respublika.lt

VTEK nutraukė tyrimą S.Skvernelio atžvilgiu

Premjeras: mano šeima dėl šio tyrimo patyrė psichologinį smurtą

(0)
Publikuota: 2020 birželio 04 15:58:07, Benas Brunalas, Gailė Jaruševičiūtė, Paulina Levickytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį posėdyje vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimus dėl premjero Sauliaus Skvernelio elgesio, priiminėjant sprendimus Vyriausybės posėdyje dėl gatvių finansavimo. 

 

Pats Saulius Skvernelis posėdyje nedalyvavo. Dar prieš posėdį jis teigė, kad visus atsakymus VTEK yra pateikęs. Tuo metu sprendimą priėmė 4 VTEK nariai: pirmininko pavaduotoja Evelina Matulaitienė, Virginijus Kanapinskas, Antanas Šenavičius, Martinas Žaltauskas. VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas nuo klausimo nusišalino dar gruodžio mėnesį.

Į posėdį taip pat buvo kviestas, bet į jį neatvyko, susisiekimo viceministras Jaroslavas Narkevičius. Į VTEK posėdį atvyko Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

„Medžiagos apimtis labai didelė, komisijos nariai net buvo nuvažiavę į vietą apžiūrėti“, – sakė E. Matulaitienė.

VTEK aiškinosi, ar priimti sprendimai skirti finansavimą gatvės Vilniaus rajone asfaltavimo darbams nebuvo paveikti galbūt premjero turimų privačių interesų. Taip pat VTEK tiria, ar, svarstant bei priimant minėtuosius sprendimus, S. Skverneliui nekilo įstatymu nustatyta pareiga nusišalinti. VTEK tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, asfaltavimo aplinkybių pradėjo 2019 metų pabaigoje.

Tyrimą atlikęs VTEK Tyrimų skyriaus vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas posėdyje pažymėjo, kad tyrimas buvo pradėtas 2019 gruodžio 16 dieną.

„Visuomenei kilo klausimų ir abejonių, ar šito sprendimo ministras pirmininkas neturėjo asmeninės naudos?“, – posėdyje sakė T. Čaplinskas.

„Tyrimo kryptis ir buvo dokumentiškai nustatyti aplinkybių visumą. Ar svarstomas asmuo spalio 30 dieną pirmininkaudamas Vyriausybės posėdžiui, balsuodamas už šį sąrašą galėjo žinoti, suvokti, ir ar jam atsirado pareiga vengti interesų konflikto“, – sakė jis.

VTEK narys taip pat nurodė 2019 m. spalio 30 dienos Vyriausybės priimtame nutarime nėra paminėta Upės gatvė. Pasak jo, tvirtinti, kad buvo interesų konflikto nėra svarių faktinių duomenų.

„Įrodymų visuma, neleidžia daryti vienareikšmiško sprendimo, kad premjeras, dalyvaudamas priiminėdamas sprendimą, kad jis žino, kad pinigai bus skiriami konkrečiam objektui“, – T. Čaplinskas.

VTEK tyrimų skyriaus narė Loreta Miškinienė nesant pakankamai pagrįstų duomenų tyrimą nutraukti.

VTEK tyrimų skyriaus pateiktam projektui pritarė visi posėdyje dalyvavę VTEK nariai.

Tyrimas buvo pradėtas portalo 15min.lt paskelbtos informacijos pagrindu bei surinkus pirminius duomenis iš Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės.

15min.lt atliktas tyrimas skelbia, kad iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, remontui. 15 min. tyrimas taip pat skelbė, kad premjeras posėdžiui, kurio metu buvo skirstomos lėšos Vilniaus rajono kelių asfaltavimui, pirmininkavo. Kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda yra užsiminęs, kad VTEK išvados lems jo požiūrį į Vyriausybės vadovą. Savo ruožtu premjeras trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė nesupainiojęs viešųjų ir privačiųjų interesų ir, kad neplanuojantis dalyvauti ketvirtadienį rengiamame VTEK posėdyje.

R.Karbauskis: VTEK sprendimas nutraukti tyrimą – logiškas

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimas nutraukti tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio elgesio, priiminėjant sprendimus Vyriausybės posėdyje dėl gatvių finansavimo, yra logiškas.

„Logiška, nes sprendimai dėl tos gatvės priimti savivaldybėje, gatvės gyventojai, kiek žinau, dėl to yra kreipęsi 2013 metais. Toli gražu dar nebuvo Seime Sauliaus Skvernelio ir, kiek žinojome, Vyriausybės posėdyje nebuvo svarstoma dėl Upės gatvės, ir sprendimai buvo priimti savivaldybėje“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė R. Karbauskis.

Valdančiųjų lyderis akcentuoja, kad opozicija gatvės, kurioje gyvena S. Skvernelis, asfaltavimo aplinkybes kvestionavo norėdama sukelti ažiotažą.

„Dėl to buvo aišku, kad Saulius Skvernelis negali būti susijęs su šiuo sprendimu tiesiogiai. Opozicija, aišku, šį klausimą kėlė tik dėl to, kad dar kartą sukeltų ažiotažą apie šią temą, siejant ją su ministru J. Narkevičiumi ir t. t. Visa tai baigėsi tuo, kuo ir turėjo baigtis, viskas buvo labai logiška“, – savo poziciją išsakė politikas.

„Jeigu būtų kitas sprendimas, būtų labai keista, bet džiaugiuosi, kad jis yra toks, nes jis yra logiškas“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis taip pat akcentuoja, kad G. Landsbergio pareiškimas, jog valdantieji ketvirtadienio rytą prieš VTEK posėdį savo pasisakymais Seime darė spaudimą VTEK, yra neteisingas. „Valstiečių“ pirmininkas pabrėžia, kad valdantieji nedaro įtakos VTEK sprendimams, tačiau, pasak jo, Seimo nariai turi teisę komentuoti institucijų sprendimus.

„Mes tuos žodžius sakėme ne sykį, įvairiomis progomis, tai negali būti spaudimas nepriklausomai institucijai, nes Seimo nariai niekaip nedaro įtakos VTEK darbui ir VTEK sprendimams. Tiesiog mes turime teisę komentuoti vieną ar kitą sprendimą, kurį priima viena ar kita institucija, ir mes tai darome“, – sakė R. Karbauskis.

S. Skvernelis apie palankų VTEK sprendimą: man tai buvo reputacinė žala, o šeima patyrė psichologinį smurtą

Premjeras Saulius Skvernelis džiaugiasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu nutraukti dėl jo pradėtą tyrimą bei pabrėžė, kad šioje, pasak jo, šmeižto istorijoje pagaliau padėtas galutinis taškas. Premjeras neslėpė, kad dėl konservatorių kaltinimų jam psichologinį smurtą patyrė ir jo šeima.

„Tikrai džiaugiuosi, kad šitoje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas. Nuo pat pirmos dienos tuo neabejojau. Buvau nuolat kaltinamas ir šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau. Džiaugiuosi, kad tas tyrimas, kuris užtruko labai ilgai, jis pasibaigė, ir VTEK sprendimas priimtas vienbalsiai. Tik noriu apgailestauti, kad tai teisinis vertinimas. Jis yra atliktas. Bet kokia yra padaryta reputacinė žala kaip politikui, kuomet 6 mėnesius buvo kartojamas šmeižtas ir melas tiek Seimo salėje, tiek kituose formatuose. Vardino kaip S. Skvernelio kelią, tuo pačiu menkino ir pačią ten gyvenančią bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo kaip ir kiekviena bendruomenė savo interesų gynime“, – sakė premjeras.

Pasak ministro pirmininko, konservatoriai visoje šioje istorijoje elgėsi neteisėtai, negarbingai bei netgi šlykščiai.

„Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima. Kuomet ponas Jurgis Razma su konservatoriais suorganizavo šou, gąsdindamas mano šeimą bei mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie klausimai lieka atviri ir neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas ir teisėsauga nesiims tokių sprendimų vertinti, kas už to stovi bei kas finansavo ir kokias sąmokslo teorijas kūrė. Konservatorių partijos pirmininkas ir partijos nariai elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai, bet, matyt, kiekvienas turi praeiti savo kelią“, – teigė premjeras.

VTEK tyrimą ketvirtadienį nutraukti nusprendė, nes, pasak jos, konstatuoti S. Skvernelį supainiojus interesus, Vyriausybei priimant sprendimus dėl skirto finansavimo Upės gatvei, šalia kurios premjeras su savo šeima gyvena, faktų nepakanka. VTEK teigimu, premjeras negalėjo žinoti, kad jo vadovaujamai Vyriausybei skiriant lėšas Vilniaus rajono savivaldybės keliams, lėšos teks ir jo gyvenamai gatvei. Tyrimą nutraukti pasiūlė VTEK tyrimų skyrius. VTEK specialistas Tomas Čaplinskas pabrėžė, kad teigti, jog buvo veikta interesų konflikto situacijoje, negalima, nes, pasak jo, nėra pakankamai tą pagrindžiančių svarių duomenų.

G. Nausėda po VTEK sprendimo: ne visi patikės, kad viskas yra gerai

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ketvirtadienį vienbalsiai sutarus nutraukti tyrimą dėl vadinamosios premjero Sauliaus Skvernelio „keliuko istorijos“, prezidentas Gitanas Nausėda kelia klausimą, ar tikrai taškas ažiotažą kėlusioje istorijoje yra padėtas. Prezidento teigimu, nors VTEK sprendimą ir privalu gerbti, dalis gyventojų, ko gero, iki galo taip ir nepatikės, kad viskas čia jau yra gerai.

„VTEK priėmė sprendimą dėl kelio asfaltavimo į premjero S. Skvernelio namus aplinkybių. Jis buvo palankus premjerui. Demokratinėje valstybėje privalome gerbti valstybės įgaliotos institucijos išvadą“, – feisbuke ketvirtadienį pareiškė G. Nausėda. Visgi, prezidento teigimu, ne visi klausimai šioje istorijoje jau atsakyti.

„Čia būtų galima padėti tašką, tačiau... Politikų ir viešųjų asmenų teisės tokio pobūdžio klausimais nėra lygios eilinio piliečio teisėms. Jos turi būti mažesnės! Jos galėtų būti vienodos tik tuo atveju, jei Lietuvoje turėtume tiek lėšų ir asfalto, kad pajėgtume nedelsdami išasfaltuoti keliukus į kiekvieno iš mūsų namus. O kol taip nėra, asfaltuojame vienur, tuo metu kitose Lietuvos vietose žmonės metų metus laukia, kol kelininkai „atras“ ir jų rajoną. Ir niekas nesugebės jų įtikinti, kad viskas čia yra gerai“, – teigė prezidentas.

V. Pranckietis apie VTEK sprendimą: didžiulė žala reputacijai jau padaryta

Nors Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vienbalsiai priimtu sprendimu tyrimas dėl vadinamosios premjero Sauliaus Skvernelio „keliuko istorijos“ buvo nutrauktas, Seimo vadovas Viktoras Pranckietis prakalbo apie žalą ministro pirmininko reputacijai.

„(VTEK – ELTA) nutraukė tyrimą, nes neturėjo pagrindo teigti kaip nors kitaip. Sprendimas yra gerbtinas, bet reputacinė žala yra padaryta didžiulė“, – žurnalistams Seime teigė V. Pranckietis.

„Reputacinė žala padaryta ir premjerui, ir pačiam veiksmui, ir savivaldybei“, – tęsė Seimo vadovas, pridurdamas, kad, nutraukus tyrimą, taip ir liko neaišku, ar šioje istorijoje nebuvo bandyta padaryti paslaugą, siekiant pakenkti.

„Būna ir tokių negerų paslaugų, kad padaromos paslaugos, jog kam nors sugadintų reputaciją“, – teigė V. Pranckietis.



Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą turite planų vykti į Lietuvos pajūrį poilsiauti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +20 C

+15 +25 C

+13 +18 C

+22 +29 C

+17 +35 C

+16 +23 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s