Parlamentaras, dabar jau ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė projektą, kuriuo siūlo gelbėti verslą, dirbantį turizmo sektoriuje, smarkiai nukentėjusiame nuo COVID-19. Tačiau Vyriausybė naujojo kolegos idėją išbrokuos, nes ji pažeistų turistų interesus.
Įstatyme šiuo metu numatyta, kad kelionių organizatorių ir kelionių pardavimo agento nuosavas kapitalas būtų ne mažesnis negu pusė įstatuose nurodyto įstatinio kapitalo įsipareigojimų. Taip pat numatyta, kad išvykstamojo turizmo kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo suma turi būti 50 tūkst. eurų, neorganizuojant kelionių užsakomaisiais skrydžiais, o vietinio turizmo kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo suma turi būti ne mažesnė kaip 3000 eurų.
S.Gentvilas siūlo minėtus reikalavimus dėl įstatinio kapitalo įsipareigojimų sustabdyti, taip pat panaikinti turizmo kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo sumas.
„Atsižvelgiant į COVID-19 situaciją Lietuvoje, kuomet turizmo sektorius privalėjo visiškai sustabdyti savo veiklą, o pastaruoju metu kelionių organizacijos veiklos ribos buvo smarkiai apribotos, siūloma šio punkto reikalavimus 2021 metams laikinai sustabdyti. Priešingu atveju turizmo įmonės negalės tęsti savo veiklos ir gauti reikalingas licencijas", - teigia S.Gentvilas.
Vyriausybė jo pataisas atmes, kadangi tą siūlo padaryti projekto išvadų rengėja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. O visos vyriausybės kone 100 proc. atvejų pritaria išvadų rengėjams.
„Esant tokiai įmonės būklei, kai nuosavas kapitalas yra mažesnis, negu reikalaujama, įmonė gali būti skelbiama (arba pati skelbtis) esanti nemoki ir nebevykdyti savo sutartinių įsipareigojimų turistams. Priėmus projektą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nebeturės jokių priemonių bendrovių nemokumo ir bankroto rizikai užkardyti bei turistų ir Lietuvos valstybės finansiniams interesams apsaugoti", - konstatuoja ministerija.