Kitą savaitę, spalio 10 d., rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis. Jis prasidės 14 val.
Nenumatytą posėdį sušaukė trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba.
Pagrindinis nenumatyto plenarinio posėdžio klausimas bus valstybės tarnybos reforma. Valstybės tarnybos įstatymo nauja redakcija – tai yra esminis šią pertvarką reglamentuojantis projektas.
Juo siekiama sudaryti prielaidas efektyvesniam ir rezultatyvesniam valstybės tarnybos veikimui. Įstatymo projektu lanksčiau reguliuojami valstybės tarnybos teisiniai santykiai, paprastinami žmogiškųjų išteklių valdymo aspektai, valstybės tarnautojų socialinės garantijos artinamos prie Darbo kodekso nuostatų. Įstatymo pakeitimu siekiama stiprinti įstaigų vadovų grupę, orientuoti valstybės tarnautojų veiklą į rezultatus, ugdyti valstybės tarnautojų kompetencijas ir lyderystę, reikalingas įvairioms permainoms įgyvendinti.
Seimas nutarė sušaukti papildomą plenarinį posėdį, nes spalio 11 dienos darbotvarkė buvo perpildyta, į ją įtrauktus klausimus išnagrinėti būtų sudėtinga.
Spalio 11 d. Seimui planuojama pateikti 2023 metų valstybės biudžeto projekto projektą. Po projekto pateikimo jį svarstys Seimo komitetai ir frakcijos. Tuo metu eiliniai Seimo plenariniai posėdžiai nerengiami.
Seimo Statutas numato, kad Vyriausybė, sudariusi kitų metų valstybės biudžeto projektą, ne vėliau kaip iki spalio 17 dienos pateikia jį Seimui. Šiam dokumentui nagrinėti komitetuose ir frakcijose skiriama ne mažiau kaip 15 dienų.
Iki lapkričio 25 dienos valstybės biudžeto projektas turi būti apsvarstytas Seimo posėdyje.
Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo valstybės biudžeto projekto pirmojo svarstymo skiriamas antrasis svarstymas, jo metu Vyriausybė pateikia pagal gautus pasiūlymus ir pastabas pataisytą projektą.
Apsvarstęs ir priėmęs sprendimus dėl pasiūlymų ir pataisų, Seimas turi balsuoti dėl viso valstybės biudžeto projekto.
ELTA primena, kad 2022 metų valstybės biudžeto projektas Seimui buvo pristatytas penai spalio 19 d.