Lietuvos sostinės valdžia ne kartą viešai ir garsiai deklaravo savo paramą kaimyninei Baltarusijai ir esą režimo engiamai jos liaudžiai. Pastaruoju metu trumpąsias žinutes į savo telefonus apie tai, kad jie „atvyko į Baltarusiją", gaunantys vilniečiai ėmė nerimauti - gal tikrai deklaracijų laikai baigėsi ir Vilnius tapo kaimyninės valstybės dalimi.
Į „Vakaro žinių" redakciją kreipėsi ponia Brigita. Moters teigimu, jai būnant Vilniaus autobusų stotyje į mobilų telefoną atėjo žinutė „Pildyk Tave sveikina Baltarusijoje. Jums taikomi šie tarifai - įeinantis skambutis 0,62 Eur/min, skambutis į Lietuvą - 0,61 Eur/min". Savo pasakojimo patvirtinimui moteris atsiuntė nuotrauką, kurioje aiškiai matoma „veiksmo vieta" - Vilniaus autobusų stotis.
Įvertinus kainų skirtumus, akivaizdu, kad paskambinus „iš Baltarusijos" ar nusprendus panaršyti internete „svečiuojantis užsienyje", vėliau žmogus netikėtai gali gauti labai didelę sąskaitą.
Beje, toks atvejis nebuvo vienintelis. Įrašai apie tai, jog analogiškas žinutes gavo Vilniaus oro uoste buvę asmenys, pasirodė ir socialiniame tinkle „Facebook".
Įmonės „Tele2" atstovas Andrius Baranauskas patvirtino, kad tokių atvejų, kai Lietuvos nepalikęs asmuo prijungiamas prie kitų šalių operatorių, pasitaiko.
„Tiesa, tai dažniau nutinka pasienio teritorijoje. Reikalas tas, kad mobiliojo ryšio telefonai automatiškai „ieško" stipriausio signalo šaltinio ir jį pagavę persijungia. Vienos mobiliojo ryšio stotelės signalas sklinda maždaug 20 km atstumu, tad jeigu toje vietoje kitos stotelės nėra arba ji veikia silpniau, telefonai persijungia. Kalbant apie sostinėje fiksuotus atvejus, taip galėjo nutikti, jeigu Baltarusijos ryšio tarnybos sustiprino savo stotelių skleidžiamus signalus", - paaiškino „Tele2" atstovas.
Visgi klientui, pasak jo, nerimauti dėl to nereikėtų.
„Jeigu jau taip nutiko, kad telefonas „pagavo" kaimyninės šalies signalą, reikėtų išjungti tarptinklinį ryšį ir rankiniu būdu prisijungti prie savo operatoriaus, - patikslino A.Baranauskas. - Tais atvejais, kai žmogus perjungimą pastebėjo per vėlai ir jau kažkam paskambino, jis visada gali kreiptis į mus. Nustačius, kad asmuo tikrai nebuvo palikęs Lietuvos teritorijos, pinigai jam bus sugrąžinti."