respublika.lt

V.Pranckietis: skatinčiau S.Skvernelį tęsti veiklą

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 13 11:51:25, Paulina Levickytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Eltos nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlo premjerui Sauliui Skverneliui keisti savo poziciją ir vis dėlto likti premjero poste. V. Pranckietis teigia, kad premjeras neturėtų priimti tokių sprendimų vienašališkai. Pasak jo, Lietuva nori darbų tęstinumo ir konstruktyvaus darbo.

 

„Tai išankstinis pareiškimas ir S. Skvernelis elgiasi teisingai sakydamas, kad liepos 12 dieną jis turės grąžinti įgaliojimus ir juos grąžins. Manau, partija, frakcija ir Lietuva norėtų daugiau konstruktyvaus darbo ir ramybės, tęstinumo, ir turbūt S. Skvernelis neturėtų sakyti vien savo vardu, bet turėtų paklausti ir kitų nuomonės, kad galėtų tęsti tą veiklą. Manau, kad jis turėtų tęsti (...) Mes kalbame apie vieną geriausių ministrų pirmininkų, ir skatinčiau jį tęsti veiklą“, - Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Seimo vadovas įvertino ir R. Karbauskio retoriką. V. Pranckiečio teigimu, tai neigiamos R. Karbauskio emocijos po rinkimų, kurios su laiku turėtų praeiti.

„Neįsivaizduoju, kaip Karbauskis galėtų pavesti formuoti Vyriausybę Gabrieliui Landsbergiui. Tai būtų labai keistas veiksmas ir turbūt ir mes turėtume daug ką aptarti, apgalvoti, kokie tie veiksmai mūsų turėtų būti. Noriu priminti, kad tai nebuvo rinkimai į Seimą, tai buvo rinkimai į Prezidento postą. (...) Neigiama emocija su laiku turi praeiti, o darbingumas turi grįžti“, - teigė V. Pranckietis.

Kol kas V. Pranckietis dar nenusprendė, kurį kandidatą palaikys antrajame Prezidento rinkimų ture.

„Kol kas dar nepriėmiau sprendimo, ką palaikysiu antrajame ture. Manau, ir vėl balsuosiu už geriausią“, - teigė V. Pranckietis.

Primename, kad premjeras S. Skvernelis teigė, kad nepatekęs į antrą prezidento rinkimų turą trauksis iš ministro pirmininko pareigų.

„Jei „prapilsime“, nepateksime į antrą turą, liepos 12 dieną pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą. Bus paskutinė Vyriausybės darbo diena ir Vyriausybė atsistatydins“, - sakė S. Skvernelis.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

V. Pranckietis įvertino referendumus: turime gerbti tautos sprendimus

Seimo pirmininkas teigia, kad referendumas dėl Seimo narių mažinimo išsprendė dvidešimt metų visuomenės keltą klausimą. Pasak jo, žmonės pagaliau apsprendė ir šis sprendimas turi būti gerbiamas.

„Atsakomybės čia jokios niekam nereikia, mes darėme vienintelį dalyką - mes atidavėme žmonėms teisę spręsti, kadangi tai buvo dvidešimt metų eskaluojama. Nusprendė - nemažinam. Turime su visa pagarba priimti sprendimą tokį, koks yra (...) Nuramins daug aistrų ateičiai, populizmas nėra visiška blogybė, mes jį vertiname kaip blogybę, bet tai yra žmonių nuomonės atspindėjimas. Nuomonė tokia buvo, žmonės norėjo spręsti dėl Seimo narių mažinimo, bet nenusprendė sumažinti“, - Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Seimo vadovas teigia, kad referendumą dėl dvigubos pilietybės reikėtų ateityje kartoti.

„Manau, turėtume ruoštis vėl referendumo keliui. Per kitus aktyvius rinkimus turėtume skatinti žmonės, kad vieną kartą tai išspręstume“, - teigė jis.

„Dėl dvigubos pilietybės džiaugiuosi, kad tiek jau yra pakilimas ir aiški nuomonė pasakyta. Smagu, kad vienas iš antrojo turo kandidatų prisiima atsakomybę už šios veiklos tęstinumą. Svarbu, kad mes jau kalbame ir suprantame, kad tai yra reikalinga“, - teigia V. Pranckietis.

Pirmadienio rytą, suskaičiavus visus balsus, paaiškėjo, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko, jame balsavo 52,58 proc. rinkėjų, tačiau įteisinti pilietybės išsaugojimą pritrūko balsų. Kitas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko, jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių - 47,25 proc.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, gautais iš visų 1972 apylinkių, už tai, kad būtų išsaugota Lietuvos pilietybė tiems, kurie priėmė kitos šalies pilietybę, balsavo 71,78 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 26,04 proc. rinkėjų.

Referendume už tai, kad būtų sumažintas Seimo narių skaičius iki 121, pasisakė 73,70 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 23,07 proc. rinkėjų.

Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo pavyktų, rinkėjų aktyvumas turi pasiekti 50 proc. visų rinkėjų, o klausimui pritarti - daugiau negu pusė piliečių, apskritai dalyvavusių referendume.

Konstitucijos 12 straipsnio (pilietybės) pakeitimo sąlygos yra itin griežtos - kad referendumas įvyktų, balsavime privalo dalyvauti 50 proc. visų rinkėjų. Norint pakeisti šį Konstitucijos straipsnį, 50 proc. visų rinkėjų turi pritarti referendumo klausimui. Taigi, jeigu šiuo metu Lietuvos valstybėje yra per 2,4 mln. į rinkėjų sąrašą įrašytų piliečių, pilietybės išsaugojimo referendume turi balsuoti mažiausiai 1,2 mln. visų balso teisę turinčių rinkėjų ir pasisakyti „už“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s