Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad rinkimus laimėjusių partijų kritika jo vadovaujamai Vyriausybei dėl koronaviruso pandemijos yra netiksli. Premjeras neslepia, kad kvietė naujai išrinktas jėgas kalbėtis apie pandemiją, bet jos neatvyko.
„Priartėjome prie 1000 užsikrėtusių asmenų per parą. Padėtis yra rimta ir verčia imtis rimtų sprendimų. Tą ir darome. Tie, kurie sako, kad ši Vyriausybė nesiruošė, turėtų žinoti: jeigu būtume nesiruošę, šiandien užsikrėtusius skaičiuotume ne šimtais, o galbūt net dešimtimis tūkstančių. Rinkimus laimėjusios jėgos iš inercijos tebekritikuoja buvusius konkurentus. Tačiau gavusios kvietimą sėsti prie stalo ir išsamiai susipažinti su situacija - neria į šešėlį. Turbūt tai nauja tos stipresnės Lietuvos mada. Tačiau aš negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie COVID-19 valdymą, siekiame apsaugoti ir išgelbėti kuo daugiau žmonių", - feisbuke teigia S. Skvernelis.
Anot premjero, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlė savo pagalbą naujai išrinktai valdžiai pereinamuoju laikotarpiu.
„Operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, viešai pasiūlė naujai atėjusiems savo pagalbą pereinamuoju laikotarpiu. Perduoti darbus, kuo detaliau supažindinti su esama situacija, turimais resursais ir pan. Nes mes neturime ką slėpti. Kokį gavo atsakymą? Viešus pasamprotavimus apie tai, kad čia ministras taip bando perkelti atsakomybę! Toks būsimųjų sprendimas ir pasirinkimas. Matyt, tai irgi Lietuvą daro stipresnę. Aš tik priminsiu vieną dalyką: visi suprantame, kad naujasis SAM ministras, deja, tikrai neturės 100 „laisvės nuo kritikos" dienų", - sakė S. Skvernelis.
Pasak premjero, kitose šalyse situacija daug blogesnė nei Lietuvoje.
„Galbūt tie, kurie sakė ir tebesako, kad Lietuvos Vyriausybė dirba prastai, norėtų pasidomėti situacija Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Čekijoje ir ypač - kaimyninėje Lenkijoje? Užsikrėtusiųjų skaičiai šiose šalyse po dešimt ar daugiau kartų viršija tuos, kuriuos turime Lietuvoje. Šių valstybių Vyriausybės, matyt, irgi nieko nedarė ir nesiruošė? Dar labiau už mus nesiruošė? Ruošėsi visi. Taikė skirtingas metodikas ir priemones, tačiau vis tiek visi. Deja, situacija blogėja irgi visur: ir pas mus, ir pas juos. Tai lemia daug veiksnių, tačiau jie esmės nekeičia", - teigė jis.
„Noriu aiškiai pasakyti, kad mums pandemija ir jos valdymas niekada nebuvo viešųjų ryšių akcija. Sprendimai yra, buvo ir bus priimami analizuojant turimus duomenis, stebint tendencijas, įsiklausant į specialistų rekomendacijas bei patarimus", - sakė premjeras.