Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad antradienį Seimui pavyks priimti Statuto pataisas, kuriomis reglamentuojamas Seimo posėdžių organizavimas nuotoliniu būdu.
„Šios Statuto pataisos yra labai išsamios, didelių prieštaravimų negirdėjome ir iš opozicijos. Manyčiau, kad šiandien joms bus pritarta. (...) Manau, kad šiandien pavyks žengti visus reikalingus teisinius žingsnius, kad galėtume pereiti prie nuotolinio darbo", - antradienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Ji tikisi, kad prireiks apie 3-4 savaites, kad, įgyvendinus techninius sprendimus, bus tam pasiruošta ir pilnai būtų galima pereiti prie nuotolinio darbo.
Seimas antradienį ketina skubos tvarka svarstyti Statuto pataisas, reglamentuojančias Seimo posėdžių organizavimą nuotoliniu būdu, primena ELTA.
Seimo valdybos sprendimu tokie Seimo posėdžiai galėtų būti organizuojami, kai įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl objektyvių aplinkybių arba būtinybės riboti užkrečiamųjų ligų plitimą Seimo nariai negali susirinkti į Seimo posėdį Seimo rūmuose, kadangi toks susirinkimas keltų pavojų Seimo narių sveikatai ir (ar) gyvybei.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto patobulintos Statuto pataisos numato, kad Seimo posėdis organizuojamas, Seimo nariai jame dalyvauja ir sprendimai svarstomais klausimais priimami nuotoliniu būdu realiuoju laiku Nacionalinio kibernetinio saugumo centro įvertintomis ir saugiomis pripažintomis telekonferencijų platformomis.
Nuotoliniu būdu organizuotame Seimo posėdyje svarstomais klausimais Seimo nariai savo Seimo nario teises ir pareigas privalės įgyvendinti asmeniškai.
Siūloma, kad Statuto pataisos įsigaliotų 2020 m. gruodžio 21 d.
Šiuo metu Seimo posėdžių organizavimas ir vykdymas nuotoliniu būdu Seimo statute nėra reglamentuotas.