respublika.lt

V.Blinkevičiūtė: jeigu konservatoriai negali priimti mokesčių reformos, turi atvirai pasakyti, kad reikia opozicijos paramos

Publikuota: 2023 rugsėjo 15 09:22:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad jeigu Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) tikisi paramos priimant mokesčių reformą, jie turėtų atvirai pripažinti, kad yra mažumos Vyriausybė ir jiems reikalinga opozicijos pagalba. Pasak jos, tik konservatoriams pripažinus, jog nebeturi liberalų palaikymo ir patys nebegali priimti įstatymų, atsirastų reikalingas situacijos aiškumas.

 

„Konservatoriai ir liberalai yra pasirašė koalicinę sutartį, jie sudaro valdančiąją daugumą, o socialdemokratai yra opozicijoje. Ir sako dabar valdantieji, kad pagrindinis šio rudens dokumentas, kurį būtina priimti, tai mokesčių reforma. Bet, kaip suprantu, yra susidariusi tokia situacija, kad jai nėra palaikymo valdančiojoje daugumoje”, – penktadienį „Žinių radijui” sakė V. Blinkevičiūtė.

„Tada konservatoriai turi pasakyti, kad yra mažumos Vyriausybė, nebegali priimti jokių įstatymų ir reikalinga opozicijos pagalba. Tada būtų viskas aišku”, – pridūrė ji.

LSDP pirmininkė taip pat paminėjo, kad dėl nesutarimų valdančiojoje daugumoje gali būti nerasta reikalingo palaikymo ir 2024 m. biudžetui. Jos manymu, tai gali reikšti, kad priimant kitų metų biudžetą gali prireikti opozicijos pritarimo.

„Šis įstatymas yra svarbus, kaip ir kitų metų biudžetas. Ten viskas irgi gali pakibti ant plauko, nes konservatoriai nebeturi daugumos. Ir jau kartą yra buvę šioje kadencijoje, kai valstybės biudžetas buvo priimtas opozicijos pagalba, nes trūko balsų”, – teigė ji.

Vasaros pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad dalis diskusijų galėtų nusikelti ir į kitus metus.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s