respublika.lt

V. Pranckietis: D. Grybauskaitė rodo blogą pavyzdį

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 08 09:13:05, Paulina Levickytė, Benas Brunalas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, nebalsuodama referendume dėl Seimo narių mažinimo, rodo blogą pavyzdį. Seimo vadovas nekeičia savo nuomonės ir teigia, kad sumažinus parlamentarų skaičių darbas Seime taps našesnis.

 

„Manau, tai yra nepavyzdingas veiksmas, turėtų vis dėlto atsakingai elgtis. Žmogus, užimantis tokias pareigas, turi spręsti, o neatsisakyti nuo sprendimo“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, referendumas dėl Seimo narių mažinimo yra žmonių iniciatyva. Todėl Seimas turi suteikti galimybę piliečiams nuspręsti, kokio dydžio Seimą jie nori matyti.

„Šis žmonių lūkestis (sumažinti Seimo narių skaičių. - ELTA) ore kabo dvidešimt metų (...) Mes turime pasitikrinti, mes gi nekalbame apie tai, kad imame ir sumažiname Seimo narių skaičių, mes sakome, kad žmonės tegul nusprendžia. Atiduodame mandatą žmonėms“, - teigė jis.

V. Pranckietis pabrėžė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga politinėje programoje buvo pareiškusi įsipareigojimus sumažinti Seimo narių skaičių. Dėl to, pabrėžė jis, būtina, kad partija laikytųsi savo pažadų. Taip pat V. Pranckietis priminė, kad daugelis partijų savo politinėse programose per ištisas kadencijas buvo pareiškusios įsipareigojimus sumažinti Seimo narių skaičių.

Seimo vadovas teigia, kad, sumažinus parlamentarų skaičių, Seime darbas taps našesnis.

„Jei nepagerins tai ir nepablogins, o labai paprasta pasakyti (kad nepagerins. - ELTA), kada Seime pirmininkauju ir kuomet 96 ar 108 tik sėdi“, - teigė jis.

Antradienį Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo iš anksto balsavusi šalies vadovė D. Grybauskaitė neslėpė, kad referendume dėl Seimo narių mažinimo ji nebalsavo. Pasak prezidentės, referendumas - beprasmis, sumažinus parlamentarų skaičių Seimo reputacija nepagerės.

(...) „Dėl dvigubos pilietybės esame jau seniai diskutavę, kad būtina šį klausimą spręsti referendumu, todėl ir dalyvavau jame ir kviečiu visus dalyvauti. Dėl referendumo mažinti Seimo narių skaičių - nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Manau, šis referendumas yra beprasmis, nes, sumažinus keliais Seimo nariais nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija“, - teigė D. Grybauskaitė.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo.

Išankstinis balsavimas vyks visose šalies savivaldybėse iki penktadienio.

Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš 9 kandidatų: ekonomisto Gitano Nausėdos, buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, premjero Sauliaus Skvernelio, eurokomisaro Vytenio Andriukaičio, filosofo Arvydo Juozaičio, Seimo narių Mindaugo Puidoko ir Naglio Puteikio, europarlamentarų Valdemaro Tomaševskio ir Valentino Mazuronio.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje vyks Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.

V. Pranckietis kritikuoja R. Karbauskį: „valstiečių“ frakcija buvo „pastatyta prieš faktą“

Seimo pirmininkas V. Pranckietis sako, kad Ramūno Karbauskio vadovaujamoje „valstiečių“ partijoje bei frakcijoje turėtų būti daugiau diskusijų priimant sprendimus. Seimo vadovas neslepia nepritariantis ne tik R. Karbauskio sumanymui „valstiečiams“ trauktis iš valdančiųjų gretų, jei nesėkmingai susiklostys prezidento ir Europos Parlamento rinkimai, tačiau ir tam, kaip ši idėja buvo pateikta frakcijai. Pasak jo, R. Karbauskis „valstiečių“ frakcijos žmones tiesiog „pastatė prieš faktą“.

„Manau, kad diskusijų turėtų būti daug daugiau, frakcijoje - taip pat“, - „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Pranckietis. Pasak jo, R. Karbauskis, pastarąją savaitę kelis kartus viešai deklaravęs kontraversiškai vertinamą sumanymą, frakcijai tai pristatė tik šios savaitės antradienį.

„Tai buvo nederinta nuomonė su frakcija, dabar ji derinta. Bet kada ji (buvo pareikšta. - ELTA) praėjusią savaitę - ji nebuvo su niekuo derinta. Su frakcijos žmonėmis, kiek aš žinau, nekalbėta, ir tada frakcijos žmonės (buvo. - ELTA) pastatyti buvo prieš faktą ir klausė, kaip čia viskas įvyko. Po to, kai buvo paaiškinta, kad čia taip reikalinga, matyt, taip ir buvo priimtas sprendimas“, - kalbėjo Seimo vadovas.

Partijai, teigė V. Pranckietis, „valstiečių“ pirmininko sumanymas nėra naudingas, nes, pasak jo, jei visgi po prezidento rinkimų įvyktų pirmalaikiai rinkimai vargu ar „valstiečiai“ galėtų tikėtis tokių pat gerų rezultatų kaip 2016 m. vykusiais rinkimais į Seimą.

„Tikėtis dabar po tokių įvykių tokių pat gerų rezultatų kaip turėjome tada - tikrai ne. Antras dalykas, nenaudinga tuo, kad mes nebegalėtume baigti įgyvendinti tų programos dalių, dėl kurių esame įsipareigoję“, - apibendrino V. Pranckietis.

ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis antradienį pranešė, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pastarąją savaitę viešai deklaruotą sumanymą trauktis iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

„Frakcija palaiko sprendimą. Du susilaikė, visi kiti balsavo „už“, - antradienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis. Jis atsisakė nurodyti susilaikiusiųjų pavardes, nes tai, pasak jo, neetiška.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį taip pat pabrėžė, kad, pralaimėjęs Prezidento rinkimus, trauktųsi iš Vyriausybės vadovo posto. Pasak jo, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio deklaruota idėja pereiti į opoziciją, jei jo vadovaujamai valdančiajai partijai nepasiseks dveji rinkimai, yra pagrįsta ir, susiklosčius sąlygoms, bus įgyvendinta.

„Jeigu bus nesėkmingi rinkimai, tai bus mano darbo įvertinimas, tarp jų ir mano bei visos „valstiečių“ frakcijos“, - sakė S. Skvernelis.

Pasak S. Skvernelio, jei jis nepateks į Prezidento rinkimų antrąjį turą, supras tai kaip visuomenės deklaruotą jo vadovaujamos Vyriausybės neigiamą įvertinimą.

„Nepatekimas į antrąjį rinkimų turą būtų aiškus pralaimėjimas“, - kalbėjo premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išankstinio balsavimo metu įvertino valdančiųjų lyderių sumanymą kaip rinkiminio sezono įtampos pasekmę.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s