respublika.lt

Seimo pirmininkė sprunka: atsisakoma priimti per 360 000 parašų iš tautos tiesiogiai (PAPILDYTA: Baudos už netinkamą žodį homoseksualų atžvilgiu) su Vito TOMKAUS trigrašiu (516)

2021 vasario 19 06:10:17
Motiejus Sinkevičius

Vasario 16 d. išvakarėse baigėsi parašų rinkimo akcija dėl žmogaus teisių komiteto Seime pirmininko V. Raskevičiaus atšaukimo iš vadovo pareigų ir pačio komiteto. 20 dienų trukęs vajus sulaukė beprecedenčio tautos susidomėjimo. Surinkta net 365 440 parašų po peticija, kurioje teigiama, kad Laisvės partijos atstovas proteguoja tik siauros seksualinės grupės interesus.

×
nuotr. 5 nuotr.
Gražulis-Raskevičius. Arūno Bernacko koliažas

 

„Mes, pasirašantieji po šiuo tekstu konstatuojame, kad Vytautas Tomas Raskevičius neatstovauja daugumos Lietuvos žmonių teisių ir interesų, o vykdo priešingą veiklą žmogaus teisėms, propaguojant siaurus seksualinių mažumų interesus", - rašoma peticijos tekste.


Daugiau kaip trečdalį milijono tautiečių papiktino ne tik homoseksualų pastovus protegavimas, bet ir daugybė žmogaus teisių pažeidimų:

• Konstitucijoje ginamo šeimos instituto diskreditavimas, siūlant vienalytes poras vadinti šeima;

• Įstatymų siūlymai dėl lyties keitimo įteisinimo, homoseksualumo propagavimo legalizavimas;

• Žmogaus teisių pažeidimų karantino metu ignoravimas (judėjimo ribojimai, draudimas bendrauti, draudimas naudotis viešomis erdvėmis);

• Žodžio laisvės pažeidimų ignoravimas (tendencingos informacijos pateikimas nacionalinio transliuotojo eteryje, alternatyvios nuomonės neišklausymas).

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių po peticija pasirašiusieji reikalauja atšaukti V. Raskevičių iš žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų ir pačio komiteto, pakeičiant jį kitu nariu.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė- Nielsen priimti akcijos iniciatorius tiesiogiai atsisako

Reikalavimo tekstą, adresuotą Seimui, su šimtais tūkstančių parašų, iniciatyvos autoriai ketina tiesiogiai įteikti Seimo pirmininkei. Tačiau visi bandymai pakliūti pas vieną iš valstybės vadovių, pristatant „tautos balsą", buvo nesėkmingi.

„Įvairiais akcijos periodais, į Seimo pirmininkės sekretoriatą kreipėmės, net tris kartus. Informavome apie vykdomą akciją, surinktų parašų skaičių ir prašėme susitikimo, bet visus kartus atsakymas buvo vienas - dėl karantino susitikimai negalimi, siųskite viską paštu"- teigia akcijos koordinatorius Raimondas Grinevičius.

Susitikti su A. Valinsku karantinas nesutrukdė

Akcijos iniciatoriai tai pat reiškia nepasitenkinimą dėl Seimo vadovės elgesio ir kaltina dvigubų standartų taikymu: „Siūlydami Viktorijai Čmilytei susitikti pabrėžėme, kad tai galime padaryti išlaikant saugų atstumą ir netgi susitikti lauke kur nors prie Seimo, paliekant parašus prie įėjimo. Tačiau jokie argumentai neįtikino. O štai praeitą savaitę įvyko Seimo pirmininkės susitikimas su A. Valinsku pačiame Seime, be jokių atstumų ar papildomų saugos priemonių... Ką ir be pridursi, toks poelgis ir parodo visą požiūrį į visuomenę - nusispjaut jiems ant mūsų" - piktinasi R. Grinevičius.

Žmogaus teisės - tai visų žmonių teisės

Šviežiai iškeptas, save profesionaliu homoseksualu pristatinėjantis, Seimo narys iškart po rinkimų paleido sparnuotą frazę: "turėjau svajonę, kad ši šalis pradėtų dirbti LGBT žmonėms". Tokia žinutė nepraslydo akcijos iniciatoriams pro akis, ją viešai priminė spaudos konferencijoje, skirtoje pristatyti parašų rinkimo akciją.

„Panašių viešų pasisakymų V. Raskevičius yra pareiškęs ir daugiau. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad mums neužkliuvo kažkieno seksualinė orientacija, mes reiškiame pretenzijas dėl to, kad nėra atstovaujami daugumos žmonių interesai. Tėvai su mamomis kreipiasi į komitetą dėl vaikų teisių (Vaikų teisių tarnybos- red. past) kišimosi į privačius gyvenimus, dėl vaikų atiminėjimų, dėl kitų problemų. O reakcijos nėra. Ir tai netrukdo parlamentarui būti Žmogaus teisių Seime vadovu. Supraskime, kad žmogaus teisės tai visų žmonių teisės, o ne LGBT įkaitės" - priduria R. Grinevičius

Paklaustas į klausimą- ką darys jei Seimas parašus ignoruos, akcijos iniciatorius pažadėjo nesustoti:
„Patikėkite, jei Seimui bus nusispjauti į tokį kiekį žmonių, mes nesustosime. Surinkome daugiau parašų nei visos liberalų partijos kartu sudėjus, žmonėms tai aktualu. Nenorime dar atskleisti jums visų planų, bet patikėkite - liūdna nebus".

Baudos už netinkamą žodį homoseksualų atžvilgiu

Kyla grėsmė, kad ateityje tokios akcijos gali tapti tabu. Laisvės partijos narė, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska siūlo baudžiamojo kodekso 170 str. pataisas. Projekte numatyta dalį baudžiamojo straipsnio perkelti
į administracinių nusižengimų kodeksą. Kas iš esmės atrištų teisėsaugos struktūroms rankas už netinkamus žodžius bausti atskirus asmenis. „Pavyzdžiui tyčiojimąsi, įžeidimą iš tam tikrų grupių arba asmenų kurie priklauso tam tikroms grupėms. Ir tokiu atveju mes palengviname ir teisėsaugai darbą, ir visuomenei labiau aišku tampa, kokią takoskyrą mes turime, tiek dėl pavojingumo, tiek dėl suvokimo kas yra neapykantos kalba"- Lietuvos ryto televizijai teigė ministrė. Dėl minėtų pataisų Seimas turėtų apsispręsti pavasario sesijoje.

 

Vito TOMKAUS trigrašis: Nesutinku su komentatoriais, kurie teigia, kad valdžia nenori girdėti Tautos balso. Ji viską mato ir girdi, bet daro viską, kad kuo greičiau jokių pasisakymų prieš mažumas ir valdžią nei matytųsi, nei girdėtųsi. Teisingumo ministerija jau ruošia įstatymų pataisas po kurių bet kokios užuominos apie visuomenės iškrypimą bus baudžiamos pagal BK straipsnius. Todėl paskutinį kartą įspėju: jei kam dar skauda dūšią dėl naikinamos Lietuvos arba nervina vaikų tvirkinimas švietimo įstaigose, skubėkite, kol dar galima, viešai išsisakyti „Respublikoje", nes planuojama, jog nuo š.m. kovo vidurio jau įsigalios griežčiausia cenzūra. O tai reiškia, kad ir aš su Tamstomis privalėsiu visiems laikams užsičiaupti. Gal ir cyptelėsiu vieną kitą kartą. Bet ne daugiau. Ta proga visus ir sveikinu su praėjusiomis šventėmis bei artėjančia pideral-liberalų diktatūra ir cenzūra! Tegyvuliuoja nepriklausoma nuo mūsų Nepriklausomybė, kurią jau valdo tik LGBTIQ plius „elitas"?!

360 000 parašų - beveik 20 procentų realių gyventojų, turinčių balsavimo teisę. Ir seimo pirmininkei į juos nusispjauti?! „Iš kur mergaitei tiek drąsos, tiek valios geležinės?" kaip sakė Salomėja. Galbūt tėvelio KGB genai subujojo? Kaip profesionali šachmatininkė turėtų į situaciją pažvelgti ir priešininko akimis: pavyzdžiui, kokie galimi atsakomieji ėjimai - protestai, nepaklusnumo akcijos, streikai, riaušės... Antra vertus, galvoju, kam parašų rinkimų organizatoriams veržtis pro seimo langus ir juos vėl daužyt, jei seime turime stiprią opoziciją. Tuos pačius - „valstiečius". Argi ne jų pareiga padaryti viską, kas nuo jų priklauso, kad liaudies balsas pasiektų valdančiųjų ausis? Užuot čia nuolat aimanavę, kad ne juos išsirinkom, verčiau lai praktikoje pademonstruoja ko yra verti ir sudeda segtuvus su parašais prieš Šmiel nosį ant seimo tribūnos. Gal tada „pastebės"?

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (516)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur planuojate leisti vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
8. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
9. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
10. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
11. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
12. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
13. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
14. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +8 C

+2 +7 C

 

+1 +4 C

+8 +15 C

+2 +10 C

 

+3 +6 C

0-6 m/s

0-9 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos