Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pranešė, kad frakcija ketvirtadienį pritarė priimti iš ,,valstiečių“ frakcijos pasitraukusį Raimundą Martinėlį.
Pasak R. Martinėlio, jis iš ,,valstiečių“ frakcijos pasitraukė, nes nesutapo požiūriai dėl regionų politikos bei sveikatos priežiūros reformos. Jo teigimu, prieš rinkimus LVŽS programa atrodė patraukliai, bet po rinkimų darbai nebuvo vykdomi.
,,Nesutapo požiūriai dėl regionų politikos, tos pačios LRT klausimas, sveikatos priežiūros reformos (...) Man jų programa buvo pakankamai patraukli, bet veiksmai ir darbai vėliau išskyrė“, - teigė R. Martinėlis.
R. Martinėlis išrinktas Rokiškyje esančioje Sėlos vienmandatėje bei nepriklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijai.
„Valstiečių“ frakciją jau paliko šeši parlamentarai: Povilas Urbšys, Bronius Matelis, Justas Džiugelis, Dovilė Šakalienė, Naglis Puteikis bei pašalintas Mindaugas Puidokas.
R. Karbauskis po R. Martinėlio pasitraukimo: frakcija nesusilpnėjo
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad R. Martinėlio pasitraukimas nesusilpnino frakcijos. Pasak jo, jau ilgą laiką R. Martinėlis Seimo posėdžių salėje balsavo kitaip nei frakcija.
R. Karbauskis pažymėjo, kad R. Martinėlis save iškėlė pats ir nepriklausė LVŽS partijai, todėl jo sprendimas pasitraukti visiškai nestebina.
„Nestebina jo sprendimas, jis niekaip nėra įsipareigojęs LVŽS“, - sakė R. Karbauskis.
R. Karbauskis priminė praėjusių metų biudžeto balsavimą. Pasak jo, tuo metu M. Martinėlis balsavo „už“, ir projektas surinko 84, bet sirgo kitas frakcijos narys, kuris taip pat būtų palaikęs įstatymo projektą. Todėl frakcija be R. Martinėlio tikrai nenusilpo.
„Mes ir toliau turime daugumą, ji neabejotina. Dėl R. Martinėlio pasitraukimo aš džiaugiuosi, kad jis, nebūdamas mūsų partijos nariu nei mūsų rinkimų sąrašų nariu, pats laimėjęs rinkimus, prisijungė būtent prie ,,valstiečių“ sąrašo. Jis ilgą laiką bendradarbiavo su frakcija, buvo jos narys. Galime padėkoti jam, kad jis ilgą laiką veikė kartu. Jau tris mėnesius jis balsavo kitaip nei frakcija, tik biudžete balsavo ,,už“. Jis seniai nebebalsuoja kaip frakcija“, - sakė R. Karbauskis.
„Valstiečių“ lyderis sako, kad politiniams ,,perbėgėliams“ į kitas frakcijas ar partijas rinkėjas nėra palankus.
„Išskyrus R. Martinėlį ir N. Puteikį, visi tie žmonės, kurie pasitraukė, jie tikriausiai sulauks to paties likimo politikoje, kokio sulaukė lig šiol tie, kurie iš kažkur pasitraukė. Jų rinkėjai tiesiog neberenka“, - sakė R. Karbauskis.
A. Širinskienė džiaugiasi dėl R. Martinėlio: sveikiname, kad pagaliau surado save
Dėl R. Martinėlio pasitraukimo iš „valstiečių“ frakcijos ir perėjimo į oponuojančią Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakciją džiaugiasi ne tik konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, tačiau ir „valstietė“ Agnė Širinskienė.
Viena iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderių tvirtina, kad nuoširdžiai džiaugiasi, jog R. Martinėlis pagaliau surado save. Blogų žodžių apie buvusį frakcijos narį politikė neranda ir teigia, kad pastarąją savaitę jau trečio nario netekusios LVŽS frakcijos darbas nenukentės.
„Mes tikrai sveikiname, kada žmogus pagaliau suranda save ir įprasmina. Tikrai tai buvo puikus frakcijos narys ir, manau, kad jis ir kitur dirbs puikiai“, - Eltai sakė A. Širinskienė. Pasak jos, ketvirtadienį deklaruotas R. Martinėlio sprendimas nebuvo netikėtas, nes, sakė „valstietė“, politikas jau kurį laiką kalbėjo apie pasitraukimą iš frakcijos, o ir savo politinių siekių savivaldoje su LVŽS nederino.
„Apie Martinėlį negaliu nė vieno blogo žodžio pasakyti, galiu tik pasidžiaugti, kad jis eina į frakciją, su kuria mato prasmę dirbti. Gerai, kad žmogus surado save. Aš manau, kad kiekvienam Seimo nariui reikia būti ten, kur jis gerai jaučiasi ir kur turi bendraminčių“, - apibendrino politikė.