Iš Seimo vicepirmininko posto išmestas „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis sako neliūdįs dėl to, kad parlamento dauguma pareiškė nepasitikėjimą juo. Politikas tvirtina, kad jam asmeniškai užimtas postas išėjo į naudą ir kartu pabrėžia, jog bent jau artimiausiu metu kovos dėl įtakos Seimo vadovybėje nesibaigs.
„Laiko klausimas, kada prasidės kovos dėl Seimo pirmininko pavaduotojo. Kam ta kvota priklauso, kam postas turėtų būti skirtas. Veikiausiai bus bandymas ir vėl versti tą patį Seimo pirmininką“, – prognozavo R. Žemaitaitis.
Politikas teigė, kad pats dėl susiklosčiusios baigties nesigailįs.
„Man negaila nieko. Šis laikotarpis buvo geras, geras darbo prasme, patirties prasme. Tuo reikia džiaugtis ir tai reikia vertinti. Ne kiekvienam Seimo nariui atsiranda galimybė savo karjeroje užimti Seimo pirmininko postą“, – Eltai sakė R. Žemaitaitis, pridurdamas, kad antradienį valdantieji parodė, jog realiai egzistuoja.
„Kadangi valdančioji dauguma yra ir jie tą viešai deklaravo, kad ji yra – tai šiandien jie ir turėjo parodyti, kad jie tikrai tą turi. Šis balsavimas ir atitinka šią realybę“, – aiškino politikas.
Jo manymu, valdantieji ir Ramūnas Karbauskis atskirai galėjo kreiptis ir į premjerą Saulių Skvernelį, kad šis pasirodytų slaptame balsavime.
„Priešingu atveju visuomenei kiltų klausimas, kiek valdančioji koalicija iš tikrųjų turi žmonių“, – apibendrino R. Žemaitaitis.
Neteko posto
„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis po slapto balsavimo Seime neteko parlamento vicepirmininko posto. Už nepasitikėjimą R. Žemaitaičiu balsavo 72 parlamentarai, 5 parlamentarai pasisakė prieš, 1 balsavimo biuletenis buvo sugadintas. Tam, kad Seimo vicepirmininkas būtų atleistas, reikia ne mažiau kaip 71 Seimo nario balso.
R. Žemaitaitį patraukus iš Seimo valdybos, valdantieji turės galimybę atgauti įtaką parlamento vadovybėje. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą viešai akcentavo, kad R. Žemaitaitis kartu su dabartiniu Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu perėjo į opozicijos pusę, tokiu būdu iš valdančiųjų perimdamas kontrolę parlamento valdyboje.
Primename, kad prašymą atleisti R. Žemaitaitį iš einamų pareigų pasirašė 44 Seimo nariai.
Jo atleidimo iniciatoriai pažymi, kad Seimo pirmininko pavaduotojas turi turėti Seimo narių, ir ypač jo išrinkimą į šias pareigas rėmusių frakcijų, pasitikėjimą.