respublika.lt

Sistema nusitaikė į prezidentą (264)

2021 birželio 25 15:00:00
Danas NAGELĖ

Prezidentas Gitanas Nausėda, per savo patarėją Povilą Mačiulį pasisakęs už tradicinę šeimą ir padėkojęs „Didžiojo šeimų gynimo maršo" organizatoriams už aktyvumą, sulaukė netikėtos reakcijos. Už tai, kad išreiškė savo nuomonę, jis iš visuomenininku prisistatančio „Laisvės TV" įkūrėjo Andriaus Tapino sulaukė žinios, kad jis iš šalies vadovo rankų nepriims „Globalios Lietuvos" apdovanojimo, jo atsisako ir „Vilnius-Lithuania iGEM" atstovai. O konservatoriai bei liberalai trina rankomis dėl tokios nepagarbos prezidentui.

×
nuotr. 7 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Trina rankomis

„Pasirinkusi bendrauti su nusikaltėliais ir remdama neteisėtus mitingus, kurių metu siūloma karti Seimo narius, prezidentūra pamynė mums svarbias vertybes, prarado bet kokį pasitikėjimą ir tapo toksiška vieta, su kuria nenorėtume savęs sieti", - feisbuke apie sprendimą nepriimti apdovanojimo pranešė A.Tapinas. Jo pėdomis pasekė ir „Globalios Lietuvos" apdovanojimo iš šalies vadovo rankų neims sintetinės biologijos konkurso „iGEM" laimėtojai „Vilnius-Lithuania iGEM" atstovai, pasak kurių negalima diskriminuoti žmonių dėl lyties, rasės ar seksualinės orientacijos.

„Vakaro žinios" primena, kad Šeimos gynimo maršo iniciatoriai protestavo šalia Seimo, Vyriausybės, buvo nuvykę ir prie prezidentūros, kur juos pasitiko prezidento vyriausiasis patarėjas P.Mačiulis. Jis susirinkusiesiems perdavė šalies vadovo linkėjimus ir dėkojo už aktyvumą, o tai buvo pretekstas užsipulti šalies vadovą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trina rankomis.

„Būtent tas veiksmas, svarbaus komandos nario, patarėjo bendravimas su teisiamais asmenimis yra toks veiksmas, dėl kurio nesitikėti atsako, reakcijos tikriausiai būtų naivu, ir jis visgi nedaro garbės labai svarbiai institucijai", - LRT radijui sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen. Jai antrino užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Neprivalau gerbti prezidento"

Tiesa, kai kuriuos politikus toks A.Tapino akibrokštas apstulbino. Tačiau pats A.Tapinas feisbuke iš jų išsityčiojo. Jis priminė Seimo narės „valstietės" Agnės Širinskienės pasisakymą, kad A.Tapino veiksmai yra „tiesus spjūvis į veidą" prezidento rinkėjams.

„Net ne apie prezidentą čia kalba, o apie pagarbą žmonėms. Kai esi niekieno nerinktas propagandininkas, niekam neatsakingas, o svarbiausia - pats sau gražus ir jautiesi įtakingas, tada dangus ir mėnulis pasiekiami ranka", - parlamentarę pacitavo A.Tapinas ir pakomentavo šios pasisakymą: „Aš neprivalau gerbti prezidento, premjerės, Seimo pirmininko ar Seimo nario vien dėl jų užimamo posto."

Akivaizdu, kad A.Tapinas ir jo sekėjai pirštu baksnoja į vieną maršo organizatorių Antaną Kandrotą (internetinėje erdvėje žinomas Celofano slapyvardžiu), kuris šiuo metu yra teisiamas ir su kuriuo bendravo G.Nausėdos patarėjas.

Primena R.Pakso istoriją

„Šaika", kuri bendrauja su Lotynų Amerikos mafija (tą pats konservatorius Žygimantas Pavilionis pripažino), aiškina, kad reikia atsiriboti nuo teisiamų, teistų asmenų, o patys bendrauja su nusikalstamomis struktūromis ir mano turintys teisę uždrausti prezidentui turėti savo nuomonę. Tokio puolimo tik Rolandas Paksas kadaise buvo sulaukęs. Jis buvo trypiamas, kol buvo atstatydintas, nors paskui teismai dėl visų kaltinimų jį išteisino. Akivaizdu, kad mano minėta mafijinė grupelė dabar nori ir G.Nausėdą „suvalgyti".

Akivaizdu, kad A.Tapinas yra konservatorių ruporas, todėl eina išvien su jais. O gal dar ir kitų politinių motyvų yra - gal į prezidento postą taikosi ne tik G.Landsbergis, bet ir A.Tapinas", - „Vakaro žinioms" sakė A.Kandrotas.

Pašnekovas neslėpė, už ką yra nuteistas.

„Nes esą padėjau vienam asmeniui išvengti mokesčių. Tačiau dėl tos pačios bylos klastojimo ir kyšio davimo STT sulaikė prokurorą. Prokuroras sulaikytas dėl bylos klastojimo, tačiau tai nesutrukdė manęs šitoje byloje nuteisti", - stebėjosi A.Kandrotas.

Jis įtaria, jog tai - Vytauto Landsbergio, kurį A.Kandrotas apskundė policijai dėl kaukės nedėvėjimo, kai ji buvo būtina, kerštas. Nes visi buvo įspėję, kad V.Landsbergis yra neliečiamas ir sistema „suvalgys" tą, kas išdrįs eiti prieš jį. A.Kandrotui nuostabą kelia, kad labiausiai dėl bendravimo su nuteistais moralizuoja teisiamos partijos pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen bei A.Tapinas, vedantis laidą kartu su teistu ir šaudyti kai kuriuos politikus raginančiu Arūnu Valinsku.

„Dar labiau keista, kad atsirado žmonių, drįstančių manyti, jog jie turi teisę Tautos išrinktam prezidentui aiškinti, kokią jis turi turėti nuomonę," - sakė A.Kandrotas.

Komentuoja  ekonomistas, eksparlamentaras, buvęs užsienio reikalų ministras Prof. Povilas GYLYS:

„Dvaras - dabartiniai valdantieji - užsiima mobingu. Prezidentas turi tarnauti viešajam nacionaliniam interesui, atstovauti įvairioms socialinėms grupėms. O dalis visuomenės yra teisėti Šeimų maršo dalyviai. Ir gal net geroji, aktyvioji visuomenės dalis, kuri negaili laiko, energijos, pinigų tam, kad dalyvautų viešojo interesų gynime. Tauta turi teisę reikšti savo nuomonę, o prezidentas, kaip Tautos išrinktas, turi teisę bendrauti su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Absurdas yra tame, kad, pavyzdžiui, V.Čmilytė-Nielsen yra teisiamos partijos vadovė, tačiau priekaištauja prezidentui, kad jo patarėjas bendravo su teisiamu asmeniu. Pagal tokią logiką G.Nausėda ir kiti su pačia V.Čmilyte-Nielsen neturėtų bendrauti.

Arba G.Landsbergis... Pamenate, nei jis, nei jo žmona Austėja nėjo į laikinąją Seimo komisiją, kuri norėjo išsiaiškinti epizodą, susijusį su Landsbergių šeima. Tai - konstitucinės tvarkos laužymas. Jei Seimas suformavo komisiją, visi turi eiti jos kviečiami," - sakė P.Gylys.

Be to, jis priminė, kad prieš gerą dešimtmetį Seimas pritarė kitos parlamentinės tyrimo komisijos išvadoms, kad konservatorių partija yra teroristinė organizacija, todėl jų atstovams tikrai mažiausiai reikėtų moralizuoti kitiems.

„Reziumuojant galima pasakyti, kad „dvarą" užvaldė mažuma, kuri atakuoja prezidentą, užimantį labiau subalansuotą poziciją šeimos, partnerystės klausimu. Tai „dvarą" siutina. Bet „dvaras" taip šaudo sau į kojas. Nes dar didesnė dalis visuomenės, matydama tokį akiplėšiškumą, nusisuks nuo „dvaro".

Nesu didelis G.Nausėdos gerbėjas, bet man jis - žmonių išrinktas prezidentas.

„Dvaras" visus kaltina neapykanta, netolerancija, o pats tuo metu demonstruoja politinę antikultūrą. G.Nausėda - Tautos išrinktas prezidentas, kol pati Tauta nenusprendė kitaip", - akcentavo profesorius.

Faktai

Vakar G.Nausėda atsisakė pasirašyti 17 ES šalių lyderių laišką, kuriuo reiškiama parama LGBT bendruomenei. Laiškas inicijuotas Vengrijai priėmus įstatymą, draudžiantį nepilnamečiams suteikti prieigą prie bet kokios medžiagos, susijusios su LGBT propaganda.

„Taip, mes jo nepasirašėme, kadangi aš esu įsitikinęs, kad ne laiškais sprendžiamos problemos", - žurnalistams Briuselyje sakė G.Nausėda.

Beje, G.Nausėda jau ne pirmą kartą nepasiduoda seksualinių mažumų šantažui. Pernai liepą LGBT aktyvistai prie prezidentūros net buvo surengę piketą, reikalaudami, kad jis įsisegtų... vaivorykštės spalvų ženklelį. G.Nausėda neįsisegė.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (264)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +22 C

+16 +22 C

 

+15 +21 C

+21 +29 C

+19 +28 C

 

+18 +20 C

0-9 m/s

0-10 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos