respublika.lt

Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas visas tekstas (276)

2021 vasario 28 05:30:10
Justina GAFUROVA

Kaunietis Antanas Kandrotas jau žinomas daliai Lietuvos internautų. O ypač gerai žinomas policijos pareigūnams. Neseniai A.Kandrotas kreipėsi į policijos pareigūnus, pastebėjęs, kad Vytautas Landsbergis Seime vykusios spaudos konferencijos metu netinkamai dėvi kaukę. Ir panašu, kad sulaukė keršto.

×
nuotr. 5 nuotr.
Vytautas Landsbergis. Redakcijos nuotr.


Tiesa, tą kartą policija neatvyko, tačiau pranešimą užregistravo. Kaunietis A.Kandrotas stebisi dvigubais standartais mūsų šalyje - dėl baudos V.Landsbergiui dar tik bus sprendžiama, o štai jam vasario 16 d. atvykus į Vilnių be ilgų procedūrų surašyti net keturi baudų protokolai. Be to, neseniai sužinojo, kad jam gresia kalėjimas.

Apie tai A.Kandrotas pranešė vaizdo įraše savo sekėjams: „Kas galėtų paneigti, kad aš sulaukiau V.Landsbergio keršto? Mane visi įspėjo, kad jis yra neliečiamas ir sistema mane „suvalgys". Ir štai man buvo paskirta 10 mėnesių reali laisvės atėmimo bausmė. Esu nuteistas byloje, dėl kurios klastojimo šiuo metu vyksta kita baudžiamoji byla. Kaip taip gali būti?"

Kaunietis įsitikinęs, kad, nors byla su tuo nesusijusi, tokio nuosprendžio jis sulaukė būtent dėl viešos kritikos V.Landsbergiui. „Situacijos negaliu vertinti niekaip kitaip kaip tik klanų kerštu. Kaip taip gali būti, kad pajudinęs nejudinamus atsiduri kalėjime? Ar už kritiką galima siųsti į kalėjimą? Ar man reikės sėdėti kalėjime už tai, kad pareikalavau baudos V.Landergiui?", - svarsto A.Kandrotas.

Jam kyla įtarimų, kad bylą nagrinėjusiam teisėjui buvo padaryta įtaka, mat teismo sprendimas turėjo būti skelbiamas anksčiau, tačiau teisėjas pranešė, kad nuosprendžio surašyti nespėjo. „Ar tik nebuvo taip, kad teisėjui buvo duoti tam tikri nurodymai mane nuteisti? Kaip kitaip tai galime paaiškinti?

Tai nereiškia, kad aš pasiduosiu. Kovosiu iki galo, o jeigu reikės, vaizdo įrašus transliuosiu ir iš kalėjimo. Jaučiu, kad tai yra mano pareiga", - sakė A.Kandrotas.

 

- Ką norėjote parodyti visuomenei, kai vykstant spaudos konferencijai į Seimą V.Landsbergiui iškvietėte policiją? - „Vakaro žinios" paklausė A.Kandroto.

- Norėjau priminti, kad dabartinės valdžios daromas visuomenės priešinimas primena sovietinį komunizmą.

Turbūt atsimenate, kad karantino pradžioje A.Verygos komanda buvo sukūrusi specialią grupę socialiniame tinkle, kurioje buvo kviečiama skųsti vieni kitus dėl netinkamo kaukių dėvėjimo ar karantino reikalavimų pažeidimo. Tačiau, kai pradėjo plūsti valdžios atstovų nuotraukos, kuriose jie be kaukių, po kelių dienų grupė buvo ištrinta kaip neva nereikalinga.

Aš iki šiol stebiu skaičius, kiek žmonių gauna baudas už karantino pažeidimus, ir matau, kad valdžios atstovai kažkodėl ramiai vaikšto neteisingai dėvėdami kaukes arba išvis be jų. Todėl tą videoįrašą padariau norėdamas parodyti, kad vis dar yra lygesni tarp lygių.

- Nors policija tą dieną nesutiko vykti į Seimą, vėliau Jūs pats nuvykote į komisariatą ir gavote informacijos, kad pranešimas visgi užregistruotas. Ar Jus tai nustebino?

- Sąžiningai prisipažinsiu, kad nustebino. Sprendžiant iš to, kaip su manimi buvo kalbama, kai paskambinau į Bendrąjį pagalbos centrą, ir kad buvo numestas ragelis, maniau, jog nieko nebus. Nustebau, kad pranešimas iš tiesų buvo užregistruotas. Tai reiškia, kad policija dar nėra tokia, kad patriarchą gintų desperatiškai ir valytųsi kojas į įstatymą.

Vasario 16-ąją man dėvint kaukę lygiai taip, kaip tą darė V.Landsbergis, buvo surašyti du protokolai. Dar du buvo surašyti už tai, kad iš Kauno į Vilnių atvykau norėdamas dalyvauti šventinėse važiuotynėse. Tad aš mielai palauksiu policijos sprendimo dėl baudos V.Landsbergiui. Man įdomu, kokią priežastį jie sugalvos, kad baudos nereikėtų skirti.

- Tą dieną buvote sustabdytas policijos du kartus. Kaip manote, tai sutapimas?

- Policininkai yra mano ištikimiausi žiūrovai ir turbūt žino, kad čia aš.

Kita vertus - bauda yra puiki šantažo priemonė. Juk 250 eurų bauda yra didelė suma. Už 50 eurų galima nusipirkti gerus batus. O už 250 eurų - gerus batus visai šeimai. Tai nuolatinis visuomenės terorizmas, kuris sėja visuomenėje baimę. O bijančius kontroliuoti lengviausia. Kaip ten sako: „jeigu bijo, vadinasi, gerbia."

- Kas Jus paskatino imtis tokios veiklos - viešinti matomą neteisybę?

- Tai, ką aš transliuoju į viešąją erdvę, yra daug metų mano jaučiamas nepasitenkinimas esama situacija šalyje. Galiausiai prisipildė kantrybės taurė ir iš to gimė drąsa kalbėti. Matau, kad tokių žmonių atsiranda vis daugiau.

Turbūt lūžis įvyko pernai pavasarį prasidėjus karantinui. Vietoj to, kad žmones karantinuotų tuo metu tuščių viešbučių atskiruose kambariuose, kažkodėl visi buvo sugrūsti į bendrabutį, kuriame kilo ir neramumų. Man pasirodė, kad to niekaip negalima pavadinti kova su virusu.

Toliau analizavau, kas vyksta, ir pradėjau matyti, kad mums nuolat sakoma, jog virusas labai baisus, bet kai kurie valdžios sprendimai, atrodo, priimami tam, kad virusas dar labiau plistų.

Atrodo, kad kažkam labai reikia, jog susirgimų skaičiai Lietuvoje būtų kuo didesni.

- Daugeliu Jūsų vaizdo įrašų dalijamasi socialinio tinklo puslapyje „Knygnešys". Ar tai Jūsų slapyvardis, ar po juo slepiasi ir daugiau bendraminčių?

- Tai yra ne tik mano, bet ir dar kelių bendraminčių iniciatyva gimęs projektas. Tarp komandos narių yra ir knygnešio Jurgio Bielinio proanūkis. Kai mūsų įrašus pradėjo trinti ir cenzūruoti „Youtube", pasirodė, kad mes puikiai atitinkame knygnešių formatą. Juk jie irgi platino tai, ką tuo metu draudė centrinė valdžia (šypsosi).

- Jūsų skelbiami vaizdo įrašai padeda suprasti, kad savo teisių žinojimas šiandien užtikrina galimybę apsiginti.

- Įstatymų Lietuvoje yra kaip keptuvių pas gerą virėją. Kokios reikia, ta ir ištraukiama. Bet aš manau, kad įstatymus verta skaityti ir žinoti. Vietoj to, kad perskaitytum straipsnį apie kokios nors žvaigždutės nulipdytą besmegenį kieme, geriau sužinotum tai, kas ateityje tikrai pravers.

- Daugelyje video įrašų, kuriuose figūruoja policijos pareigūnai, panašu, kad jeigu ne Jūsų laikoma vaizdo kamera, jų geranoriškumas baigtųsi.

- Dar turime labai daug mokytis, kaip gyventi gerbiant vieni kitus. Mano didžiausias ginklas yra viešumas, kai matau, kad policijos pareigūnai, ieškodami, kaip nubausti už įstatymų nesilaikymą, sau leidžia taip elgtis ir piktnaudžiauti savo teisėmis. Kaip kad mano vaizdo įraše, kuriame mes su kolega pamatėme, kad keturi policininkai bendrauja nedėvėdami kaukių, tačiau mums privažiavus, sulaukėme puolimo. Aš nesiekiu, kad tuos pareigūnus nubaustų. Man būtų geriau, kad jiems neskirtų baudų ir jų šeimos nenukentėtų finansiškai.

Aš tik noriu parodyti, kad policija tik vykdo nurodymus, kuriais patys netiki. Aš nesu nusistatęs prieš policiją ir jos darbą. Šiandien Lietuvoje labiausiai nenorėčiau dirbti policininku.

- Esate vedęs, trijų vaikų tėvas. Ar šeima neprašo nustoti kovoti su sistema? Nes su tokiais nepatogiais piliečiais susidoroti nėra sudėtinga.

- Buvo toks laikas, kai šeima bandė atkalbėti nuo to, ką darau. Kai iš daugelio žmonių sulaukiau palaikymo, nusileido ir žmona. Tiesa, ji jau kurį laiką bijo su manimi kur nors eiti į viešąsias vietas (juokiasi).

Bet kalbant rimtai, tiesa ta, kad daryti tai, ką darau, pirmiausia galiu todėl, kad esu save tarsi „atjungęs" nuo tam tikrų sistemų ir turiu tam tikrų nepriklausomybių. Korumpuota valdžia mano verslus sužlugdė, tad savo finansinius aktyvus seniai iškėliau iš Lietuvos.

Tad suprantu paprastų žmonių baimę kelti tam tikras temas. Mano mama taip pat labai išsigando, kai įrašiau vaizdo įrašą apie V.Landsbergį. Manė, kad dabar su manimi tikrai susidoros. Kita vertus, geriems darbams ir Tautos gerovei kartais reikia kraujo ir aukų. Gal tokia yra mano misija - atverti tam tikrus pūlinius, kad jie galiausiai sugytų.

 

 

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (276)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +6 C

+5 +9 C

 

+2 +9 C

+11 +17 C

+4 +15 C

 

+5 +7 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos