Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis leidžia suprasti, kad antrosios koronaviruso bangos atveju visos ekonomikos uždarymas neplanuojamas – būtų dirbama su atskirais židiniais.
„Turime pasitvirtinę naują strategiją ir elgtumės kaip yra parašyta, kaip siūlo ekspertai. Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius: miestai, rajonai, galbūt apskritys. Jei būtų židinys ir jis plistų, tektų naudoti maksimalias uždarymo priemones“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.
„Jei būtų židinys ir jis plistų, tektų naudoti maksimalias uždarymo priemones, nes, kaip matėte, bandymų išeiti iš situacijos buvo įvairiausių, bet visos baigėsi, matyt, pačia taikliausia prevencine priemone: socialinio kontakto nebuvimas ir tam tikrų asmens higienos taisyklių laikymasis“, – kalbėjo premjeras.
Šalyje kovo 16 dieną įvedus karantiną, buvo uždaryta dauguma parduotuvių (išskyrus maisto ir vaistinės), apribota veikla maitinimo įstaigoms. Vėliau karantino priemonės buvo sušvelnintos.
S. Skvernelis: žmogiškai tikėjausi, kad opozicija ir valdantieji karantino metu susitelks
Premjeras Saulius Skvernelis neslepia nusivylimo šalyje įvestą karantiną nutraukti raginančia opozicija. Vyriausybės vadovo teigimu, jis, kaip žmogus, tikėjosi, kad karantinas ir šalį ištikę iššūkiai taps proga politikams bent trumpam susitelkti ir pamiršti esamus nesutarimus. Kad taip neįvyko, tęsia premjeras, kalta opozicija, nepanorusi parodyti valios konstruktyvesniam darbui.
Aštresnio žodžio S. Skvernelis nepagailėjo ir opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP), kurios lyderis Gintautas Paluckas pareiškė, kad visuotinį karantiną Lietuvoje laikas baigti.
„Drąsūs kiškiai išlindo iš urvelių, porą mėnesių jų nesimatė. Tokie pareiškimai – iš baimės, iš pasimetimo, neturėjimo ką pasakyti“, – „Žinių radijui“ teigė S. Skvenelis.
Pasak jo, nutraukus karantiną, būtų grįžta į padėtį, kurioje, nelikus ribojimų patekti į šalį, piliečių kelionėms, masiniams renginiams, kiltų riziką dar vienam koronaviruso protrūkiui.
„Matyt, turėtume tą patį protrūkį. Kiltų tik klausimas, kaip mums smogtų: lengviau, ar sunkiau“, – aiškino premjeras.
Galiausiai, jo teigimu, lieka tik apgailestauti, kad koronaviruso epidemija netapo dingstimi Lietuvos politikams solidarizuotis. S. Skvernelis tikina, kad tokio posūkio šalies politikoje karantino pradžioje jis pats tikėjosi.
„Tenka tik apgailestauti, aš bent jau žmogiškai tikėjausi, kad paskelbus karantiną, kai mes susidūrėme pirmą kartą su tokia situacija, reikalaujančia priimti labai sunkius sprendimus (...), susilaukti ateinančių tos pačios opozicijos lyderių ir sakančių, Sauliau, premjere, pamirškime mūsų politikavimus, rinkimai dar toli, galime dar susitelkti ir porą mėnesių tą parodyti. Deja, to nebuvo. Vienas reikalavo nepaprastosios padėties įvedimo, blaškėsi, kiti apskritai tylėjo. Vėliau pradėjo kvestionuoti ir torpeduoti“, – karantino metu patirtais įspūdžiais dalinosi premjeras.
„Pagalbos arba bent jau įprasto solidarumo gesto pademonstravimo, deja, bet aš pasigedau. Tai mano asmeninė nuomonė. Aš elgčiausi kitaip“, – neslėpdamas nusivylimo opozicija, apibendrino S. Skvernelis.