respublika.lt

Seimo nario mandato atsisakantis M.Majauskas: politikoje nedalyvausiu

Publikuota: 2023 kovo 30 10:02:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Mykolas Majauskas. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį pranešęs, jog atsisako Seimo nario mandato, parlamentaras Mykolas Majauskas tvirtina nebedalyvausiąs politikoje. Seimo narys apsisprendė pasitraukti iš aktyvios politikos po ilgų metų darbo tiek Vyriausybėje, tiek sostinės savivaldybėje bei parlamente – pasak jo, „reikia turėti saiko“.

 

„Reikia būti realistu – esamomis aplinkybėmis kurti pridėtinę vertę yra pakankamai sudėtinga. Tuo tarpu manau, kad mano kompetencija, gebėjimai, žinios galbūt bus naudingi privačiam sektoriui“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė politikas.

„Nedalyvausiu politikoje“, – pažymėjo jis, klausiamas, ar 2024 m. ketina dalyvauti vyksiančiuose rinkimuose.

Pasak Mišrios Seimo narių grupės nario, dėl Seimo nario įgaliojimų panaikinimo į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) bus kreipiamasi kitą savaitę.

„Susidėliosiu dokumentus. Manau, kad ateinančią savaitę kreipsiuosi į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu panaikinti mandatą“, – nurodė jis.

M. Majauskas pripažino, jog sulaukė ne vieno darbo pasiūlymo – tiek iš verslo, tiek iš politinių partijų atstovų. Tačiau parlamentaras tvirtina apsisprendęs grįžti į privatų sektorių.

„Esu gavęs keletą pasiūlymų iš privataus sektoriaus. Esu gavęs pasiūlymų ir iš skirtingų politinių organizacijų, bet esu apsisprendęs grįžti į privatų sektorių. Niekur konkrečiai jokių sprendimų nesu priėmęs – sprendimas šiandien yra tik vienas“, – akcentavo jis.

M. Majauskas 2020 metais į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašą. Politikui atsisakius parlamentaro mandato į Seimą turėtų ateiti pirmasis už brūkšnio sąraše šiuo metui esantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Išrinktas į Seimą, parlamentaras ėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas. Visgi, pernai rudenį parlamentaras pasitraukė iš šio posto, o vėliau buvo pašalintas ir iš TS-LKD. Jis aktyviai rėmė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą dėl lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms.

Nutrūkus ryšiams su partija, M. Majauskas pranešė kandidatuojantis į Vilniaus mero postą, tačiau rinkimai politikui buvo nesėkmingi – jis į antrą rinkimų turą nepateko.

Šiuo metu M. Majauskas dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, Seimo Kultūros komitete.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
14
F

Dienos klausimas

Ar reikėtų kanapių dekriminalizavimo ir civilinės sąjungos klausimus spręsti referendumu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +14 C

+8 +17 C

 

+10 +21 C

+17 +21 C

+19 +25 C

 

+21 +26 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s