respublika.lt

V.Bakas prabilo ir apie galimą apkaltą kai kuriems politikams

papildyta

(0)
Publikuota: 2020 kovo 05 14:57:57, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo narys Vytautas Bakas. Eltos nuotr.

Jeigu pasitvirtintų tai, kad kai kurie politikai prašė žvalgybos neteisėtai rinkti duomenis, Seimo narys Vytautas Bakas prabilo ir apie galimą apkaltą tokiems politikams.

 

„Mano vertinimu, jeigu pasitvirtins šita informacija, ji baigsis tuo, kad keli pareigūnai neteks savo postų. Visiškai neatmesčiau, kad gali būti keliami klausimai dėl apkaltos tam tikriems politikams, jei pasitvirtins tai, kad jie prašė žvalgybos neteisėtai rinkti duomenis. Taip gali atsitikti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Bakas.

Jis nesiėmė konkrečiau detalizuoti šios minties. „Pasakiau tiek, kiek pasakiau. Jeigu bus tyrimo komisija, neabejoju, kad institucijų ir asmenų ratas išsiplės“, – sakė V. Bakas.

Jo nuomone, klausimas, kuris iškeltas, yra „ypatingos reikšmės visuomenei klausimas“. 

Pasak V. Bako, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) turėtų inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl to, kad esą žvalgyba galimai rinko informaciją apie kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos asmenis bei diplomatą Vygaudą Ušacką.

V. Bako duomenimis, parlamentinio tyrimo iniciatyvą remia ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Šiandien buvau susitikęs su premjeru. Mes su juo apie tai kalbėjomės. Jo nuomone, parlamentinis tyrimas yra būtinas. Aš irgi remiu visus sąžiningai dirbančius specialiųjų tarnybų pareigūnus ir darbuotojus. Tuo patys turėjote progos įsitikinti, bet, jeigu yra klaidos, jeigu yra sąmoningas kažkoks veikimas, kuris diskredituoja žvalgybos institucijas, mes į tuos klausimus turime atsakyti. Tie pareigūnai turi į tai atsakyti ir tada priimti sprendimus, kad tų dalykų nebūtų“, – sakė V. Bakas. 

Pasak V. Bako, pats parlamentinis tyrimas nebūtų sudėtingas laiko prasme, nes, jo nuomone, jis galėtų užtrukti apie porą mėnesių.

V. Bakas: NSGK turėtų inicijuoti parlamentinį tyrimą

Parlamentaras Vytautas Bakas mano, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) turėtų inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl to, kad esą žvalgyba galimai rinko informaciją apie kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos asmenis bei diplomatą Vygaudą Ušacką.

„NSGK turėtų neatidėliodamas imtis iniciatyvos inicijuoti parlamentinį tyrimą ir visus klausimus spręsti ne spaudos konferencijoje, o būtent tyrimo komisijoje. Tai yra civilizuotas būdas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Bakas.

Jo teigimu, tyrimo komisija galėtų iškviesti liudytojus, politikus, kitus asmenis, juos išklausyti ir pateikti visuomenei atsakymus.

Pats V. Bakas sakė kol kas nesiimsiąs rengti nutarimo projekto dėl parlamentinio tyrimo, nes lauksiąs NSGK iniciatyvos.

„Kreipiausi į NSGK, Seimo komitetas turi biurą, ekspertus, kurie gali parengti tokį nutarimą. Aš tikiuosi, kad komitetas tokiam sprendimui pritars“, – sakė V. Bakas.

Jis teigė girdėjęs ir apie Seimo valdybos ketinimus rengti tokį projektą.

„Aš palauksiu asmenų, kurie yra atsakingi už tokių sprendimų priėmimą, reakcijos. Jeigu jie neteiks, tada svarstysiu rašyti pats tokį nutarimo projektą“, – sakė V. Bakas.

Jo nuomone, toks tyrimas galėtų užtrukti apie porą mėnesių.

V. Bako teigimu, parlamentinis tyrimas  turėtų  atsakyti į klausimą, kokiais pagrindais buvo renkama informacija.

„Praktika yra tokia  ir tarptautinė, kad joks  žvalgybos pareigūnas negali be pagrindo lįsti prie asmens duomenų  netgi ir savo malonumui, pavyzdžiui, sugalvojau ir dabar patikrinsiu Petrą, Antaną ar  Marytę. Ne, turi būti labai aiškus pagrindas, turi būti labai aiškios užduotys, pavedimas, atskaitomumas ir procedūra, kaip toliau ta informacija  sukasi, kas su ja daroma. Mano nuomone ir pranešėjo nuomone, šita informacija buvo renkama be teisinio pagrindo“,– sakė V. Bakas.

Jis išdėstė  ir įvykių chronologiją.  2019 metų balandį į V. Baką žodžiu kreipėsi pranešėjas ir paprašė patarti, kaip jam elgtis. Parlamentaras teigė pasiūlęs jam kreiptis raštu.  Anot V. Bako, 2019 metų balandžio 25 dieną jis gavo oficialų jo kreipimąsi ir tą pačią dieną susitiko su STT vadovu Žydrūnu Bartkumi.

„Man rūpėjo Ž. Bartkaus nuomone, kaip elgtis su šia informacija – ar eiti politinio tyrimo keliu, o galbūt tai yra nusikalstamos veikos požymiai. Tai yra normalu, tai įprasta praktika. (...) Buvo nuspręsta, kad ši informacija yra reikšminga, todėl ji turėtų eiti baudžiamojo proceso tvarka“, – sakė V. Bakas, pažymėjęs, kad  tą pačią dieną STT informaciją iš jo pasiėmė.


Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar 1,8 mlrd. Rūdninkų karinio miestelio kaina jums atrodo adekvati?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +18 C

+11 +20 C

+15 +23 C

+19 +24 C

+22 +29 C

+17 +30 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s