respublika.lt

„Valstiečiai“ galvoja apie dar vieną pasitraukimą: vis mažiau prasmės mato dirbti susitarimą dėl švietimo rengiančioje grupėje (42)

2021 balandžio 17 15:00:00
Eltos inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bręsta mintis pasitraukti iš dar vienos darbo grupės Seime. Kovo pabaigoje apkaltinę konservatorius siekiant sukurti savo partijai palankią rinkimų sistemą, „valstiečiai“ apleido parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką, gretas. Tuo metu balandį LVŽS gali pasitraukti ir iš darbo grupės, kuri rengia Nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą.

×
nuotr. 2 nuotr.
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Olgos Posaškovos (LRS kanceliarijos) nuotr.

 

 

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad, nors ir supranta, jog Lietuvai susitarimas dėl švietimo politikos gairių yra labai svarbus, esami požiūrių skirtumai ir numanomi valdančiųjų „užkulisiniai žaidimai“ tęsti bendrus darbus labai trukdo.

Tai, kad „valstiečiai“ gali atsitraukti nuo ambicijų parengti bendrą partijų susitarimą dėl švietimo, neatmeta ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Eugenijus Jovaiša. Būtent nuo jo nuomonės, tikino R. Karbauskis, didžiąją dalimi ir priklausys tai, kokia šiuo klausimu bus „valstiečių“ pozicija. O dėl jos, tvirtina E. Jovaiša, opoziciniai „valstiečiai“, ko gero, apsispręs jau ateinančią savaitę.

„Mūsų atstovas šioje darbo grupėje – akademikas Jovaiša – yra pareiškęs nusivylimą tuo, kaip ten vyksta darbas, ir yra pasakęs, kad, jeigu jis matys, jog tas darbas neturi prasmės, tai tokiu atveju jis informuos frakciją ir pasiūlys išeiti iš darbo grupės. Jo toks pareiškimas buvo frakcijoje – aš tai girdėjau“, – Eltai sakė LVŽS šešėlinio Ministrų Kabineto lyderis R. Karbauskis.

„Iš akademiko komentarų suprantu, kad proceso organizavimas turi kitą tikslą – ne susitarimo, bet primetimo“, – tikino politikas. 

R. Karbauskis nepasitiki valdančiaisiais: nenori, kad „valstiečiams“ tektų aiškintis visuomenei 

Ir nors R. Karbauskis tarsi leido suprasti, kad „valstiečių“ tolesnis darbas nacionalinį susitarimą dėl švietimo rengiančioje grupėje priklausys nuo E. Jovaišos verdikto, kartu politikas neslėpė, kad pats galimybę padėti parašą po dokumentu vertina itin skeptiškai.

Viena vertus, „valstiečių“ lyderis pažymėjo, kad ideologiniai bei požiūrio į švietimą skirtumai tarp valdančiųjų ir opozicijos yra per dideli tam, kad būtų pasiektas susitarimas.

„Partijų požiūris į švietimą yra labai skirtingas. Liberalios partijos, konservatoriai kitaip mato regionuose švietimo problemas. Kai pažiūri į krašto apsaugą – ten viskas paprasčiau. Tuo metu švietimo klausimais – skirtumai kategoriški“, – teigė jis, prisimindamas dar anoje Seimo kadencijoje pasirašytą partijų susitarimą dėl išlaidų gynybai. Po šiuo dokumentu parašus padėjo tiek liberalai ir konservatoriai, tiek ir „valstiečiai“.

Kita vertus, neslėpė politikas, itin svarbus argumentas priešintis susitarimui yra nujaučiamas valdančiųjų siekis klastingai primesti savo požiūrį ir interesus. R. Karbauskis sakė, kad jam kelia nerimą viena mintis. Politikas įtarė, kad valdantieji ne tiek siekia susitarti dėl švietimo politikos gairių, kiek nori primesti savo valią ir požiūrį į būsimą švietimo politiką.

„Kol kas, kaip aš suprantu, nėra taip, kad valdantieji galvotų apie bendrus vardiklius. Galvojama, kad gal pasiseks kažką mums primesti“, – būgštavo „valstietis“.

R. Karbauskis priminė, kad kovo pabaigoje „valstiečių“ frakcija Seime pasitraukė iš parlamento valdybos sudarytos darbo grupės, turinčios parengti rinkimų sistemos pertvarką. Šis LVŽS frakcijos sprendimas, kaip sakė politikas, priimtas supratus, kad konservatoriai tiesiog nori pasinaudoti opozicija, realizuojant jiems naudingą rinkimų sistemą Lietuvoje. O ar pasitraukti nereikės ir iš Nacionalinio susitarimo dėl švietimo gaires rengiančios darbo grupės, sakė R. Karbauskis, dar nėra aišku.

„Aš laukiu iš akademiko to momento (kada jis pasakys – ELTA): vyrai ir moterys, čia yra tas pats žaidimas, čia yra bandymas pasakyti, kad jie („valstiečiai“ – ELTA) dalyvauja... O po to mums reikės aiškintis ir teisintis visuomenei, kad mes tame nedalyvaujame, kad mes tokių nesąmonių negalime priiminėti“, – teigė jis.

„Darbuose dėl švietimo susitarimo kol kas dar dalyvaujame, nes nesame šimtu procentu tikri, ar tai nėra tas pats valdančiųjų žaidimas kaip ir dėl rinkimų pertvarkos – ne siekis susitarti, bet siekis parodyti, kad vyksta derybos... O po to „valstiečiai“ bėgiokite ir aiškinkitės“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS atstovas partijų derybose dėl švietimo: išvadas dėl susitarimo padarysime kitą savaitę

Pats „valstiečių“ atstovas partijų derybose dėl švietimo E. Jovaiša tvirtino, kad išvadas, ar verta toliau dalyvauti šiame procese, jis pasidarys po balandžio 23 d. numatyto partijų suburtos švietimo grupės posėdžio.

„Labai svarbus ateinantis posėdis, į kokią mes pusę pasuksime“, – Eltai sakė E. Jovaiša.

„Jeigu mes neprieisime prie esminių dalykų, tuomet nematysiu galimybės toliau tęsti derybas“, – kalbėjo „valstiečių“ atstovas.

Tiesa, pats E. Jovaiša, tvirtino, kad frakcijos jam deleguota užduotis dalyvauti derybose su kitomis partijomis reiškia ir atsakomybę, todėl jis dar nenori padėti taško šiame procese ir sakyti, kad iš derybų „valstiečiai“ būtinai turi pasitraukti.

„Aš nenoriu būti toks kategoriškas, noriu stebėti kitą posėdį, kaip jis vystysis ir ar einame ta linkme. Vis tik aš atstovauju didelei politinei jėgai ir tokiais ultimatumais švaistytis yra ne mano charakteriui. Noriu pabrėžti, kad manęs ir „valstiečių“ netenkina dabartinė eiga“, – teigė E. Jovaiša.

Kaip sakė „valstiečių“ atstovas, didžiausią skepticizmą toliau dalyvauti darbuose dėl susitarimo kelia būgštavimas, kad šis dokumentas gali tapti „pasiūlymų paradu“, kuriame visos partijos galės įrašyti savo pageidavimus. E. Jovaiša tvirtina norintis, kad partijos bandytų sutarti dėl kelių konkrečių bendrų tikslų.

„Nacionalinis susitarimas, mūsų frakcijos supratimu, yra konkretūs tikslai ir siekiniai bei konkrečios priemonės jiems įgyvendinti“, – teigė E. Jovaiša.

„Kai šnekiesi apie pasiūlymų paradą, tada daugybės švietimo veikėjų lūkesčiai bus neįgyvendinti“, – sakė „valstiečių“ atstovas derybose.

ELTA primena, kad ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė kovo mėnesio pradžioje inicijavo pirmąjį susitikimą su politinių partijų frakcijų Seime paskirtais atstovais, kuriame buvo aptarta Nacionalinio susitarimo dėl švietimo rašymo eiga. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė yra sakiusi, kad Partijų susitarimą dėl švietimo tikimasi patvirtinti per pavasario sesiją.

Susitikime tuomet dalyvavo politinių partijų deleguoti atstovai Artūras Žukauskas (Laisvės partija), Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga –Lietuvos krikščionys demokratai), Raimondas Lopata (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Ieva Kačinskaitė-Urbonienė (Darbo partija), Vilija Targamadzė (Lietuvos socialdemokratų partija), Eugenijus Jovaiša (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) bei Mišrios Seimo narių grupės atstovai Algirdas Butkevičius ir Beata Petkevič.

Taip pat susitikime dalyvavo Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė Saulė Mačiukaitė-Žvinienė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos administracijos direktorė Roma Žakaitienė.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (42)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokiu būdu naudositės Galimybių pasu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +15 C

+9 +15 C

 

+6 +12 C

+17 +20 C

+11 +20 C

 

+12 +18 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos