Seimas atmetė „valstiečių" pasiūlymą 2021–2024 metais tęsti dar per 2009 metų krizę nurėžtų socialinių išmokų kompensavimą.
Ketvirtadienį už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narės Laimos Nagienės pateiktą tai numatantį įstatymo projektą balsavo 53 Seimo nariai, 39 buvo prieš, 29 parlamentarai susilaikė. Seimas nesutiko, kad jis būtų tobulinimas, dauguma buvo už jo atmetimą.
Šiuo dokumentu „valstiečiai" siekė nustatyti socialinių išmokų kompensavimą iki 2024 metų, kompensavimo dydį, išmokėjimo tvarką ir terminus.
Buvo siūloma, kad iš valstybės biudžeto lėšų būtų kompensuotos dėl laikinojo įstatymo taikymo neišmokėtos sumos asmenims, kurie gavo valstybines socialinio draudimo našlaičių pensijas, maitintojo netekimo pensijas, ištarnauto laiko pensijas, kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas. Tai liestų ir tuos, kurie gavo valstybines pensijas (nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, teisėjų, pareigūnų ir karių, pirmojo ir antrojo laipsnių valstybines pensijas, pareigūnų ir karių valstybines našlių ir našlaičių, nukentėjusiųjų asmenų valstybines našlių ir našlaičių, valstybines našlių ir našlaičių pensijas), valstybines socialinio draudimo našlių pensijas, tikslines kompensacijas, Prezidento rentą ir signataro rentą, kompensacines išmokas, šalpos kompensacijas ir sportininkų rentas.
"Valstiečiai" siūlė, kad kompensuojamoji suma būtų išmokama nuo 2021 metų rugpjūčio mėnesio iki 2024 metų rugpjūčio mėnesio.
Socialinės išmokos buvo sumažintos pagal Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą, priimtą 2009 m. gruodžio 9 d.
Kaip nurodoma dokumento aiškinamajame rašte, 2021 m. bendra kompensuojama suma sudarytų apie 9 mln. eurų, lėšoms administruoti – apie 0,14 mln. eurų.