Nepasitikėjimo procedūra, jeigu ir toliau bus siekiama keisti Seimo vadovą, yra neišvengiama, sako Viktoras Pranckietis, reaguodamas į penktadienį „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimą, kad parlamento vadovo likimą ketinama spręsti liepos 15 d. vyksiančiame partijos tarybos posėdyje. Pasak Seimo pirmininko V. Pranckiečio, „valstiečių“ Taryba gali nuspręsti tik tai, ar pradėti jam nepasitikėjimo procedūrą Seime.
„Tarybos sprendimas bus, ar pradėti nepasitikėjimo procedūrą Seime, taigi ji yra neišvengiama. Bet kokiu atveju, šis klausimas turi būti sprendžiamas visų Seimo narių“, - teigia V. Pranckietis jo atstovės spaudai Karolinos Frolovienės Eltai atsiųstame komentare.
Penktadienį pasirašius koalicinę sutarti R. Karbauskis pranešė, kad, kitą savaitę, antradienį, planuotas Seime balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku V. Pranckiečiu nebus rengiamas.
Šį klausimą ketinama svarstyti liepos 15 d. vyksiančiame „valstiečių“ tarybos posėdyje.
„Bus partijos tarybos sprendimas ir po jo bet kokiu atveju Seimo pirmininkas turės priimti sprendimą“, - Seime sakė R. Karbauskis.
Jo teigimu, tai bus partijos tarybos valia. „Jeigu partijos sprendimui nebus paklusta, tai nebežinau, kaip komentuoti“, - sakė R. Karbauskis.
Jis pažymėjo, kad Seimo pirmininko pozicija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai buvo ne tiek svarbi, kiek atsakomybės Vyriausybėje.
Pasak jo, jau buvo pradėti rinkti Seimo narių parašai po nepasitikėjimo Seimo pirmininku tekstu, bet jų „atidavimo, registravimo poreikis pasikeitė ir iki liepos 15 d. jie nebus niekam įteikti“.
R. Karbauskis neatsakė, kiek buvo surinkta parašų, tačiau užtikrino, kad tikrai daugiau negu reikia.
Penktadienį pasirašytoje koalicinėje sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko kandidatūrą siūlo Lietuvos socialdemokratų darbo partija.
Keičiantis naujos valdančiosios koalicijos formatui, viešoje erdvėje nuskambėjus raginimams V. Pranckiečiui trauktis iš Seimo pirmininko pareigų, pats V. Pranckietis atsistatydinti nežada. „Mano sprendimo jokio nėra, kadangi aš esu išrinktas Lietuvos Respublikos Seime ir aš paklūstu Lietuvos įstatymams, o ne R. Karbauskio įsakymams“, - ketvirtadienį sakė V. Pranckietis.
Seimo vadovas sakė neabejojąs, kad atlaikytų balsavimą dėl nepasitikėjimo Seime, nes "sveikas protas nugalės".
Seimo statutas numato, kad pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną ar valstybės institucijos vadovą, kurį skiria Seimas, turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių.
Sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.