respublika.lt

V.Tomkus: Tautos tribunolas - paskutinė viltis (198)

2018 vasario 24 12:58:44

Kadangi Lietuvos Temidė yra akla ir bejėgė, reikia nedelsiant visuotiniu tautiečių susitarimu suburti nepriklausomų autoritetų Tautos Tribunolą (TT), kuris būtų pajėgus DERAMAI ĮVERTINTI IR PASKELBTI LIETUVAI faktus apie tai, kas konkrečiai ir kokią žalą darė ir daro mūsų Valstybei.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mūsų RESPUBLIKOS idėja LIETUVAI

 

Pradžiai reikia susikoncentruoti į brangiausias aferas:

1. Milijardus kainavęs Ignalinos atominės elektrinės uždarymas.  Kokia žala ir kokia nauda Lietuvai? (Ir kam asmeniškai?)

2.  „Mažeikių naftos“ gamyklos  „pardavimas“ ir perpardavimas. Kokia žala ir kokia nauda Lietuvai? (Tyrė buv. prokuroras A.Klimavičius.)

3. „Paksogeito“ skandalas. (Tyrė buv. Konstitucinio Teismo pirm. E.Kūris ir Strasbūro teismas.)

4. SNORO ir ŪKIO bankų užgrobimas ir sunaikinimas. Kokia žala Lietuvai ir kam nauda asmeniškai? (Tyrė V.Mazuronio komisija.)

5. Slaptų JAV kalėjimų atsiradimas Lietuvoje - kokia žala, panauda ir nauda: ypač - VSD darbuotojams? (Tyrė prez. D.Grybauskaitė.)

6. INDEPENDENCE ofšoras - kokia žala ir nauda Lietuvai? (Tyrė A.Skardžiaus komisija.)

Medžiagos daugiau nei reikia. Neminint PEDOFILIJOS ir virtinės keistų žmogžudysčių Garliavos istorijoje (tyrė N.Venckienė) bei mįslingos VSD patrioto V.Pociūno žūties Minske („tyrė“ LR žurnalistė B.Vyšniauskaitė). Dauguma jos nukeliavo į Seimą ir pasimetė tarp komisijų bei jos narių.

Esminis klausimas: ar rasis „Didvyrių žemėje“ drąsių vyrų bei moterų? Kas drįs atskleisti tiesą?

RESPUBLIKOS idėja sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio, o kilęs ažiotažas sugrįžo komentarų audra. Skaitytojai supranta, kad tylėti toliau nebegalima, kad užmerkti akis į neteisybę nebeturime teisės. Kas kitas, jeigu ne žmonės gali priversti valstybės vadovus, institucijas, teisėsaugą dirbti. Pavargo mūsų žmonės būti bejėgiais, todėl paskutinės vilties būti išgirsti vedimi per savo komentarus kreipiasi į visuomenę. Skelbiame įdomiausius iš jų.


@Šmaikštuolis komentatorius "veterano" slapyvardžiu gal juokais, gal rimtai pasiūlė tokią TT sudėtį: Arvydas Juozaitis (jei nemaišys režisūros šleifas), Darius Kuolys (jei nemaišys Sorošo šleifas), Zigmas Vaišvila (jei nemaišys teismų šleifas), draugas Nakas (jei nemaišys „liaudies priešo“ etiketės šleifas), Artūras Skardžius (jei nemaišys etikos pažeidimų šleifas), Valentinas Mazuronis (jei nemaišys daugpartinis šleifas), Vytautas Rubavičius (jei nemaišys persekiojimo manijos šleifas), Egidijus Bičkauskas (jei nemaišys kun. Svarinsko tardymo šleifas), Rolandas Paksas (jei nemaišys impičmento šleifas), o viską finansuos ir organizuos Vitas Tomkus (jei tik nemaišys „marechotkės“, KGB, FSB, MOSADO, antisemito, homofobo, ksenofobo, SEB griovėjo, aludario ir t.t. šleifai).

@Svarbu neleisti šios idėjos politizuoti: nė vienas partinukas neturėtų patekti į autoritetingo liaudies teismo sudėtį. Kiek Seimo komisijose bandė aiškintis tiesą, kairieji dangstė savų nuodėmes, dešinieji - savų, o liberalai - savų ir verslininkų. Todėl šnipštas ir gavosi. Visi buvo suinteresuoti aferas nutylėti.

@Gal pagaliau atsiras leidinys, kuris parodys visus valstybės sopulius, kuris nebijos, kad prezidentė užsisakys pažymą iš STT, ar LRT klapčiukai užpils purvu, ar prokurorai susigalvos bylą, ar aukščiausio teismo teisėjai, gavę nurodymą iš Daukanto gatvės, priims sprendimus, kurie juokina visą teisinę visuomenę... Tada vėl užsisakysiu popierinę RESPUBLIKĄ.

@Jeigu tikrai susikurs Tautos Tribunolas, bijau, kad skubiai emigruos LB vadovas ir valdovas Vitas Vasiliauskas, kuriam labai nepatinka moralė - „ne šio pasaulio dimensija“.

@O neturim NIEKO GERO. Nepriklausomybės, savo pinigų, savo laivyno, neturim elementarios teisybės, tik draudimus. Neturim jau pusės gyventojų, neturim tikrų vyrų Seime, tik susidirbusius vagis ir sukčius. Net linai išguiti. NETURIM ATEITIES!

@Respublikos idėja dėl viešo valdžios pasmerkimo bei visuotinio tautos tribunolo yra nebloga, surinktos medžiagos pagal skandalingus faktus daugiau negu reikia - tik kaip tą medžiagą iš seimūnų išsireikalauti, jei ant jos uždėta žyma „Slaptai“? Nebent dar atsirastų Lietuvoje bent keli tūkstančiai šaunių vyrų, kurie nepabūgtų susirinkti prie Seimo ir pareikalautų iš valdžiažmogių TIESOS bei dokumentų. O sąžiningų ir drąsių specialistų, kurie gebės juos įvertinti, tikrai atsiras. Ne visi gi suglobalėjo. O geresnio viešųjų ryšių specialisto nei pats Tomkus nerasite... Taigi visi koziriai mūsų rankose. Belieka veikti.

@ Mums nesiseka su šiuolaikiniais valstybės vadovais. Kažkokie kaip sugauti, nesavi, ne kuriantys valstybę, o einantys pasroviui, ne vedantys, o lyg kažkieno vedami. Didžiausias neįgalumo demonstravimas, kai, pvz., tesugeba į ausį pašnibždėti NEŽINAU, kai tokiu atveju reikia teisingo, oraus, tvirto atsakymo, kaip bus išspręstas užduotas klausimas. Viskas juk valstybės vadovo rankose. O gal kitose?

@Kam kapsi dividendai už padovanotą Mažeikių naftą, už sunaikintą Ignalinos atominę elektrinę, už sugriautus kolūkius ir gamyklas, už išparceliuotą laivyną, už nusikalstamą privatizaciją, už žemės kilnojimą, už karinio metalo laužo pirkimą, už tautos išvarymą į emigraciją, už lietuviškų bankų sunaikinimą, už pensininkų marinimą badu, už korupcijos siautėjimą, už sveikatos apsaugos ir švietimo naikinimą, už iškrypėlių įsigalėjimą ir t.t.

@ Tiesa ir tiktai tiesa čia aprašyta, nors kai kuriems ši tiesa ir bado akis, tačiau užimti stručio pozicijos nepavyks, teks vieną kartą plačiai atsimerkti ir tiesai pažiūrėti į akis. Reikia suprasti, kad tik kiekvienas iš mūsų ir visi mes kartu privalome kažką daryti, kažką keisti, būti vieningais kaip kumštis prieš tuos, kurie mus padarė vergais.

@ Labai geras straipsnis, kuris 100 procentų tinka 100 metų progai pažymėti. Gaila, kad tik vienintelė RESPUBLIKA platina tokius pamąstymus apie atgimimą ir jo tragiškas pasekmes Lietuvos žmonėms: ne naujiems buržujams, ne naujiems biurokratams, ne naujiems vagims ir nusikaltėliams prieš tautą, ne naujiems turtuoliams, gyvenantiems naujutėlaitėse užmiesčių pilaitėse ir t.t.

@Aš už tai, kad verta pabandyti suburti autoritetus: lai patys galvoja, ką ir kaip reikia daryti, kad paskutiniai lietuviai neišsilakstytų. Bus bent rami sąžinė, kuomet, išgaravus Lietuvai iš pasaulio žemėlapio, suanglėję anūkai mane klausinės: „Who are you?“ ir „From where you are?“

@Lietuvoje nebeliko neapdergtų autoritetų, tad tautiečiams nebėra nei į ką lygiuotis, nei kuo čia didžiuotis. Todėl ir bėga iš čia. Masiškai. Kasmet po miestelį emigruoja. Kas neturi už ką, žudosi tarpusavy.

@ Esu tvirtai įsitikinusi, kad mūsų valdžia, jeigu dar bent kiek turi sąžinės, privalo savo emigrantų viešai atsiprašyti: ne smerkti juos ir gėdinti, o ATSIPRAŠYTI. Už jų sugriautus gyvenimus, už paliktus namus, vaikus, tėvus, senelius. Už tai, kad jiems negarantavo normalaus gyvenimo čia, Lietuvoje.

@Jei nebūtų įslaptinta, žmonės sužinotų, kaip taškomi jų pinigai. Kam to reikia? Geriau susikoncentruokim į rimtesnes problemas: kas, kada ir už kiek seksualiai priekabiavo?

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (198)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PARDUOTUVĖS: Praėjusią savaitę, lyginant su praeitų metų analogiška savaite, srautai tose 75 parduotuvėse, kuriose tikrinami „galimybių pasai“, sumažėjo apie 30 proc., teigia Maxima atstovai.
  • SUPIRKIMAS: Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, per metus pakilo 18,2 proc., iki 309,31 euro už toną.
  • PARAMA: Europos Sąjungos (ES) šalys pažadėjo Prancūzijai savo paramą ginče su Australija ir JAV dėl žlugusio povandeninių laivų sandorio.
  • INFLIACIJA: „Eurostat“ duomenimis, liepą metinė infliacija Lietuvoje buvo viena didžiausių Europos Sąjungoje, siekė 4,3 proc.
  • COVID-19: Australijos krepšinio lygoje žaidžiantis krepšininkas neteko darbo, nes atsisakė pasiskiepyti nuo kovido.
  • NEDARBAS: Latvijoje nedarbas sumažėjo iki 6,9%, tuo tarpu Lietuvoje jis siekia - 12,2%.
  • NARKOTIKAI: Indijoje konfiskuota 2,7 milijardo vertės heroino, kuris atkeliavo iš Afganistano.
  • ATLYGINIMAI: Dėl padidėjusių dujų kainų Achema stabdo vieną iš dviejų amoniako cechų ir tai gali paveikti 400 darbininkų darbo vietas bei pajamas.
  • RENTGENAS: Muitinės departamentas iš kinų perka rentgeno aparato įrengimą Kenos muitinėje pasienyje su Baltarusija.
  • ŠILDYMAS: Visoje Lietuvoje rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka AB „Kauno energija" aptarnaujami vartotojai (3,26 ct/kWh su PVM), daugiausiai – UAB „Litesko" filialo „Biržų šiluma" aptarnaujami vartotojai (9,01 ct/kWh su PVM).
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate I.Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės darbą COVID-19 valdyme?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +7 C

+3 +13 C

 

+8 +12 C

+6 +12 C

+8 +14 C

 

+11 +13 C

0-4 m/s

0-9 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos