respublika.lt

Siūlymas Seime: pedofilijos bylos turėtų būti viešos

Publikuota: 2023 balandžio 07 14:31:53, Respublika.lt inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo posėdis. Eltos nuotr.

Vakar Seime buvo užregistruotos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriose numatoma pedofilijos bylas svarstyti viešai.

 

Tokias įstatymo pataisas užregistravo Tautos ir teisingumo sąjungos pimrininkas, parlamentaras Petras Gražulis.

„Įstatymo projekto tikslai ir uždaviniai yra užtikrinti, kad visos teisme nagrinėjamos bylos dėl seksualinio mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimo, tvirkinimo visais atvejais privalomai būtų nagrinėjamos viešai, išskyrus atvejus, kai dėl to prieštarauja nukentėjusieji. Toks viešumas atgrasytų į pedofiliją linkusius asmenis daryti tokius nusikaltimus.", - išdėstyta aiškinamajame rašte.

Portalui Respublika.lt pataisas užregistravęs Seimo narys Petras Gražulis tikino, jog toks įstatymas reikalingas, nes valdantieji konservatoriai bando bet kokia kaina slėpti pedofilijos atvejus Lietuvoje.

„Konservatoriai su Gabrieliumi ir Vytautu Landsbergiu priešaky nuolatos bando užgniaužti skandalingas pedofilijos bylas Lietuvoje. Turbūt puikiai prisimenate Garliavos istoriją, Utenos konservatorių būstinėje vykusią tvirkinimo istoriją, Kauno savivaldybėje vykusią istoriją. Na, o dabar pati šviežiausia - Kristijono Bartoševičiaus istorija, kada konservatoriai pabijojo laikinosios tyrimų komisijos sudarymui Seime, kuri būtų išsiaiškinusi, kas nutekino informaciją šiame pedofilijos skandale. Mano siūlomos įstatymo pataisos yra būtinos, nes visuomenė turi žinoti apie pedofilus, siautėjančius mūsų valstybėje.", - dėstė Petras Gražulis.

Respublika.lt primena

Šių metų pradžioje į žiaurų pedofilijos skandalą įsivėlė Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų seimūnas Kristijonas Bartoševičius. Dabar jau buvęs parlamentaras kaltinamas mažiausiai keturių mažamečių tvirkinimu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
67
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s