Seimas atmetė Konstitucijos pataisas, kuriomis buvo siekiama supaprastinti parlamentarų, Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų, kitų teisėjų ir ministro pirmininko bei kitų ministrų teisinės neliečiamybės atėmimą.
Šios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Mykolo Majausko 45 Seimo narių grupės vardu Seimui antradienį pateiktos Konstitucijos pataisos nesulaukė pritarimo po pateikimo, už jas balsavo 35 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 40 parlamentarų. Seimas negrąžino Konstitucijos pataisų iniciatoriams tobulinti, kaip tai dažnai parlamentinėje praktikoje atsitinka, bet nutarė jas atmesti.
Jei Seimo, Vyriausybės nariai, ministras pirmininkas ir teisėjai yra įtariami padarę apysunkį ar sunkesnį nusikaltimą, buvo siūloma Konstitucijoje numatyti galimybę panaikinti jų teisinę neliečiamybę, neprašant Seimo ar prezidento pritarimo.
Pasak vieno iš pataisų iniciatoriaus M. Majausko, šiuo metu Konstitucijoje numatytas imunitetas nuo baudžiamosios atsakomybės yra pernelyg platus ir sudaro galimybes juo piktnaudžiauti.
Konstitucijos straipsnių pakeitimą siūlantys autoriai pažymi, kad teisinė neliečiamybė Seimo narį, KT teisėją, kitus teisėjus bei Vyriausybės narius saugo ne nuo atsakomybės už padarytus nusikaltimus, o nuo nepagrįsto politinio persekiojimo.
Konstitucijos pataisų rengėjai sako, kad šiuo metu parlamentinio imuniteto modelis Lietuvoje kur kas dažniau naudojamas vilkinti teisinius procesus.
Tarp 45 Konstitucijos straipsnių dėl teisinės neliečiamybės nuostatų keitimą palaikančių narių yra Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen, TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir daugelis kitų.