Nors simbolinę rugsėjo 1-ąją susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos pasirašė visos parlamentinės partijos, tačiau ne kiekviena dokumento nuostata greičiausiai bus palaikoma Seime balsuojant už konkrečius susitarimą įgyvendinančius įstatymų projektus. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) prie šio dokumento pridėjo atskirąją nuomonę deklaruojantį pareiškimą.
„Socialdemokratų partija pasirašė šį susitarimą pridėdama tam tikrą integralų atskirą pareiškimą. Štai dėl ko pasirašėme: šiame susitarime yra siekiama lygių galimybių švietime pradedant mokykliniu ugdymu iki pat universitetinio aukštojo“, – po susitarimo pasirašymo spaudos konferencijoje sakė V. Blinkevičiūtė.
„Mes teiksime savo siūlymus, kad užtikrintume lygias galimybes. Pavyzdžiui, dėl privačių mokyklų. Kitas dalykas, matysime, kokie įstatymo projektai bus teikiami, ar jie pažeis lygių galimybių principą, kuris yra įtvirtintas susitarime, ar jie nepažeis“, – aiškino V. Blinkevičiūtė.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis džiaugėsi, kad daug aspektų, dėl kurių tarp partijų sutarimas nebuvo rastas, buvo neįtraukti į dokumentą. Tačiau „valstietis“ tuo pačiu pridūrė, kad atskiros deklaracijos jie, priešingai nei socdemai, neteikė, kadangi LVŽS vis tiek pasilieka teisę nebalsuoti už siūlymus, kurių nepalaikys.
„Yra daug skirtumų, kaip mąsto liberalai ir kaip mąstome mes, bet šiame susitarime yra apeitos visos temos, kuriose yra ginčas. Mes, kaip ir socialdemokratai, galėjome teikti kažkokį atskirą dokumentą, bet to nedarėme, nes bet kokiu atveju tam, kam mes prieštarausime, už tai nebalsuosime. Šitoje situacijoje tas papildomas siūlymas mums atrodė neprasmingas“, – komentavo R. Karbauskis.
Parlamentinių partijų lyderiai trečiadienį Seime pasirašė susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos. Dokumentą paruošti ketinta dar praėjusios Seimo kadencijos pabaigoje, tačiau to padaryti tuomet nepavyko.
Nors „valstiečiai“ bei socialdemokratai šioje kadencijoje reiškė abejones dėl ruošiamo dokumento projekto, jį pasirašė visų parlamentinių partijų lyderiai: Liberalų sąjūdžio (LRLS) pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich.