Seimas, siekdamas užtikrinti efektyvią šeimos politiką, pritarė Nacionalinės šeimos tarybos įsteigimui ir jos veiklos reglamentavimui.
Pagal priimtas nuostatas, Nacionalinė šeimos taryba bus iš valstybės biudžeto išlaikoma biudžetinė įstaiga. Ji taps Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija. Tarp jos pagrindinių uždavinių – palaikyti ryšius su Lietuvos šeimomis ir jų organizacijomis, analizuoti jų lūkesčius, taip pat dalyvauti formuojant šeimos politiką ir nustatant strategines šeimos politikos kryptis bei šeimos stiprinimo prioritetus.
Taryba bus sudaroma 4 metų kadencijai ir veiks pagal Seimo patvirtintus Nacionalinės šeimos tarybos nuostatus. Ją sudarys 15 narių iš savivaldybių šeimų tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų.
Įstatyme taip pat reglamentuoti Nacionalinės šeimos tarybos pirmininko įgaliojimai, jo skyrimo bei atleidimo pagrindai, nustatyti reikalavimai tarybos nariams, išsamiau apibrėžti Tarybos uždaviniai, funkcijos, teisės, Tarybos posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo sąlygos.
Tarybos nariu galės būti tik nepriekaištingos reputacijos, turintis mokslo laipsnį ir (ar) ne trumpesnę kaip 5 metų darbo (profesinės veiklos) ir (ar) narystės (atstovavimo) šeimas vienijančiose ar su šeimomis dirbančiose nevyriausybinėse organizacijose patirtį asmuo.
Taryba atliks numatomo teisinio reguliavimo poveikio šeimai vertinimą ir teisės aktuose numatytą teisinio reguliavimo stebėseną, analizuos ir vertins programų ir priemonių, skirtų šeimai palankiai aplinkai kurti, įgyvendinimą. Kasmet ji parengs ir Seimui pateiks pranešimą apie šalies šeimų būklę ir šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo padėtį.
Pasak naujųjų nuostatų iniciatorių, šiais pakeitimais tikimasi užtikrinti sklandžią Nacionalinės šeimos tarybos, kaip šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamosios institucijos, veiklą.
Už Šeimos stiprinimo įstatymo pataisas antradienį balsavo 71 Seimo narys, prieš – 5, susilaikė 7 parlamentarai. Jos įsigalios nuo kitų metų.