Antradienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša parlamentarų grupės vardu ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, kurios leistų mokytojams padidinti jų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus.
„Siekiant įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus, mokytojams, dirbantiems pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas ir gaunantiems mažą darbo užmokestį, būtina nuo 2019 m. sausio 1 d. 10 procentų padidinti jų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus“, - sako Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo priedo pakeitimo projektą įregistravę Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir šio komiteto nariai Levutė Staniuvienė, Aušra Papirtienė, Edmundas Pupinis, Gintaras Steponavičius, Arūnas Gumuliauskas, Dovilė Šakalienė, Dainius Kepenis, Jaroslavas Narkevičius.
Projekte numatyta, kad galimas pedagogo darbo užmokesčio koeficiento didinimas, jeigu jo klasėje yra daugiau kaip vienas mokinys, turintis įgimtų ar įgytų sutrikimų.
Šiuo metu mokytojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų viršutinė riba nesiekia Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo priede nustatytos A kategorijos darbuotojo įtvirtintos koeficientų maksimalios ribos. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų darbo užmokesčio koeficientai yra mažesni nei bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų koeficientai. Šiuo metu galimas pedagogo darbo užmokesčio koeficiento didinimas, jeigu jo klasėje yra daugiau kaip du mokiniai, turintys įgimtų ar įgytų sutrikimų.
Jeigu Seimas priimtų įstatymo pataisas, Vyriausybė ir Švietimo ir mokslo ministerija iki šių metų gruodžio 31 d. turės parengti įstatymų įgyvendinamuosius teisės aktus.