovinių ir keleivinio transporto vairuotojai; laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno sričių darbuotojai; viešojo maitinimo paslaugas teikiantys asmenys; asmenys, dirbantys mažmeninės prekybos srityje; viešojo administravimo subjektų darbuotojai; profesinę karo tarnybą atliekantys asmenys bei asmenys, atliekantys veiklą, susijusią su užsieniečių antplūdžio valdymu. Nuo rugsėjo 13 d. taip pat įtraukti ir gamybos įmonių darbuotojai.
Profilaktinis testavimas vykdomas atliekant greituosius antigeno testus, apmokama valstybės biudžeto lėšomis.
Tačiau Vyriausybė Seimui siūlys nustatyti, kad valstybė tokiems asmenims testų nebeapmokėtų.
Darbuotojas, atsisakęs pasitikrinti, ar neserga COVID-19 (išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas), galėtų būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu, o jei tai neįmanoma - perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą arba nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio.
„Nustačius, kad už sveikatos patikrinimus moka darbuotojai, būtų sutaupyta 19 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų", - paskaičiavo Sveikatos apsaugos ministerija.
Beje, iš pareigų atsistatydina sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta. Tačiau ne todėl, kad ji ciniškai pareiškė, esą valstybė nebeapmokės testų žmonėms, kurie nori pramogauti, o dėl to, kad suorganizavo, jog „Kitokių pasikalbėjimų" laidoje pasisakytų ministro visuomeninis konsultantas Edgaras Kulikauskas, žinomas Ciniško chirurgo pseudonimu. Už tai ministerija laidos prodiuseriui sumokėjo beveik 10 tūkst. eurų.