Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujama delegacija – Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Seimo nariai Vytautas Bakas, Silva Lengvinienė, Jonas Pinskus, Rimantė Šalaševičiūtė ir Kęstutis Vilkauskas – išvykę darbo vizito į Varšuvą dalyvauti Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos 11-ojoje sesijoje Varšuvoje.
Tai yra pirmas nenuotolinis trijų valstybių delegacijų susitikimas nuo paskutinės sesijos 2019 m. birželio 7–8 d. Kijeve.
„Pagaliau aktyvus nuotolinis darbas su Asamblėjos partneriais persikels į gyvus susitikimus. Nauja Seimo delegacija kartu su Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados atstovais aptars šiuo metu tiek mūsų regionui, tiek visai Europos Sąjungai aktualiausius klausimus, be abejo, kalbėsime ir apie migracijos grėsmes. Tikiu, rasime bendrus sprendimus, nepasiduosime mėginantiems supriešinti, suskaldyti ir perrašyti mūsų istoriją“, – sako Seimo delegacijos Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjoje pirmininkė, Lietuvos parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen.
Šiemet minimi Lietuvos diplomatinių santykių su Lenkija ir Ukraina užmezgimo 30-mečiai, 230-osios Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado priėmimo metinės. Asamblėjoje parlamentarai aptars pasikeitusią situaciją regione: bus kalbama pandeminės situacijos, Baltarusijos hibridinės operacijos prie Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sienų bei karinių pajėgų telkimo prie Ukrainos sienų klausimais ir kt.
Asamblėjos sesijos metu ketinama priimti dokumentą, kuriuo dar kartą patvirtinama Lietuvos ir Lenkijos parama Ukrainai ir jos siekiams dėl narystės Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje; kreipiamasi į Europos Sąjungą ir NATO bei kitas sąjungininkes imtis visų galimų išankstinių priemonių, kurios užkirstų kelią bet kokiai galimai tolesnei Rusijos agresijai prieš Ukrainą. Šiuo dokumentu ketinama pasmerkti tai, kad A. Lukašenkos režimas, dalyvaujant valstybės institucijoms ir pasienio tarnyboms, organizuoja neteisėtą užsieniečių iš trečiųjų šalių judėjimą į Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos teritorijas, taip pat ir į Europos Sąjungos teritoriją, ir išnaudoja migrantus kaip hibridinės atakos įrankius savo tikslams pasiekti.